MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Shabboo Harper - Lady (Full Version) (/temat-electronica-shabboo-harper-lady-full-version)

Strony: 1 2


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Shabboo Harper - 9.09.2015

Pielgrzym: "Dzierżysz w dłoni potężny oręż" w postaci takiej technologii ^^. W pewnym stopniu (dziś do 30%) jesteś w stanie nie tylko "rozszyfrować" projekt, lecz wręcz dokonać technicznego "striptease'u" każdej ścieżki. To fascynujące (!) i jakże użyteczne... Cóż, szczerze opowiedziałam Ci o mojej intencji w tym fragmencie utworu, tak to chciałam podkreślić. Twój sprzęt wykrył, iż nie do końca precyzyjnie... Pielgrzymie, ponownie dziękuję Ci za poświęconą mi uwagę, życzliwość i tak cenne podpowiedzi...

PS. Jeśli zechcesz (lub wolno Ci), proszę podziel się większą ilością szczegółów odnośnie tej "tajemniczej" technologii, np: w oddzielnym temacie. Z pewnością nie jednego producenta zaintrygujesz... Również pozdrawiam :).

Hjugo: Dziękuję za tak serdeczny komentarz. Witaj w MP. Życzę Tobie wszystkiego dobrego... <takjest>

Revnotes:
Cytat:jestem pod wrażeniem złożoności tego utworu

Adamie, cieszę się, że to dostrzegłeś. Zawsze jesteś czujny i rzetelny w swych komentarzach... Tym bardziej jestem wzruszona Twoim postem. Dziękuję Ci ^^.


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - qnebra - 9.09.2015

http://www.dobreprogramy.pl/IFA-2015-Sony-Xperie-Z5-zachwyca-jakoscia-zdjec-a-Walkmany-i-sluchawki-jakoscia-dzwieku,News,66140.html

Cytat:Wśród ważniejszych funkcji warto wymienić funkcję poprawiania jakości dźwięku z poddanych kompresji plików muzycznych, takich jak MP3. Służąca do tego technologia DSEE HX uzupełnia tracone w kompresji tony wysokie i zwiększa dokładność bitową danych, dzięki czemu muzyka brzmi niemal tak jak przy słuchaniu utworów o wysokiej rozdzielczości.



RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Shini - 10.09.2015

Klimat bardzo fajny. Taki trochę zabawny, ale bardzo autentyczny i to na plus, duży. Miks dałoby się poprawić, szczególnie syczące wysokie (głównie hihaty) i trochę słabo słychać większość synthów, chociaż domyślam się, że tak właśnie miało być :D


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Pielgrzym - 10.09.2015

(9.09.2015, 11:50)qnebra napisał(a): http://www.dobreprogramy.pl/IFA-2015-Sony-Xperie-Z5-zachwyca-jakoscia-zdjec-a-Walkmany-i-sluchawki-jakoscia-dzwieku,News,66140.html

Cytat:Wśród ważniejszych funkcji warto wymienić funkcję poprawiania jakości dźwięku z poddanych kompresji plików muzycznych, takich jak MP3. Służąca do tego technologia DSEE HX uzupełnia tracone w kompresji tony wysokie i zwiększa dokładność bitową danych, dzięki czemu muzyka brzmi niemal tak jak przy słuchaniu utworów o wysokiej rozdzielczości.
<niewiem> z pustego to i Salomon nie naleje... To co tutaj piszą jest nielogiczne - nie można odzyskać danych, które się utraciło. Można jedynie wrzucić jakiś algorytm, który będzie ekstrapolował jakieś informacje, ale nigdy ich nie odzyska i nie przywróci oryginalnego brzmienia.

Technologia, o której mówię nigdzie jeszcze nie jest dostępna i przede wszystkim nie bazuje na odzyskiwaniu utraconych danych, ale na odtworzeniu danych, które są zapisane, a nie są obecnie odtwarzane. Działa w pełnym zakresie pasma. Więcej informacji, na dzień dzisiejszy nie mogę przekazać.

pozdrawiam


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Kveon - 11.09.2015

Witaj Anno!
Piękny utwór, od początku pięknie! Masz niesamowity głos. Perka gra ładnie. Przez te 7 minut wszystko ładnie gra, nie nudzi się. Dobra aranżacja. Nawet nie wiem, kiedy przeleciało. Jedynym minusem jest brak pobrania tej piosenki.


