MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Shabboo Harper - Lady (Full Version) (/temat-electronica-shabboo-harper-lady-full-version)

Strony: 1 2


Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Shabboo Harper - 5.09.2015

Gentlemen, będąc do tej pory w MusicProducers osiągnęłam coś szczególnego, doświadczyłam przyjemnych chwil, przychylnych komentarzy... Tym, którzy poświęcili mi swój czas dziękuję w postaci tego muzycznego "podarunku". Reszcie producentów ślę ciepły uśmiech :).

[Obrazek: 5amc8n.jpg]






RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Kaper - 5.09.2015

Pierwsze kilka sekund - słyszę intro i od razu przypomina mi się Twój poprzedni kawałek. Intro brzmi bardzo charakterystycznie, tak w Twoim stylu można powiedzieć.
Słyszę chyba Twój woks, ładnie śmiga w panoramie, dodaje smaczku temu mrocznemu klimatu.
Trochę techna trochę chyba break beatu i polskie słowa xD
Szkoda, że werbel znika w miskie, haty mają za dużo góry i brak głębokiego dołu co by nadało temu wszystkiemu jeszcze lepszego smaczku.
Ogólnie kawałek to totalny underground. Gdyby nie ten miks to powiem Ci, że byłaby mega miazga a tak to zostaje sama miazga bo jest mocno klimatyczny i kawałek ma potencjał.
Mam nadzieję, że przy kolejnej Twojej produkcji nie zawiodę się klimatem jak i progresją z miksem ;)

Nie ma za co ;)

Koniec xD


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - qnebra - 5.09.2015

Pod względem muzycznym to nie moje klimaty, ale spróbuję coś uczciwie napisać.
słowa - nie zwracam na nie tu uwagi, zresztą w tym utworze raczej nie tworzą logicznej całości
melodyka - przyzwoita, lecz główna siła tego utworu to wykonywane chyba przez ciebie frazy słowne. Nie ma jakiejś wyróżniającej się frazy, która by młóciła i wierciła się w głowie po zakończeniu utworu.
miks - tu akurat by mówiła najmniej kompetentna osoba na tym forum. Ogólnie brzmienie ładne i żeby ci nie skłamać, seksowne. Zwłaszcza wokal.


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Shabboo Harper - 5.09.2015

Kaper: W intro (Full Version) słyszysz (mini) fragmenty moich utworów; coś a'la krótkie resume. Taki "kaprys" ;)... Wszystkie wokale są moje. Jeśli chodzi o Twój techniczny komentarz; dziękuję Ci za szczegółowe spostrzeżenia. Kacper, uwzględnię każde ^^.

Qnebra: Utwór, jeśli chodzi o melodię, naturalnie nie jest w klimacie, z tych w których się lubuję. Jednakże chciałam ten mój "muzyczny podarunek" przedstawić w pogodnych nutach i jednocześnie "spróbować" odmiennych brzmień ^^. "Lady" poświęcone jest tym producentom z MP (wyliczanka pseudonimów...), którzy zechcieli skomentować dotychczas moje utwory. To jedyny "klucz" mego tekstu plus szczere "dziękuję"; dziś również dedykowane Tobie, Łukaszu :).


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - proph3t88 - 5.09.2015

Technicznie mi się bardzo podoba ma "sens" flow i ten wokal ? ;> It is yours Shabboo ? :)


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Adri - 6.09.2015

Zupełnie nie mój klimat ale, ale Shabboo no po prostu mistrzostwo :D momentami mrocznie (tak najbardziej do mnie przemawia) momentami uśmiech nie schodził mi z twarzy :D jesteś twórcza bardzo :) technicznie jak wyżej nie wypowiem się, za to estetycznie jestem na tak . Bravo ;)


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Soundmaniaq - 6.09.2015

dla mnie wokal to serce tego utworu, świetne zabawy, takie efekty to dobry materiał na mocny dark ambient, ciekawy eksperyment, bardziej mi się spodobał niż wyliczanka scootera zrobiona lata temu. Wokal jak najbardziej sexy ;)


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Shattered - 6.09.2015

To Twój wokal czy jakieś sample zgrane ? Czasami ciężko zrozumieć tekst. Jest Twój to fajna barwa i fajne modulacje. Fajnie to wszystko gra. Nie mój klimat chociaż te mocne beaty przypominają mi trochę film Blade i dla mnie taki właśnie styl gdzie beat wali po głowie a w tle grają głębokie basy to dopiero elektronika ;) Dobra robota.


