MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Trzeszczy w głośnikach - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Trzeszczy w głośnikach (/temat-trzeszczy-w-glosnikach)



Trzeszczy w głośnikach - hudson462 - 17.08.2015

Cześć. Mam problem z FL Studio. Skomponowałem melodię w Nexusie 2, z customowym pianinem jako preset i słyszę bardzo delikatne trzeszczenie w głośnikach jak tego słucham. Próbowałem to zlikwidować filtrami, ale dalej to słychać. Nie cały czas tylko w określonych momentach. Raczej nie głośniki są powodem bo jak słucham czegokolwiek innego to jest ok. Dodam, że żadna z dwóch kresek pokazujących głośność i coś tam nie podskakuje do żółtej ani czerwonej barwy. Pozdrawiam


RE: Trzeszczy w głośnikach - Zirds - 17.08.2015

Napusz do supportu reFX.


RE: Trzeszczy w głośnikach - Royal Cartel - 17.08.2015

Osobiście cały czas bym się upierał, że to przester.
Moje rady: ścisz/zmień preset :)


RE: Trzeszczy w głośnikach - Knifeman - 17.08.2015

Wnioskując z wypowiedzi autora stawiam na to że CPU nie wyrabia. Wyeksportuj projekt i zobacz czy będzie to samo słychać.


RE: Trzeszczy w głośnikach - Kveon - 18.08.2015

Przyczyn może być kilka...
Jak napisał wyżej knifeman - Cpu (Jeśli to, to zmień w ustawieniach bufora na największy)
Może ten present brzmi kijowo
Zapnij na mastera fruity limiter z domyślnymi ustawieniami i powinno być po problemie


RE: Trzeszczy w głośnikach - Knifeman - 18.08.2015

@up

Nexusowi można zarzucać wiele rzeczy ale nie to że ma presety słabe techniczne

Do przyczyn dorzuciłbym może słabe jakościowo głośniki (plastikowe chimczyki) ale zobaczymy.


RE: Trzeszczy w głośnikach - Zirds - 18.08.2015

Wrzuć EQ na kanał z Nexusem i obniż mu o parę decybeli w okolicach 5kHz.


RE: Trzeszczy w głośnikach - OProject - 18.08.2015

Wyrzuc nexusa i zacznij tworzyc wlasne dzwieki... xd


RE: Trzeszczy w głośnikach - hudson462 - 19.08.2015

Intel i5 2500k może ma parę lat, ale nie sądze, żeby był problemem. Głośniki też nie najwyższa półka, ale nie platsikowe trzeszczałki tylko Geniusy w drewnie albo sklejce za trochę ponad 200zł. A co do jakości presetów w Nexusie to bym się kłócił bo dajmy na to Adagio trzeszczy jak cholera i ciężko to wyregulować do takiego poziomu żeby dał się jako tako słuchać.


RE: Trzeszczy w głośnikach - lovetrance01 - 24.08.2015

Często dużo basu + wysokie reso powodują takie trzeszczenie. Podetnij dolne częstotliwości i zobacz czy pomoże.


RE: Trzeszczy w głośnikach - komorozo - 25.08.2015

Miałem to samo, ale w cubasie. Przy odtwarzaniu projektu było słychać trzaski, ale po wyeksportowaniu już było ok. Okazało się, że trzaski były tylko w momencie kiedy projekt był za głośno (wskaźnik głośności przechodził za czerwoną kreskę). Wystarczyło ściszyć niektóre instrumenty i koniec z problemem :)


RE: Trzeszczy w głośnikach - boryskuczkowski - 29.08.2015

hejka, najlepiej by było jakbyś wrzucił próbkę tego "trzasku" do odsłuchu.


RE: Trzeszczy w głośnikach - OProject - 29.08.2015

Zainstalowałem sobie nexusa ostatnio i też jakis trzask sie pojawił, ale był spowodowany tym ze kanały miksera grały za głośno, scisz wszystkie i zobacz co to da xd


RE: Trzeszczy w głośnikach - milo - 29.08.2015

Kurcze mi też trzeszczy, ale u mnie to może być spowodowane tym że mam ujowe głośniki :(


RE: Trzeszczy w głośnikach - boryskuczkowski - 29.08.2015

a może scrackowane wersje tak mają?;)


RE: Trzeszczy w głośnikach - lovetrance01 - 30.08.2015

U mnie też coś trzeszczało, ale gdy teściowa wyszła z domu wszystko ucichło..