MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio 12.0.2 PE: Problem z wydajnością. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio 12.0.2 PE: Problem z wydajnością. (/temat-fl-studio-fl-studio-12-0-2-pe-problem-z-wydajnoscia)

Strony: 1 2


FL Studio 12.0.2 PE: Problem z wydajnością. - RaNi/Works - 27.08.2015

Witam wszystkich.
Mój problem polega na tym że w losowych(!) momentach podczas np. odsłuchu projektu zużycie procesora sięga ponad 100%... zresztą... czego nie wyjaśnię ja, zrobi to za mnie filmik. Polecam obejrzeć od początku do końca.



Oczywiście Multithreading jest załączony, rozmiar bufora w ASIO4ALL to 1024 sample przy 44100Hz.
Problem także zdarzał się przy fl'owskich projektach...
Czego może być tego wina? No i czy jest jakaś solucja na to?
Będę wdzięczny za sugestie.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - Soundmaniaq - 27.08.2015

Update do 12.1 nie zaszkodzi, pozostaje wyłączać wtyczkę po wtyczce i szukać winowajcy, w mikserze wyłączać całe łańcuchy na kanał, można szybciej znaleźć winowajce o ile się tam znajduje.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - nullname - 27.08.2015

No cóż... też problem taki sam mam. Już piszę, że także czekam na rozwiązanie...

u mnie udało się to lekko naprawić wywalając proces explorera po starcie FL'a - Dokładnie - mniejsze ścinki, ale pojawiają się dalej... Ale takie przycinki i czerwone 100% użycia procesora zdarzają mi się wtedy gdy wybrzmiewa nexus. Ale nie zawsze.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - Zirds - 28.08.2015

Jedne wtyczki są procesorożerne, a drugie żrą RAM Tak jak Soundmaniaq napisał powyżej, trzeba szukać winowajcy wyłączając wtyczki po kolei.
Warto w takich przypadkach mieć ten mały Interfejs Audio, który pochłania większość mocy z procesora.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - boryskuczkowski - 29.08.2015

(27.08.2015, 21:24)RaNi/Works napisał(a): Witam wszystkich.
Mój problem polega na tym że w losowych(!) momentach podczas np. odsłuchu projektu zużycie procesora sięga ponad 100%... zresztą... czego nie wyjaśnię ja, zrobi to za mnie filmik. Polecam obejrzeć od początku do końca.



Oczywiście Multithreading jest załączony, rozmiar bufora w ASIO4ALL to 1024 sample przy 44100Hz.
Problem także zdarzał się przy fl'owskich projektach...
Czego może być tego wina? No i czy jest jakaś solucja na to?
Będę wdzięczny za sugestie.

Jaki masz procesor i ile ramu?


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - RaNi/Works - 29.08.2015

i3 4005u 2x1.7GHz 4GB RAM


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - OProject - 29.08.2015

U mnie się zawsze zacinał Fl, procesor i ram mam podobny, więc to chyba normalka... ;)
Nie wiem jak inne dawy


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - RaNi/Works - 29.08.2015

No nie Old. Na PC mam niewiele lepszy (ale starej generacji i3-550) i nie było takiego problemu. Zresztą to jak się zachowuje procesor można poznać że to jest wina czegoś innego a nie wydajności CPU.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - boryskuczkowski - 29.08.2015

(29.08.2015, 16:48)RaNi/Works napisał(a): i3 4005u 2x1.7GHz 4GB RAM

no to w sumie masz odpowiedź, szczególnie że używasz najnowszej i najbardziej wymagającej wersji FLstudio. Jedyne co mogę poradzić to odsłuchiwać kanały "oddzielnie", puszczając kanał indywidualnie lub też jeżeli kompozycję masz w miarę gotową to zgrywać ścieżki do audio (sam tego nie robię pomimo tego że mi się też FL tnie). No nic trzeba zbierać na nową maszynę <hmm>


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - RaNi/Works - 29.08.2015

(29.08.2015, 17:04)boryskuczkowski napisał(a): no to w sumie masz odpowiedź, szczególnie że używasz najnowszej i najbardziej wymagającej wersji FLstudio. Jedyne co mogę poradzić to odsłuchiwać kanały "oddzielnie", puszczając kanał indywidualnie lub też jeżeli kompozycję masz w miarę gotową to zgrywać ścieżki do audio (sam tego nie robię pomimo tego że mi się też FL tnie). No nic trzeba zbierać na nową maszynę <hmm>

[Obrazek: tosdojebal.gif]
Kompresując twój wywód do trzech słów:
Twoja solucja - Kup nowy PC.

Tak się składa że to jest nowy PC a FL12 Wcale nie jest taki zasobożerny, bo latencja klawiszy jest bardzo krótka (lajtowo mógłbym normalnie grać na klawiszach co na starym PC uchodziło za cud.
To nie może być wina CPU. To faktycznie musi być któraś z wtyczek, lub muszę wgrać czyściutki win10.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - boryskuczkowski - 29.08.2015

(29.08.2015, 17:19)RaNi/Works napisał(a):
(29.08.2015, 17:04)boryskuczkowski napisał(a): no to w sumie masz odpowiedź, szczególnie że używasz najnowszej i najbardziej wymagającej wersji FLstudio. Jedyne co mogę poradzić to odsłuchiwać kanały "oddzielnie", puszczając kanał indywidualnie lub też jeżeli kompozycję masz w miarę gotową to zgrywać ścieżki do audio (sam tego nie robię pomimo tego że mi się też FL tnie). No nic trzeba zbierać na nową maszynę <hmm>

[Obrazek: tosdojebal.gif]
Kompresując twój wywód do trzech słów:
Twoja solucja - Kup nowy PC.

