MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Arrow - Big Tiers - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Arrow - Big Tiers (/temat-progressive-arrow-big-tiers)



Arrow - Big Tiers - MatthewA - 3.09.2015

Hej, witam po przerwie :) chciałem wam przedstawić mój nowy traczek ^^ troszkę taki Progressive House a trochę Big room (tak mi się wydaję ) :D. Rzucam link i jak by ktoś miał chęć przesłuchania i napisania opinii to byłbym wdzięczny :) [/font]


RE: Arrow-Big Tiers - nullname - 3.09.2015

Melodia wydaje się nawet dobra. No ale jeżeli mam pisać o tej ciemnej stronie no to wyszło źle. Nie zrozum mnie źle, ale EQ to podstawa :) Postaraj się trochę wysokich dodać i obcinaj więcej niskich(o ile to robisz). Wracając do aranżacji - wiesz o co chodzi, ale trochę przynudza ta jednostajność w niektórych momentach.

Będzie z Ciebie wielki producent! :) Już masz 'to coś'.
Powodzenia :)


RE: Arrow-Big Tiers - Orbiteus - 4.09.2015

Big room to napewno nie jest, tylko czysty progress ;).

Jezeli chodzi o technike i aranzacje to
Chcialbym wspomniec o kilku rzeczach ;D.
Po pierwsze juz z daleka slychac ze korzystasz z samych presetow ;D. Jezeli chcesz "zaistniec" to zacznij eksperymetnowanie z syntezatorami ;). Wbrew pozorom bardzo ci to tez pomoze przy miksie i przy aranzacji, a dodatkowo bedziesz "jedyny w swoim rodzaju" jezeli wiesz o co mi chodzi ;D.
Druga sprawa to brak off beat bassu co jest wielkim minusem ;(. Gdyby byl to
Odrazu track zyskal by na energii, pomysl nad tym :). Dodatkowo stopa ma za duzo dolu za malo gory ;). Mozna ja uslyszec, ale brakuje jej tego punchu i kopa ;). Nie wiem ile tworzysz ale generalnie wiesz co do czego ;). Jedynie co ci pozostalo do zrobienia to cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc ;). Powodzenia ;)


RE: Arrow-Big Tiers - Revnotes - 4.09.2015

Zakładam, że nie masz wiele doświadczenia, to słychać, ale z drugiej strony koncepcja jest dobra, warta uwagi i co najważniejsze wykonania. Kompletnie nie wyszedł Ci miks i cierpi na tym cały utwór, mimo ciekawych melodii. Postaraj się budować bardziej spektakularne przejścia, jeżeli żonglujesz na przemian fragmentami o kompletnie innym charakterze np. w okolicach 1:30. To jest za słabe, opadły emocje, zginęło praktycznie wszytko, nie przygotowałeś mnie na to co weszło. Zastanawia mnie również trochę build up, tam grają ze sobą dwa synthy? Tak dziwnie się kontrują, nie wszystkie nutki pasują.


RE: Arrow-Big Tiers - Fly - 4.09.2015

Podoba mi się melodia,bardzo ciekawa :) Przypomina mi nieco Orjan Nilsen - Too Early Anthem .

Wykonanie jest słabe, na twoim miejscu wziąłbym melodie i zrobił wszystko od nowa.


RE: Arrow-Big Tiers - Shabboo Harper - 4.09.2015

"Powiem" tak: to melodyjny, energetyczny temat; jednakże, przy tak powtarzalnym aranżu i kilku stentorowych dźwiękach (jak też niektórych przesterach) kawałek stwarza wrażenie przewidywalnego. Nie jestem również przekonana, iż jest to Bigroom <niewiem>. Tkwi w tym wszystkim potencjał, który potrzebuje solidnego "szlifu", spójności w miksie. Niech Twoja "Strzała" trafi celnie w swój target. Good luck ;).


RE: Arrow-Big Tiers - MatthewA - 5.09.2015

Dzięki wszystkim za komentarze ;) to prawda miks nie jest jeszcze moją mocną stroną ale pracuję nad tym. Na razie próbuję ogarnąć styl w jakim mam zamiar tworzyć a później to wszystko z czasem "szlifować" :D


RE: Arrow-Big Tiers - Orbiteus - 5.09.2015

Bardzo dobrze, bo miks predzej czy pozniej sam
ci przyjdzie (pod warunkiem
Ze bedziesz oczywiscie non stop pracowac), a styl juz niekoniecznie, a on jest najwazniejszy bo wyroznia kazdego producenta ;)


RE: Arrow - Big Tiers - Dego - 19.09.2015

W związku iż jest to mój pierwszy post, chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów.

W kwestii utworu:

1) Ride w całym utworze gra według mnie za cicho.
2) Pomimo "delikatności" utworu, pluck powinien grać głębiej.
3) Mam wrażenie, że Kick gryzie się z Bassem (popracuj nad dolną partą częstotliwości)
4) Hi-Haty w mojej ocenie lepiej by brzmiały w efekcie Sidechain.

Generalnie jesteś na dobrej drodze.
Pozdrawiam