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Shabboo Harper - 6.09.2015

Proph3t88: Adamie, cieszę się, że technicznie podoba Ci się ten temat; był to spory "challenge", w zdecydowanie "obcym" mi gatunku. Wszystkie partie wokalu to mój głos (naturalny lub odpowiednio modulowany, jak też z efektami)... :)

Adri:
Cytat:...jesteś twórcza bardzo...

Och, Ty również. Ada, serdecznie Ci dziękuję. <tuli>

Soundmaniaq: Od Ciebie tak przychylny komentarz; to zaszczyt. <dziekuje> Tak, lubię (!) eksperymentować; wtedy czuję, że w uniwersum dźwięków o tysiącu barw wyrażę się umyślnie specyficznie. Mój ukochany (Dark) Ambient? Psssst... (potrzebuję jeszcze trochę czasu). ;)

Shattered: Mike, dziękuję, że tu zawitałeś... Wszystkie wokale są moje; prócz męskich (oczywistych) głosów w Intro. To jedyny sample.

Cytat:Czasami ciężko zrozumieć tekst...

A konkretnie? [hmmm] Tekst to przede wszystkim pseudonimy niektórych uczestników MP plus moje krótkie, kobiece refleksje.
Okey, poniżej pełny tekst "Lady":

Intro: fragmenty moich wcześniejszych utworów...
Hey
Music Producers
Thank You for being there my Gentlemen
Good work. Good picture. Good thought
Composers. Producers. Magicians. Musicians
We love music. Who are You?
Kay, Knifeman, Chrisniers, Zirds. Give me more...
L.G, Glitch, AbyssMB. Oh, yeah
Kaper, Chafer
Music Producers
Jeszcze, jeszcze...
Droom, Zathura, Revnotes, Sowa
Buramica, Kveon, Almhome, Skibot, UF_Glomma
Jest ktoś jeszcze? Och, tak...
Tool Of Sound, Kociol21, ZaRaz, In-Tegral
EFG, Nar
Listening is not enough
Music Producers So right!
Lubię róż? Okey, ten mnie kręci. Jest świetny... Lady, Lady
It's so good to be Lady
Tak, tak
Herman, OldscoolProject
Jest ktoś jeszcze w tymże gronie?
RaNi/Works - "music brother"
AdamWax - my sweet lover. Lover. Yeah. Partner
Come on
Jeszcze, jeszcze
Lady, lady...
Music Producers, 1 2 3 4
Stiopa, Castiel, Alex fat, Satl, Amer, Mateusz M. (tj. Morawski)
Music
Suds, 5zym, Masay, Funkyfella. Fella, fella...
Okey? Producers... Wszyscy. Dziękuję za komentarze.
Thank You. Shabboo Harper
Dziękuję, dziekuję
All the Best for the Rest
Music Producers
It's good to be Lady
Och, tak. Och, tak.
This is me. Lady.
Koniec
Catch You later ;).


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Pielgrzym - 6.09.2015

Intrygujące, mroczne, specyficzne i nie na każdą okazję. Bardzo cenię sobie taką twórczość. Przyjemność ze słuchania odbiera mi Twoje dodawanie góry do miksu. Jak dla mnie jest jej za dużo, jest za bardzo pokręcona, przez co nabiera nieprzyjemnego charakteru (nabiera zniekształceń). Nie jest to mocne zjawisko ale już zauważalne - na dobrym sprzęcie odsłuchowym zaczyna męczyć. Na wokalu też mogłoby nie być tego podkręcenia góry.
Ważna uwaga: w 2:10 (full version) masz składową stałą, coś źle powycinałaś/posklejałaś.

Czekam na następne ^^

pozdrawiam


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Knifeman - 6.09.2015

creepy! dziwne to i pokrętne - czuje się nieswojo podczas odsłuchu tego a wydaje mi się że słuchałem dużo bardziej ciarkogennych pozycji :E może to przez ten syczący kobiecy wokal i elementy w ojczystym języku (swoją drogą zdecydowałbym się na jedną wersję językową i trzymał się jej konsekwentnie). Na Twoim miejscu używałbym swojego wokalu jak najczęściej w przyszłych utworach (no chyba że gardło nie domaga :D ) bo to na pewno zostanie zapamiętane przez każdego odsłuchującego i dodaje ogromnej porcji indywidualizmu do Twojej twórczości.

rytm jakiś zbyt klubowy ale przez to brzmi jak jedno długie intro lub zapowiedź - nie ocenię nic bo nie mogłem się skoncentrować na tekście i muzyce jednocześnie

mam nadzieję że to nie jest żadna forma pożegania T_T


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - RaNi/Works - 6.09.2015

Powiem.... miejscami jest dość ostro... Dobra powiem moimi słowami:
No normalnie mi suty wykręciło XD
Fajny ciężki kick i reszta synthy przypominają mi pewien dobrze znany mi klimat (lepiej żebym nie wspominał. Chyba że ktoś chce XD).