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Shabboo Harper - 12.09.2015

Shini: Dziękuję Ci...

Cytat:Klimat bardzo fajny. Taki trochę zabawny...

Od początku chciałam by ten utwór prowokował przede wszystkim uśmiech. Kojarzył się z czymś pogodnym... :)

Pielgrzym:

Cytat:Więcej informacji, na dzień dzisiejszy nie mogę przekazać.

Okey, wszystko jasne. "Top Secret" ;). Pozdrawiam Cię.

Kveon: Wojtku, przepięknie dziękuję Tobie za tak ciepły w swej treści komentarz. To takie cenne, jedyne... ^^

Cytat:Jedynym minusem jest brak pobrania tej piosenki.

Och, jeśli sobie tego życzysz; proszę...


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - L.G. - 12.09.2015

Bardzo mi podszedł ten kawałek, więc pobrałem sobie do kolekcji.
Dzięki za udostępnienie.


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Shabboo Harper - 14.09.2015

L.G.: Proszę ;). Byłeś jednym z pierwszych w MP, którzy mnie dostrzegli (mój utwór "Underground"). Dziękuję Ci za "wtedy" i za "dziś"... ^^


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Stiopa - 14.09.2015

Ja to czekałem kiedy znowu usłyszę Twój ,, whisper,, w takiej kompozycji, która będzie hipnotyzować, no i proszę...
Muszę kiedyś zrobić z Twojego głosu użytek :D

Świetny bounce bass :) Dodatkowo nadaje tego sexu do utworu. ,, Jesteś jeszcze...? ,, Świetnie!!! Super połączenie angielskiego i polskiego :D Btw, masz super głos, bardzo zmysłowa barwa.... Aż ciarki idą po plecach....

Co do samego utworu to po prostu majtersztyk.

Pozdrawiam.


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - piral - 14.09.2015

0:09 ten dźwięk :O Bardzo ciekawe intro. Processing wokalu cudowny. Złożony numer, czułem się nieco zagubiony w niektórych momentach, haha. :D Najbardziej podoba mi się tutaj technika, szczególnie efekty.


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - lovetrance01 - 14.09.2015

Świetny numerem. Klasa. Jak kolega wyżej wspomniał - to co zrobiłaś z wokalem to majstersztyk. Można wiedzieć jakiś efektorów użyłaś do wokalu? Gdyby w przyszłości na głównej stronie forum pojawił się odtwarzacz, to ten kawałek powinien grać na powitanie. W zasadzie nie tyle jest co tu poprawić, co przydałoby się dodać co nie co do aranżacji. Mam na myśli jakąś koszącą melodię z pianina czy jakiegoś syntha na koniec utworu. To byłaby taka wisienka na torcie.
Powiedz, ile dostałaś propozycji collabów po tym kawałku?
Pozdrawiam i oby więcej takiej muzyki.


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - chafer - 15.09.2015

Nie spodziewałem się takiego utworu :) Widać, że się dobrze bawiłaś przy jego realizacji. I ja się dobrze bawiłem :)
Ale będąc szczerym... wolę Twoją mroczniejszą stronę :)


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Shabboo Harper - 16.09.2015

Stiopa:

Cytat:Świetny bounce bass. Dodatkowo nadaje tego sexu do utworu...
...super głos, bardzo zmysłowa barwa...

Hey Stefan, Twój tak przyjazny komentarz traktuję szczególnie; zważywszy, iż to co Ty tworzysz jest w pełni profesjonalne i inspirujące. Ach, i naturalnie... "seductive". ;) Dziękuję Ci.

Piral:

Cytat:Processing wokalu cudowny...
Najbardziej podoba mi się tutaj technika, szczególnie efekty.

W każdy mój utwór (emocjonalnie) angażuję się, a jeśli jeszcze technicznie to wszystko "wychodzi" to po prostu cieszę się i... już.
Piral, thank Youuu <tuli>.

Lovetrance01:

Cytat:...to co zrobiłaś z wokalem to majstersztyk. Można wiedzieć jakiś efektorów użyłaś do wokalu?

