MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Zirds - Elephant - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Zirds - Elephant (/temat-chill-out-zirds-elephant)

Strony: 1 2 3


Zirds - Elephant - Zirds - 16.08.2015

Zirds
Elephant



Wszystko grane z palca ^^


RE: Zirds - Elephant - Abigail Noises - 16.08.2015

Grane z palca i już masz plus u mnie. W dobie klejenia loopów i używania gotowych paczek sampli to jest to dla mnie inny poziom ''robienia'' muzyki, i na pewno nie jest to wyrobnictwo. Sam zacząłem ostatnio robić od podstaw i to inny, ''dużo twardszy kamień do rozłupania''. Jednak, później słychać, pomimo nawet technicznych błędów, że to jakiś przekaz, emocja...

Sama melodia ciekawa, ckliwa, liryczna. Ten lead (banjo?) czasem wchodzi na takie dziwne rejestry, przestery, lekkie pitche ale to odbieram za celowość - i jest super bo podkręca atmosferę. Nie ma co więcej pisać bo wszystko trzyma się kupy. Miło mi dać Tobie, chyba pierwszy raz 5/5 :)


RE: Zirds - Elephant - Maciek - 16.08.2015

Takiego swingu jak człowiek zrobi, to żaden sekwencer z automatu nigdy nawet w 1/3 nie osiągnie. Bardzo ładnie wszystko przedstawione - co kilkanaście sekund już słyszałem te sekwencje bębnów, która zaraz wejdzie - jednak nigdy nie weszła hehe. Bardzo fajny, lightowy numer


RE: Zirds - Elephant - chafer - 16.08.2015

Przyjemny i orientalny klimat. Na moje ucho główny motyw czasami wchodzi w zbyt wysokie rejestry (np. 2:05 2:16), ale to kwestia gustu. Dobra robota :)


RE: Zirds - Elephant - Mat.Mor.Raw - 16.08.2015

Wreszcie coś w klimatach Twojej płyty Clowns. Uważam, że dobrze czujesz się w minimalistycznych, emocjonalnych, chilloutowych obaszarach. Niby nieskomplikowany kontrapunkt dwóch instrumentów, a przez te kilka minut udaje się zbudować intymny klmat i delikatną progresję, poprzez stopniowe wprowadzanie coraz to wyższych dxwięków do tematu. Banjo rzeczywiście nadaje orientalny charakter, ale za to pianino, z monotonnie powtarzanym rozłożonym akordem, przynosi skojarzenia z new age. Plus za nagranie na setkę. Jest feeling, są emocje, jest kompozycja i wykonanie. Moja ocena 5/5.

PS: z ciekawości, czy podczas nagrywania pianino miałeś na lewej stronie, a bandjo na prawej stronie tej samej klawiatury i nagrałeś obydwa instrumenty na raz za jednym podejściem?


RE: Zirds - Elephant - Zirds - 16.08.2015

Nie. Każdą partię nagrywałem oddzielnie. Znaczy się piano na dwie ręce, ale potem rozdzieliłem partię basową i sopran na dwie ścieżki by odpowiednio dopasować głośność i efekty pogłosu.


RE: Zirds - Elephant - Shabboo Harper - 17.08.2015

Czyżby powrót do (zbliżonych w swej cnotliwości, subtelności) klimatów typu "Deep Forest Titans", spokojniejszych nut Sonus Lab. (#8) czy też mego faworyta, z Twojej kolekcji, "Four"? ^^
Zirds, urzekła mnie w tym temacie "cisza", która dyskretnie przenika przez dźwięki, jakże nieuciążliwych i czarujących w swej prostocie instrumentów. Melodia wzrusza; "kusi" by pogrążyć się w refleksji... "Słoń", nie traktuję tego tytułu literalnie, lecz symbolicznie - "Szczęście". Czym jest? Ulotną chwilą, czymś niedostrzegalnym (częstokroć niedocenionym) lub też przeciwnie bliskością czegoś/kogoś, którą pragniemy ustrzec przed złem, uchować przy sobie wiecznie...


RE: Zirds - Elephant - Kveon - 17.08.2015

Bardzo podoba Mi się pianino, a przy nim wchodzące plumkanie, nie wiem jak to inaczej nazwać. Ładnie i chillująco 5/5 :)


RE: Zirds - Elephant - ChrisJ - 17.08.2015

Nigdy nie byłem fanem takiej muzyki ale to jest po prostu coś pięknego!!! Włączyłem, położyłem się, zamknąłem oczy i odpłynąłem!! Taka muzyka do przemyśleń:). Niewielka ilość dźwięków ale idealnie do siebie pasująca. Świetna robota! Gratuluję!


RE: Zirds - Elephant - qnebra - 17.08.2015

Tak spokojne i relaksujące, że nawet nie zauważyłem końca.


RE: Zirds - Elephant - abyssMB - 17.08.2015

I odgoniłeś wszystkie złe emocje swoją piękna melodią 5/5


RE: Zirds - Elephant - NAR - 18.08.2015

Przeurocze. Ckliwe, ale w dobrym znaczeniu tego słowa. Plus za "granie z palca". Często sam próbuję, ale zawsze mam problem ze złapaniem odpowiedniej melodii i potem muszę "przestawiać" dźwięki. Podoba mi się długość kawałka, spokojnie można by go rozciągnąć na dwa razy tyle, dodać bębny, smyki etc. ale straciłby wtedy coś ze swojego uroku...
bardzo przyjemne. zero zastrzeżeń ;)


RE: Zirds - Elephant - Loco - 18.08.2015

Pianino od początku mnie urzekło lecz nie jestem przekonany co do tej gitary(?). Zmieniłbym ją. Co do całości to gdyby dodać do tego smyczki i jakąś delikatną perkusję byłby świetny utwór.


