MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio 12.0.2 PE: Problem z wydajnością. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio 12.0.2 PE: Problem z wydajnością. (/temat-fl-studio-fl-studio-12-0-2-pe-problem-z-wydajnoscia)

Strony: 1 2


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - Signe - 13.09.2015

Sprawdź w menedżerze zadań co ci wciąga najwięcej zasobów kompa. Możliwe że upierdliwy proces update systemu wciąga ci procka. U mnie tak było. Aktualizacja systemu pomogła. No i później lecimy:

Po pierwsze update do Win 10, u mnie jest wydajniejszy niż 8.1

Po drugie twój komp to słabizna, nie ma się co oszukiwać. Mam i5 2,53GHz, 8GB, SSD z systemem x64 i to jest moim zdaniem minimum hardware'owe do swobodnego korzystania z FL12

Po trzecie FL to ciężki silnikowo DAW mimo że bardzo wygodny to pomyśl nad przerzutką softu, polecam Bitwiga.

Po czwarte zastanów się nad odseparowaniem systemu użytkowego od tego do produkcji a najlepiej całego kompa. Sam antyvir swoje wcina.

Największe zmiany odczułem po przejściu na SSD oraz wymianie procka. Korzystam z lapciaka i muszę powiedzieć że nawet w dosyć ciężkich projektach gdzie mam zapiętych kilka dosyć dużych wtyk projekt daje radę a jadę tymczasowo na podstawowym sterowniku dźwięku póki nie przejdę na nowy setup. Ja na twoim miejscu gdybym miał wolne 400zł zrobił bym z tego kompa jeszcze wystarczającą maszynkę do musicmakingu.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - RaNi/Works - 16.09.2015

Dobra. Zrobiłem projekt na prosto i szybko... No proszę was. Aż tak słaby ten PC nie może być. Z resztą zobaczcie jakie to ustawione jest....



jak myślicie. Interfejs audio rozwiązałby problem?
Myślę że to przez ilość wtyczek... no ale te FL'owskie praktycznie w ogóle procesora nie używają... w ogóle to jakim cudem przez moment działa jak powinien 5 - 9% zużycia CPU a nagle scina i skok do 100 by opaść do 70 po czym znów 5 - 10%??? Nie wydaje się wam to dziwne?


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - Revnotes - 16.09.2015

Szczerze wątpię aby interafce audio miał w tym przypadku znaczenie. Zrób porządny test wyłacz wszystkie wtyczki i odpalaj jedną po drugiej, aż zauważysz te skoki zużycia. Mam przeczucie, że tutaj dzieje się coś złego poza FL'em, ale nie chcę od razu namawiać do formatowania dysku.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - Fly - 16.09.2015

Ogólnie,to zrobiłeś błąd kupując procesor intela z końcówką ,,u" w nazwie. Tego typu procesory charakteryzują się tym,że w stanie nieobciążenia komputera,pracują z niską częstotliwością. Sam mam i5 4210u i u mnie problem był podobny.Okazało się,że Fl nie ,,zmuszał" procesora do pracy z maksymalnym taktowaniem.

Spróbuj, gdy daw Ci się zacina, odpalić menagera zadań i zobacz aktualną częstotliwość,prawdopodobnie będzie dużo niższa,niż 1,7Ghz :P

Problem u mnie rozwiązało, zainstalowanie Razer Game Booster i odpalanie Fl przez niego. Program ten zmusza podzespoły do pracy z maksymalną wydajnością.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - Dj SasU - 16.09.2015

(27.08.2015, 21:24)RaNi/Works napisał(a): Witam wszystkich.
Mój problem polega na tym że w losowych(!) momentach podczas np. odsłuchu projektu zużycie procesora sięga ponad 100%... zresztą... czego nie wyjaśnię ja, zrobi to za mnie filmik. Polecam obejrzeć od początku do końca.



Oczywiście Multithreading jest załączony, rozmiar bufora w ASIO4ALL to 1024 sample przy 44100Hz.
Problem także zdarzał się przy fl'owskich projektach...
Czego może być tego wina? No i czy jest jakaś solucja na to?
Będę wdzięczny za sugestie.

Miałem tak samo. W moim przypadku było to chłodzenie procka. Kupiłem nowy cooler i teraz jest stabilnie. Druga przyczyna twojego problemu to może być to, że musisz wymienić pastę termiczną procka w płycie głównej. W najgorszym wypadku masz uszkodzonego procka.

Pozdrawiam!


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - RaNi/Works - 16.09.2015

^W nowym laptopie? Pasty nie wymienię (czy w laptopie w ogóle możliwe?) i właściwie Procesor w niczym nie szwankuje tylko i jedynie w FL'u...


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - boryskuczkowski - 21.09.2015

(16.09.2015, 15:59)RaNi/Works napisał(a): ^W nowym laptopie? Pasty nie wymienię (czy w laptopie w ogóle możliwe?) i właściwie Procesor w niczym nie szwankuje tylko i jedynie w FL'u...

