MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Soundmaniaq - Wake Up - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Soundmaniaq - Wake Up (/temat-electronica-soundmaniaq-wake-up)



Soundmaniaq - Wake Up - Soundmaniaq - 16.08.2015

Witam, troszkę jazzujących dźwięków, mam nadzieje że się spodoba. Miłego słuchania.


____[Knifeman]____________
brak prefixu - poprawiam



RE: Soundmaniaq - Wake Up - Shabboo Harper - 18.08.2015

Trudny gatunek... Jazz. Lubię te "czarne klimaty" rodem z Nowego Orleanu. Twój temat jest ogromnie intrygujący. Nie jest to Dixieland czy Bebop, nie jest to też styl Chicago Jazz czy Swing. Okey, bliżej do Free Jazz'u. To nie jest aż tak istotne... ^^ Jest przyzwoicie, choć trochę jednolicie; szczególnie w instrumentarium perkusyjnym. Jakaś defiguracja tego brzmienia, modyfikacja natężenia, np. chwilowe ściszenie upiększyłoby rasowo ten kawałek. Utwór cechuje "gęsty" aranż, dobra dynamika, lecz nie do końca ułożona harmonia. W efekcie brakuje tu jakiegoś lekkiego "oddechu", "ukołysania" - przewodniego wątku; sprężysty rytm to nie wszystko.Generalnie Sound Design wyśmienity. Kontrabas "szlachetny" w swej barwie; "pyszne" dęte, klawisze - prima.
Soundmaniaq, szczerze gratuluję ambitnego projektu w stylu Jazz Session... <takjest>


RE: Soundmaniaq - Wake Up - chafer - 18.08.2015

Bardzo trudny gatunek. Nie jestem za bardzo osłuchany z jazzem, ale moim zdaniem kompozycja, aranż stoi na wysokim poziomie. Przeszkadzają mi jednak za głośne bębny - aż mi było przykro, jak czasami zasłaniały inne, bardzo ciekawie brzmiące instrumenty. Widziałbym spokojną i bardziej opanowaną ścieżkę perkusyjną na początku utworu, która rozwija się w coś bardziej "agresywnego" pod koniec. Ode mnie mocne 4/5.


RE: Soundmaniaq - Wake Up - CaffeineMC - 18.08.2015

do pierwszej minuty super, środkowa część po 1 minucie mogłaby być znacznie krótsza i spokojniejsza, niejako przygotować na finał, początek zwiastował raczej coś w stylu Amon Tobin (charakterystyczne brzmienie basu) i liczyłem na jakieś dodatkowe elementy spoza jazzu, myślę, że może w tym kierunku mógłbyś spróbować, bo jak napisała Shaboo to zdecydowanie najtrudniejszy gatunek do produkcji na PC


RE: Soundmaniaq - Wake Up - NAR - 18.08.2015

Jazz to muzyka żywa, pulsująca, płynąca i dlatego imo niemożliwa do odpowiedniego nagrania za pomocą programów komputerowych. To nie jest zarzut - próbować zawsze warto. Na plus - bas, doskonale brzmi, jak to zrobiłeś? Zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy jest najlepiej słyszalny. Także "filmowa" końcówka mi się podoba.
Co do minusów- przede wszystkim bym skrócił o jakąś minutę.

Brawa za pomysł i chęci. Na pewno ciężej zagrać taki kawałek niż kolejną melodię opartą o smyki i piano ;)


RE: Soundmaniaq - Wake Up - Soundmaniaq - 18.08.2015

Przede wszystkim dziękuje wszystkim za komentarze.
@Shabboo @chafer próby wyciszenia były, ale finalnie postanowiłem ubrać wszystko w perkusje która nie daje odpocząć, w zamierzeniu miało być głośno i gęsto. W końcu to "wake up" :D. Z harmonią mam sprzeczne opinie i w sumie może i dobrze ;)
@CaffeineMC @NAR zgadzam się że robienie jazzu w dawie nie kończy się dobrze. Ogólnie lubię wykonawców którzy tworzą w innych gatunkach ale romansują z jazzem, np wymieniony tutaj Amon Tobin. Ale też mam dużą słabość do Jaga Jazzist, Cinematic Orchestra, 4Hero i tutaj troszkę mnie poniosło ;) w rejony nieznane.
@NAR kontrabas to podstawowa baza kontakt-a i wyginanie eq (solid eq, mdynamiceq) fajnie że brzmienie podeszło.


RE: Soundmaniaq - Wake Up - Kveon - 18.08.2015

Powiem Ci, że trudny gatunek, aż trudno Mi ocenić, bo bardzo mało słyszałem Jazz (?)
Bębny grają dobrze, tylko ciut za głośno. Ten kontrabass wkomponował się idealnie. Wszystko ładnie ze sobą współgra, tak trzymaj Soundmaniaq! <takjest>


RE: Soundmaniaq - Wake Up - aqmoolator - 19.08.2015

Ale czad! Mi tam bębny nie przeszkadzają i nie sądzę żeby były zbyt głośne. W każdym razie na moich creativach nie jest to jakimś problemem;) Sporo się tu dzieje i właściwie nie sposób zarzucić Ci, że coś przekombinowałeś. Od początku do końca jest ciekawie. Świetne barwy. Ja tam lubię taki energetyczny jazz. Tu nie ma cudaczności, które ciężko znieść.


RE: Soundmaniaq - Wake Up - Kaper - 19.08.2015

Hmmm.. Wydaje mi się, że bębny nie tyle co grają głośno a nieczysto. Miks się gubi na perce, warto by było posiedzieć nad tym jeszcze troszkę. Dosyć ciekawa kompozycja, melodie mają jak dla mnie dziwne wybrzmienie, które jednak powodują, że chętnie wraca się do nich.


RE: Soundmaniaq - Wake Up - Orionage - 22.08.2015

Ja trochę słucham jazzu, E.S.T. i te sprawy, no więc moim skromnym zdaniem jest głośno : D Brzmi to wszystko bardzo żywo, tylko może trochę monotonnie. Ten główny motyw - który jest głośny, taki wręcz jazzgoczący - gra w zasadzie cały czas, a przydało by się popracować klimatem, żeby coś zmienić i zbudować jakąś fabułę.Tu jest taka pojedyncza klatka z filmu.


RE: Soundmaniaq - Wake Up - Soundmaniaq - 23.08.2015

Kveon, aqmoolator - fajnie że się podoba, aqmoolator właśnie chciałem władować tu trochę energii o której piszesz.
Kaper - w miksie jest bardzo ciasno może stąd te wrażenia
Orionage - nie chciałem robić kawałka pod gatunek, robiłem coś co mnie kręci i zahacza o jazz, na innym forum niektórzy pisali że brak im głównego motywu, ty piszesz że gra cały czas i chyba wniosek że każdy ocenia przez pryzmat muzy jaką słucha.
Dzięki za komentarze