Naprawdę ciekawa kompozycja, powiem że się wczułem.
Nie mam nic nic do zarzucenia. Błędy w miksie są zamierzone, nadaje to klimatu.

Też jak knife myślę że to nie jest jakaś forma pożegnania. :(


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - ToolOfSound - 6.09.2015

Od strony technicznej brzemienia są ładne, czyste. Moje ucho mówi 'tak'

Szkoda, że tak mocno przyjęło się na tym forum opisywanie tego co źle gra w utworze. Nie mówię, że to źle, ale zapominamy o tym, że owy Twórca chciał nam coś pokazać, powiedzieć.

Shabbao więc co do moich odczuć. Wchodzisz w moim ulubionym 'pierwotnym rytmie/stylu', że tak powiem. Ewidentnie wychodzisz na scenę i zaczynasz bawić się dźwiękiem - moje wyobrażenie podczas zatapiania się w ten utwór. Momentami tranoswo porywasz moją wrażliwość, ale także karmisz dobrymi rytmami. Masz widownię w momentach, gdy elastycznie przechodzisz między sekcjami. Miło się 'ogląda' taki występ mimo. Nie będę mówił, że to nie mój klimat, bo w muzyce doszukuję się raczej tego w jakie miejsce zaprowadzi mnie Wykonawca, a Tobie udało się mnie zabrać w ten świat. Gratuluje!


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - abyssMB - 7.09.2015

Anno jesteś wielka 5/5, hipnotyzuj nas Swoim głosem i prowadź w Świat Twojej Muzyki byśmy mogli dalej delektować się Twoją Twórczością . Mam nadzieję, że to nie jest Twoje ostatnie słowo na tym forum. Świetny kawałek ja czekam na więcej. <zakochany>. Because I'm in love with Your Voice.


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - CaffeineMC - 7.09.2015

no bardzo efektowny, klimatowy i niebanalny sposób na podziękowanie za komentarze dla MP ;] podoba mi się stopa, jest lekka niewumoszona z dobrym drivem, momentami wokal wydaję się wymykać spod pod kontroli i trochę ucieka od muzyki, ale generalnie baardzo dużo dzieje się w tle i nie byłem nawet w stanie wszystkiego wychwycić, tak czy siak słuchało się tego świetnie 5/5


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - HybridRaven - 7.09.2015

To fakt, głosik masz hipnotyzujacy, nic tylko sluchac w kolko co w moim przypadku nie pozwala sie skupic na backgroudzie muzycznym :D moze to i lepiej bo kompletnie nie moje klimaty, ale dla glosu warto rape'owac replay :D niecodzienna i ciekawa nutka :)


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Shabboo Harper - 7.09.2015

Gentlemen,
Pielgrzym: Dziękuję Ci za przychylność i... tak wnikliwy odsłuch. Jeśli chodzi o "górę w miksie", Twoje uwagi bezsprzecznie przyjmuję. Niewykluczone, iż niektórych taki miks nie przekonuje. Co do "2:10", a dokładnie 2:08-2:11. Świetnie, że to "dostrzegłeś". Jednakże, ta rzekoma "składowa stała" (odniosłeś bowiem takie wrażenie) jest zamierzona. Chciałam w tym punkcie utworu ową "pozorną ciszą" podkreślić zwrot: "Give me more". Jest Fade out plus dodatkowo "nałożony" subtelny Reverse. W "Lady" jest wplecionych kilka takich rozmyślnych"defektów"... Jestem świadoma, iż nie każdy lubi takie "wkręty". Hmmm, ach to "moje" i... już. ;) Ciebie również (ciepło) pozdrawiam.

Knifeman: Hey, Nożowniku.

Cytat:creepy! dziwne to i pokrętne - czuje się nieswojo podczas odsłuchu...

W tym przypadku, Producencie o jakże wyrafinowanym guście (^^), traktuję to jak komplement.

Cytat:...zdecydowałbym się na jedną wersję językową i trzymał się jej konsekwentnie.

Taki był pierwotny koncept (only English); lecz... ponieważ utwór ten jest swoistym "eksperymentem", odważyłam się rzec coś po polsku. Chciałam uczynić przekaz tego "muzycznego podarunku" bardziej "prywatnym"; zaś.. English phrases promote to a certain extent the Music Producers forum in the world :D Ufam, że tak jest...

...gardło nie domaga ...