Powiem Ci, że nie wiedziałem co się ostatnio dzieje z lapem na którym teraz siedzę, ale cokolwiek zacząłem robić to mi się tak pocił, że nawet nie tyle że się ciął FL, tylko bezceremonialnie się wyłączał (z przegrzania / przeciążenia). No i w sumie kiedy ostatnio go otwierałem? 6 miesięcy temu i już się nazbierało. Po rozłożeniu laptopa i wyczyszczeniu fana plus kratki z 99 procent zrobiło się 52 . Także dużo daje też takie coś ;) Pzdr.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - Shizzlematic - 21.09.2015

(16.09.2015, 15:59)RaNi/Works napisał(a): ^W nowym laptopie? Pasty nie wymienię (czy w laptopie w ogóle możliwe?) i właściwie Procesor w niczym nie szwankuje tylko i jedynie w FL'u...

Jasne, że się da. Przecież komponenty są takie same jak w PC, jedynie problem w tym, ze musisz rozebrać 90% laptopa, aby dobrać się do procesora ;P Jednak jeżeli to byłby problem z temperaturą, to odczuwałby to również podczas innych czynności, a gdyby to była wina coolera to prawdopodobnie laptop wyłączałby się po chwili ;P

Pracujesz na win10? Może ASIO nie jest w pełni kompatybilne z nowym systemem.

Druga sprawa dałeś drugi filmik gdzie masz same loopy. Jednak w projekcie zapewne masz zapięte jakieś wtyczki. Pozamykaj wszystkie okienka każdej wtyczki, tj. wyłącz chwilowo playliste i z'iksuj' wszystkie okna wtyczek jakie są zapięte. Przykładowo takie okienko Fabfiltera czy Serum w tle tak obciąża grafikę, że przechodzi to na CPU i również zużycie skacze mi jak pojebane.

Przy gorszej specyfikacji ze starym socketem 775 miewam problemy, ale nie tak często. Szczerze obstawiam, że to wina W10, albo naprawdę miałeś takiego pecha, że w laptopie wciśnięto wadliwy CPU.


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - RaNi/Works - 21.09.2015

W końcu jakaś wskazówka.
Mam Win10 Home x64.
Powiem tyle. Z tymi wtyczkami jest strasznie różnie.
FL'owskie projekty nieżadko śmiagają bez szwanku. Normalnie zużycie CPU nie przekracza 40% (wyjątkiem jest ten który jest zrobiony z samych 3xosc. Ten muli od razu).
A czasem jak wyłączę wtyczki wyłączę tryb całej nuty (przełącznik pattern/song) to ten pattern też będzie żreć 110% CPU. Czasem w ogóle nic się nie dzieje... Działa normalnie, ale jak już zacznie się owy problem (ekstremalne zużycie CPU) to już nie idzie tego naprawić, zamulać będzie każdy projekt a wyłączenie nawet wszystkich wtyczek nie wiele pomoże... (no, może zredukuje zużycie CPU ze 110% do 99 - 105% co rozwiązaniem nie jest).

Dodam także inną ciekawostkę.
Załączyłem sobie projekt oraz włączyłem menedżera zadań bym widział zużycie CPU, RAM, HDD itp.
Najfajniejsze jest to że nawet kiedy skacze mi w FL'u między 99 - 110% to faktyczne zużycie CPU w menedżerze pokazuje 60 - 80% (liczne zeskoki z 45 - 90%) właściwie patrzyłem tak przez dobre 5 minut i nigdy się nie zdarzyło żebym miał więcej niż 90% faktycznego zużycia. Nawet kiedy było to 90% to za sekundę znów było 70 a za sekundę znów 76, 80, 60, 68, 70 itd.

Winowajcą może być chyba Windows.
Mam multum powłączanych procesów których wyłączyć nie mogę. (Albo mogę ale jak na coś trafię to albo, w najlepszym przypadku mnie wylogowywuje, albo wyłącza i włącza PC z Odzyskiwaniem systemu [wystarczy reset]). Większość z nich jest uśpiona przy CPU pisze im same 00 oraz szczątkowe zajmowanie na RAM (od 4K do 8600K).

EDIT1
Komputerek nie grzeje się. Nawet podczas grania w BF3 kiedy faktycznie słychać ze cały ma odlecieć, nie nagrzewa się zbyt mocno. Właściwie czuć tylko ledwo ciepły wiaterek ze szczelin...


RE: 12.0.2 PE Problem z wydajnością. - Shizzlematic - 21.09.2015

A może po prostu nie wykorzystuje ci wszystkich rdzeni, a na przykład tylko jeden? Wejdz w msconfig - boot - advanced i zmień liczbę rdzeni na maksymalną ilość. Może się to trochę różnić na tej 10.