Szczerze dziękuję Tobie ^^.
Efekty głównie to: Reverb/Overdrive/Flanger/Polarityx64/Snap64 i Filter Delay. Jednakże w większej części utworu jest to naturalna modulacja moim głosem plus użyty efekt Ping Pong Delay, jak też EQ.

Cytat:Gdyby w przyszłości na głównej stronie forum pojawił się odtwarzacz, to ten kawałek powinien grać na powitanie.

Ha ha ha... A w chórkach Administratorzy (Kay, Sowa, Herman) <spiewa>

Cytat:W zasadzie nie tyle jest co tu poprawić, co przydałoby się dodać co nie co do aranżacji. Mam na myśli jakąś koszącą melodię z pianina czy jakiegoś syntha na koniec utworu.

Myślę, że byłby to przesyt w aranżu. Tu koniec jest wyciszeniem melodii i... myśli. <bubu>

Cytat:Powiedz, ile dostałaś propozycji collabów po tym kawałku?

Hmm, tak myślisz? Psssst, "cichosza"...
Również i Ciebie pozdrawiam :).

Chafer:

Cytat:Nie spodziewałem się takiego utworu...

Surprised
? Good... ;) Ot tak, przekornie... swobodnie...

Cytat:Ale będąc szczerym... wolę Twoją mroczniejszą stronę.

Och, Sławku wiem, wiem... Dziękuję Ci za komentarz.


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Mat.Mor.Raw - 20.09.2015

Shabboo, udało ci się zintegrować tym kawałkiem wielu aktywnych użytkowników forum. To niełatwa sztuka, która Tobie przyszła z niezwykłą gracją i elegancją. Duży szacunek i gratulacje za kolejny ważny krok, aby uczynić to forum jeszcze lepszym.

W tym kawałku, w odważny, zdecydowany, ekspresyjny sposób przekazujesz duży ładunek emocjonalny. Takie powiązanie języka angielskiego i polskiego brzmi intrygująco, zaskakująco, soczyście i może powodować ciarki na plecach.

Mocno przetworzony i modulowany wokal dobrze komponuje się z lekko industrialnym, elektronicznym podkładem, w którym mieszają się style techno i electro. Pomimo tego, że na pierwszy plan wysunięty jest głos w swoich wielu odcieniach i wcieleniach, warto bardziej wsłuchać się w podkład instrumentalny, w którym dzieje się całkiem sporo.

Moja ocena 5/5. Shabboo, dobra robota. ;)


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Shabboo Harper - 21.09.2015

Mateusz:

Cytat:Shabboo, udało ci się zintegrować tym kawałkiem wielu aktywnych użytkowników forum... Duży szacunek i gratulacje za kolejny ważny krok, aby uczynić to forum jeszcze lepszym...

Jeśli tak jest... ogromnie się cieszę. Obecność w MP to prawdziwa, "kreatywna" przyjemność i cenne doświadczenie... ^^

Cytat:W tym kawałku, w odważny, zdecydowany, ekspresyjny sposób przekazujesz duży ładunek emocjonalny.

...ponieważ lubię być częścią tego grona producentów i... uwielbiam być Lady (zawsze) ;).

Cytat:...warto bardziej wsłuchać się w podkład instrumentalny, w którym dzieje się całkiem sporo.

Świetnie, że tak uważasz... Mateusz, pięknie dziękuję Ci za tak obszerny i jak zawsze wnikliwy komentarz :).


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - MUZYK.72 - 21.11.2015

Jako laik mogę napisać jedno: wysłuchałem i podobało mi się. Dla mnie ciekawe i pouczające. :)
Pozdrawiam :D


RE: Shabboo Harper - Lady (Full Version) - Shabboo Harper - 25.11.2015

Muzyk.72

Cytat:Jako laik...wysłuchałem i podobało mi się. Dla mnie ciekawe i pouczające...

Och... to szczególne wyróżnienie. Dziękuję Ci pięknie :). "Powiem" Ci w tajemnicy, iż wciąż czuję się podobnie...

Właśnie dziś, dokładnie (!) "kończę roczek" od kiedy wkroczyłam w świat Abletona.
Ladies and Gentlemen, cheers! <piwo>