RE: Zirds - Elephant - aqmoolator - 19.08.2015

Niezła historia. Ładnie się to wszystko "opowiada". Można się wyłączyć i po prostu słuchać. Właśnie to lubię w muzyce. Kiedy się tak po prostu niesie. Po prostu jest. Troszkę końcówka mi nie podeszła .. urywa się nagle i znika .. Ale całość jest bardzo przyjemna. Nie wiedzieć kiedy milknie i zostawia lekki niedosyt.


RE: Zirds - Elephant - Kaper - 19.08.2015

Uwielbiam takie instrumentale :) Można przy nich swobodnie manewrować wyobraźnią. Ten kawałek z pewnością należy do tych, przy których dobrze jest się odprężyć i odpłynąć. Nie ma tu nic co by mogło przeszkadzać i wybijać z bujania w obłokach. Super kawałek!


RE: Zirds - Elephant - Fly - 27.08.2015

Melodia przepiękna,wywołuje silne emocje. Udało Ci się zawrzeć w swoim dziele niewerbalny przekaz. W skrócie,najwyższy możliwy poziom,niemal mistrzowski :)

Mam nadzieję, że kiedyś rozwiniesz swojego słonia.Wyobrażam sobie to wszystko z dodaną perkusją/bębnami, skrzypcami nadającymi temu ,,wielkości".


RE: Zirds - Elephant - ShifteD - 29.08.2015

no dobra to jeszcze ja. Nie czytałem poprzednich komentarzy więc moje odczucia będą po prostu moje...wogle nie podoba mi się barwa tej 'gitary' która przestaje wogle brzmieć jak gitara kiedy grane są wyższe dźwięki. Po 2, nie wiem czy to celowy zabieg, czy lenistwo ale piano sobie gra fajnie równo caly czas, a gitara hula po 'bicie' jakbys naprawde zagrał to z palca i nawet nie poprawiał. Melodia zupełnie przypadkowa, po prostu miescisz sie w gamie ale mnie to niestety nie urzekło. Zupełnie przypadkowa dynamika i artykulacja, czego dowodem jest "to" w 2:16

moje odczucie? "zapętlijmy fajne piano" -> gitara.. fajny instrument, no to "RECORD" -> smaru smaru na klawiszach -> upload.

niestety mnie nie kupiłeś, moze nastęnym razem ;)


RE: Zirds - Elephant - Zirds - 29.08.2015

Bo to nie jest gitara. Proste?

Jak grasz coś z palca to grasz z palca. Lepiej brzmi niż skwantyzowane, komputerowe, nieludzkie brzmienie.
Grałeś kiedyś na pianinie? Każdy utwór inaczej brzmi gdy za każdym razem inaczej naciśniesz na klawisz...
"moje odczucie? "zapętlijmy fajne piano" -> gitara.. fajny instrument, no to "RECORD" -> smaru smaru na klawiszach -> upload. " - I dlatego się to udało...
Najlepsze utwory to te, których się nie planuje bo lepiej wychodzą niż te przy których musisz wymuszać tak zwaną wenę twórczą.

Jeżeli Ci się nie podoba, OK. Powodzenia.

Pozdrawiam.


RE: Zirds - Elephant - ShifteD - 29.08.2015

hmmm.. na mnie krytyka działa konstruktywnie, ale widzę że kolega trochę już obrósł w piórka, cytując "lepiej brzmi.." "to się udało" "najlepsze utwory" .. Hmm myślę że wszyscy możemy co najwyżej całować się w pompki a 'najlepsze utwory' tworzą ludzie którzy robią na tym hajs. Moje odczucie jest takie że się nie przyłożyłeś i tyle. Dźwięk 'gitary' lub tego czegoś co robi za gitarę, banjo lub jak chcesz sobie to nazwac.. jest po prostu badziewny i kłuje w uszy.

Gralem na pianie, gralem na perce, gralem na wielu instrumentach PRAWDZIWYCH, nie będących kontrolerami midi, troszkę osłuchany jestem zarówno z muzyką którą kocham czyli Techno, jak i z muzyką poważną, chilloutem itp. więc mój komentarz to nic innego niż moje czysto-subiektywne zdanie - że mogłeś to zrobić lepiej.

no offence..


RE: Zirds - Elephant - Zirds - 29.08.2015

Człowieku nie wiem o co ci chodzi.

Nie jest to banjo, gitara, ani nic takiego. Zwykła barwa typu Pluck. Nie obrosłem w piórkach przez to, że trafiłem do tego działu.
Nie robię na tym hajsu, robię to przede wszystkim dla siebie... I stopień z pianina mam dla siebie, technikum realizacji dźwięku mam dla siebie, pianino w domu mam dla siebie, trąbkę mam dla siebie..To, że siedzę na tym forum mam dla siebie... NIE DLA CIEBIE.
Jak ci się nie podoba moja muzyka to masz takie prawo...

Jeżeli nie zrozumiałeś tekstu "Jeżeli Ci się nie podoba, OK. Powodzenia." to już nie mój problem...