MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
focusrite scarlett 2i2 problem - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: focusrite scarlett 2i2 problem (/temat-focusrite-scarlett-2i2-problem)



focusrite scarlett 2i2 problem - Matii - 22.08.2015

Witam,od niedawna posiadam wyzej wymieniony interfejs,mam do niego podpietego majka rode nt1,jest jednak problem,a mianowicie szumy pojawiaja sie przed podpięciem majka(slychac je na odluschu) po podpieciu mikrofonu dochodzi buczenie zastanawiam sie czy to problem z intefresjem czy to 'normanle' ze sa jakies szumy?

probka szumu:

http://www53.zippyshare.com/v/lDQibikU/file.html


RE: focusrite scarlett 2i2 problem - Zirds - 22.08.2015

To masz szumy przysieciowe - brumy. Tworzą się przez to, że Scarlett jest zasilany przez słabo osłonięty kabel USB, ale nic z tym nie zrobisz.
Po podłączeniu mikrofonu i postawieniu go w pobliżu pracujących (podłączonych do tego samego interfejsu) głośników stworzy się sprzężenie zwrotne powodujące buczenie z głośników. Jest tak zawsze.
Z samych głośników też będą szumy jeżeli masz pokrętło Monitor ustawione na maks. Sprawdź przełącznikiem Direct/Monitor przy ustawieniu pokrętła na tak zwaną godzinę 10 czy generuje Ci szum. Zasilanie fantomowe (48V)do mikrofonu także może generować szumy, tak jak mocno wykręcony knob Gain przy wejściu TS/XLR.


RE: focusrite scarlett 2i2 problem - Abigail Noises - 22.08.2015

A buczenie mikrofonu najczęściej to problem z uziemieniem - komp powinien być na swojej/innej fazie, czyli inne gniazdko niż interfejs. Można spróbować z separatorem. Przydźwięk sieciowy - poczytaj jest tego pełno na necie.


RE: focusrite scarlett 2i2 problem - Zirds - 22.08.2015

Ale jak zauważyłeś Adam, ale chyba nie zauważyłeś... napisałem, że Scarlett jest zasilany przez USB więc chyba podłączenie do innego gniazdka nic nie pomoże... W sumie mógłbyś przeczytać mój post.


RE: focusrite scarlett 2i2 problem - Abigail Noises - 22.08.2015

A faktycznie - pisałem jak Ty pisałeś. Pewnie już sprawdził ale czasem pomaga przepięcie do innego wyjścia usb.


RE: focusrite scarlett 2i2 problem - Matii - 22.08.2015

Glosniki nie sa podpiete pod interfejs wylaczylem je takze dla proby calkowicie ale nic to nie dalo i faktycznie im mocnej jest przekrecony gain tym szum jest wiekszy ale widocznie bede musial sie do tego przyzwyczaic jezeli nie jest to awaria sprzetu choc szczerze mowiac troche dziwi mnie ten szum przed podpieciem majka ale trudno


RE: focusrite scarlett 2i2 problem - skibot - 23.08.2015

Masz przydźwięk sieciowy jak pisał Zirds.
1). Sprawdź czy kompa masz podpiętego do gniazdka z uziemieniem - bo powinien być uziemiony
2). Jeśli kompa masz uziemionego i nadal jest przydźwięk, zmień kabel do interfejsu a jeśli to nie pomoże to zmień również kabel do majka
3). Jeśli kompa masz uziemionego i nadal jest przydźwięk to poprzepinaj interfejs na inne USB
4). Jeśli to nie pomoże proponuję wizytę z kompem w serwisie bo możesz mieć coś pochrzanione z portami USB


RE: focusrite scarlett 2i2 problem - Abigail Noises - 23.08.2015

Skibot - ale on na pewno ma kompa? A może lapka? Pytam dla tego bo u mnie działy się cuda jak podłączyłem sprzęt do lapka. Nawet jak przeniosłem interf. + głośniki do znajomego z wypasionym lapkiem to problem pozostał (szum, trzaski itd.). Byłem już załamany bo podejrzewałem, że interfejs jest zepsuty a kombinowałem z uziemieniem i innymi metodami, a EIE od Akai ma zasilanie sieciowe, więc kolega ma większy problem bo zasilanie przez usb to gorsze wyjście. Dzwoniłem do działu serwisu i tam dowiedziałem się, że w większości przypadków wina leży w koncentratorze usb - laptopy z reguły mają jeden a komp więcej. Zmieniłem lapka na stacjonarny komputer z dobrą płyta główną i jak ręką odjął.


RE: focusrite scarlett 2i2 problem - Zirds - 23.08.2015

(23.08.2015, 10:40)AdamWax napisał(a): Skibot - ale on na pewno ma kompa? A może lapka? Pytam dla tego bo u mnie działy się cuda jak podłączyłem sprzęt do lapka. Nawet jak przeniosłem interf. + głośniki do znajomego z wypasionym lapkiem to problem pozostał (szum, trzaski itd.). Byłem już załamany bo podejrzewałem, że interfejs jest zepsuty a kombinowałem z uziemieniem i innymi metodami, a EIE od Akai ma zasilanie sieciowe, więc kolega ma większy problem bo zasilanie przez usb to gorsze wyjście. Dzwoniłem do działu serwisu i tam dowiedziałem się, że w większości przypadków wina leży w koncentratorze usb - laptopy z reguły mają jeden a komp więcej. Zmieniłem lapka na stacjonarny komputer z dobrą płyta główną i jak ręką odjął.


U mnie jak podłączyłem interfejs do Laptopa też miał szumy... ale tylko wtedy jak miałem podłączony zasilacz do Lapka.


RE: focusrite scarlett 2i2 problem - skibot - 23.08.2015

Przydźwięki sieciowe powstają w momencie kiedy jest zgrzyt z fazą. Najczęściej w wyniku uziemienia. Jeśli nie (bo np laptop, bateria etc) to trzeba szukać po stronie USB/kabli.