Ha ha ha, pamiętasz to jeszcze? Cóż, w "Lady" jestem grzeczna (^^). ["Cząstka mnie" w FLR to jedyne, wokalne "ekstremum" w mojej twórczości.]
Dziękuję Ci za komentarz...

Rani/Works: Dziękuję, że Ty także tu "przybyłeś".

Cytat:No normalnie mi suty wykręciło

Hmmm, wciąż z rozrzewnieniem wspominam Twój uroczy post do "Sanctuary" [Najlepsze utwory]. (<mdleje>)

Cytat:Nie mam nic nic do zarzucenia. Błędy w miksie są zamierzone, nadaje to klimatu.

Naturalnie wciąż się (pokornie) uczę tej sztuki... Jednakże, tak; w tym utworze niektóre zniekształcenia/błędy są zamierzone, np. nieregularny wokal w intro ("pleasure"/"philosophy"); przesadnie podkreślony synth 5:05 lub też wyciszenie tła ("przygaszenie" jednej ścieżki) 2:53... Jest też kilka "skrytych" dźwiękowych momentów <bubu>...

Cytat:Też jak knife myślę że to nie jest jakaś forma pożegnania.

Nie, nie jest... Zwrot: "Catch You Later" o tym świadczy. :)

ToolOfSound: Tobie dziękuję za tak urokliwą interpretację i wsparcie. W pełni to

szanuję...^^

Cytat:...zaczynasz bawić się dźwiękiem...

Ty również, obok Zirds'a i Soundmaniaq'a, to zauważyłeś. ;) Traktuję ten utwór jak przysłowiowe "przekroczenie rubikonu". <dziekuje>

AbyssMB: Marcinie... ... Jesteś zbyt łaskawy w Twoim komentarzu. (I don't deserve this). Pięknie Ci dziękuję. ;*

CaffeineMC: Cieszę się, że Ty również mnie (a właściwie moje "Lady") dostrzegłeś.

Cytat:generalnie baardzo dużo dzieje się w tle i nie byłem nawet w stanie wszystkiego wychwycić

Ha ha ha... Tak, jest tego "trochę". Prócz "wokalnych wariacji" (<hmm>), jest parę wplecionych dźwięków, "smaczków", np. dźwięk z filharmonii (1:49); we fragmencie od 3:44 subtelny efekt Vinylu w tle lub symboliczny dźwięk harfy 6:19 (odniesienie do Harp-er ^^)... Nie chciałabym wszystkiego zdradzić. Niech każdy odbierze ten temat "po swojemu".
Grzesiu, dziękuję Ci za przychylny komentarz.

HybridRaven: Kamilu, to rzeczywiście nie jest Twój klimat; toteż szczególnie dziękuję Ci za poświęcony czas "Lady". Hmmm, "hipnotyzuję" Cię szczerym uśmiechem (wirtualnie) ;)...


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Pielgrzym - 8.09.2015

Shabboo Harper - idzie nowe. Mam okazję testować pewną technologię, która odzyskuje z zarejestrowanego dźwięku informacje, które na dzień dzisiejszy nie są odtwarzane (przy dobrze zarejestrowanym materiale można zyskać jakieś 30% informacji). Wpięcie takiego procesora w tor audio pozwala odzyskać te 30% informacji. Dynamika takiego materiału zarejestrowanego w jakości CD (czyli 96 - 98dB) windowana jest do poziomu ponad 120dB. Niestety, wszelkie błędy realizatorskie, takie jak: podbijanie eq (zwłaszcza wysokie), składowe stałe obnażane są bardzo boleśnie jako zniekształcenia dźwięku, niestety. Przy składowej stałej dźwięk się po prostu rwie i załamuje (oczywiście nie jest problemem włączenie korekcji DC), jednakże w świadomości informacja o błędzie została zapisana :). Popsutych wysokich rejestrów nie da się już naprawić.
Stąd, przyszłościowo - podpowiadam ;)

pozdrawiam


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - hjugo - 8.09.2015

Mroczne bardzo, mega klimat :) cieszę się, że zawsze mogę na tym forum znaleźć tu coś wyjątkowego. Muzyka to tylko jeden gatunek. Można tu znaleźć mieszankę różnych rodzajów muzyki i dokładnie usłyszeć kto co ma w głowie. Tobie udało się to znakomicie :) Gratuluję utworu.


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Revnotes - 8.09.2015

Wstęp mógłby być świetnym intro do jakiegoś mrocznego seta. Klimat nie w moim guście, ale jestem pod wrażeniem złożoności tego utworu, a tym samym Twojego technicznego zaawansowania. Napracowałaś się, większość to doceni.