MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Problem z wtyczkami i dźwiękiem - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Problem z wtyczkami i dźwiękiem (/temat-fl-studio-fl-studio-problem-z-wtyczkami-i-dzwiekiem)



FL Studio: Problem z wtyczkami i dźwiękiem - KVNFLY - 1.09.2015

Witam, mam pewien problem - podczas korzystania z wtyczek Sylenth1 oraz Nexus2, kiedy naciskam dowolne przyciski na klawiaturze nie słyszę żadnego dźwięku (słyszę go tylko za pierwszym razem, jak już ruszę jakimś pokrętłem lub cokolwiek innego - cisza) muszę kliknąć w dowolne inne miejsce (poza obszarem wtyczki) żeby móc znów usłyszeć cokolwiek ale znowu jest to opcja jednorazowa (potem jest to samo). Jak to naprawić? da się z tym coś zrobić? zaznaczam, że próbowałem już ze zaznaczeniem opcji 'Don't allow keyboard focus' lecz nic to nie dało. Każda sugestia/rada się przyda. Liczę na waszą pomoc i z góry dzięki.


RE: Problem z wtyczkami i dźwiękiem - Zirds - 1.09.2015

No niestety tak to działa w FL Studio.. Jednym z rozwiązań jest posiadanie klawiatury sterującej (takie rozwiązanie znam).


RE: Problem z wtyczkami i dźwiękiem - KVNFLY - 1.09.2015

Naprawdę? jeszcze nikt nie rozwiązał tego problemu inaczej? kiepska sprawa..


RE: Problem z wtyczkami i dźwiękiem - HybridRaven - 1.09.2015

(1.09.2015, 15:49)KVNFLY napisał(a): Naprawdę? jeszcze nikt nie rozwiązał tego problemu inaczej? kiepska sprawa..


no niestety nie... proponowalbym sie zaoptrzyc w jakas klawiature sterujaca midi, przyda sie tak czy owak... nie teraz to kiedys.


RE: Problem z wtyczkami i dźwiękiem - piral - 1.09.2015

Wystarczy nacisnąć dowolny element, który jest FLowym wrapperem obsługującym wtyczkę.
[Obrazek: k0ip7q.png]

/edit: teraz doczytalem dopiero


RE: Problem z wtyczkami i dźwiękiem - Zirds - 1.09.2015

Ale on nie chce klikać w dowolny element. Sam tak napisał ;)


RE: Problem z wtyczkami i dźwiękiem - DaVinci - 1.09.2015

Nie jestem do końca pewien ale mi pomogło zaznaczenie w ustawieniach (F10) General > detath all plugins w FL12


RE: Problem z wtyczkami i dźwiękiem - KVNFLY - 1.09.2015

Problem został rozwiązany, a co najlepsze - całkowicie przypadkowo. Nie wiem czemu tak jest, ale na wersji 64-bitowej ten problem występuję aż w 3 pluginach vst, zaś na wersji 32-bitowej ten problem nie występuję nigdzie. Gdyby ktoś miał podobny problem jak mój - spróbujcie z inną wersją DAWa (32/64).


RE: Problem z wtyczkami i dźwiękiem - Zirds - 1.09.2015

Jednak się mylisz, ten problem występuje również w wersji 32bitowej. Możliwe, że przyczyna rozwiązania jest w innym miejscu, którą sam rozwiązałeś.


RE: Problem z wtyczkami i dźwiękiem - DaVinci - 1.09.2015

Moge dodać że zrobiłem formatowanie dysku systemowego i zainstalowałem wszystko od nowa działa wszystko ja trzeba beż żadnych ustawień w opcjach FLa