Tak się składa że to jest nowy PC a FL12 Wcale nie jest taki zasobożerny, bo latencja klawiszy jest bardzo krótka (lajtowo mógłbym normalnie grać na klawiszach co na starym PC uchodziło za cud.
To nie może być wina CPU. To faktycznie musi być któraś z wtyczek, lub muszę wgrać czyściutki win10.

Ok, napisałeś że nawet jak otwierasz projekt który ma tylko wtyczki flstudio to się tnie tzn że problem nie powstaje przez zewnętrzne wtyczki. Latencja klawiszy a wydajność kompa przy otworzonym projekcie w którym masz wiele odpalonych instrumentów na raz to zupełnie dwie różne rzeczy. Mam podobne specyfikacje sprzętowe jak Ty i nie łudzę się że to powinno mi wystarczyć. Tak jak napisałem, każdy projekt który jest już przy ukończeniu kończy się na 100 procentach zużycia CPU. Im więcej rzeczy masz odpalonych na raz tym więcej zużyjesz procka. Odpal sobie projekt który się tnie przy odtwarzaniu i sprawdź ile masz underruns w sekcji audio. Może też pomóc ustawienie każdego sekcji w osobnych kanałach i instalacja x64 wtyczek bo z takiego systemu korzystasz. A tak w ogóle to "nowy komp" to taki slogan, może być nowy i słaby i niestety taki właśnie jest.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - boryskuczkowski - 29.08.2015

Acha, masz interfejs zewnętrzny? Jeżeli nie, to warto się zaopatrzyć w jeden, plus sprawdź czy masz zaznaczone smart disable w audio settings. Na stronie Flstudio podają że procek powinien mieć wyniki na benchmarku takie: Weak: Less than 3,999. Medium: 4000 to 6,999. Strong: 7000 to 9,999. Very strong more than 10,000. Zrób sobie test i zobacz w którym przedziale się mieścisz, jeżeli masz na prawdę wymagający projekt i cieszyć się bezproblemowym odsłuchem, to powinieneś mieć maszynę która wyciąga 10,000 na teście.

Jeszcze jedna rzecz, 12stka była optymalizowana na windowsa 8, nie wiem czy 10tka się z nią nie gryzie. Powodzenia i Pozdrowienia ;)


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - sowa - 29.08.2015

Wymień kupe FL na Reapera to zobaczysz jak wydajny może być Twój nowy PC ;)


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - Druii - 9.09.2015

Mi o dziwo lepiej śmiga FL ASIO.

Albo jak mówi sowa, zmień na reapera i pożegnaj się na zawsze z jakimkolwiek workflow ;)


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - Zirds - 9.09.2015

Wywal FL i zamień na jakikolwiek inny DAW.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - OProject - 9.09.2015

W raperze ostatnio mi też jedna wtyczka kraszowała (a odpaliłem tylko kilka)... ciężkie życie pirata xd


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - Grisha - 9.09.2015

moim skromnym zdaniem procek z i3, to trochę przy mało na produkcje ;/ sam ma czterodzeniową i7-4700MQ, a i to FL potrafi się przycinać :P


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - Revnotes - 9.09.2015

Ja również uważam, że na pewnym etapie budowy projektu, Twój sprzęt będzie niedomagał. Oczywiście tak być nie musi, bo wszystko zalezy od ilości wtyczek, które wykorzystasz. Dziwi mnie ta losowość przy obciążeniu, bo jeżeli byłoby to powtarzalne np. przy automatyzacji pogłosów, sprawa byłaby jasna, a tak trudno winić konkretną wtyczkę. Próbowałeś pracować z większym buforem np. 2048? Ja mam ustawiony dokładnie taki, pomimo że posiadam nieco podkręconego i5 3570. Większe projekty potrafią mocno obciążyć PC.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - RaNi/Works - 9.09.2015

Nie ważne jakiego bufora ustawię. Przy 2048 te okresy przycięć są dłuższe i bardziej losowe a przy 512 i mniejszym są krótkie i bardzo długo trwają. (w sensie czas utworu).
To nie może być słaby sprzęt. FL Studio niczego się nie domaga, Bo jakimś cudem na i3 (w starym PC) śmigał perfekcyjnie bez scin, nawet zużycie CPU nie było większe niż 50%...
Proszę mi nie mówić że to słaby sprzęt. Bo porównałem wydajność ich obu (i3-4005u w nowym PC i i3-550 w starym). Wychodzi na to że są właściwie zbliżone do siebie... Jest tylko jedno wyjście: WAVES ma w cholerę zajebistych wtyczek... szkoda że wszystkie są 32 bitowe.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - Orbiteus - 11.09.2015

mam kolege ktory mial 4x 3.7 GHz i tez mu sie fl 12 zacinal przy podstawowych projektach. Postawil system od nowa i teraz mu wszystko idealnie smiga. To nie jest wina procesora, tylko jakiś błąd w kodzie, dlatego ja sie jeszcze z updatem do 12 wstrzymam ;). Problem jest doscyc powszechny zauwazylem i mysle ze zaniedlugo powinni to naprawic ;)