MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Bass, kick - Jak sobie z tym radzić? [ENG] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Filmy (https://musicproducers.pl/forum-filmy)
+--- Wątek: Bass, kick - Jak sobie z tym radzić? [ENG] (/temat-bass-kick-jak-sobie-z-tym-radzic-eng)



Bass, kick - Jak sobie z tym radzić? [ENG] - Orbiteus - 9.09.2015

Dawno temu, bladząc po internetach natknalem sie na to: http://youtu.be/hRxZ_nldKKM


Jest najlepszy poradnik do radzenia sobie z basem jaki do tej pory widzialem na youtube ;) polecam wszystkim, bo daje duzo do myslenia ;)




RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - auak - 9.09.2015

Wszystko wporzo, tylko jak ktoś nie kuma angielskiego jak ja, to ciężko mu będzie zrozumieć co ma ten typek na myśli.


RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - Orbiteus - 10.09.2015

Niestety smutna prawda jest taka ze bez znajomosci angielskiego jest 4 razy trudniej, poniewaz wiekszosc wartosciowych materiałów jest w tym Języku ;)


RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - alcocanna - 10.09.2015

I szkoda że nie w FL STUDIO :(


RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - Zirds - 10.09.2015

Jak używałem FL studio to często korzystałem z porad FL studio Guru.


RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - auak - 10.09.2015

Już myślałem, że ten Guru będzie po polsku gadał i się podjarałem, a tu nagle po angielsku. :/


RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - milo - 10.09.2015

No chyba wszystkie fajne poradniki są po angielsku, ale to też może być motywacją żeby się poduczyć :P


RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - Orbiteus - 10.09.2015

(10.09.2015, 12:39)alcocanna napisał(a): I szkoda że nie w FL STUDIO :(

fl czy nie fl tutaj nie ma to znaczenia ;). Kompresory i parametryczne equalizery masz chyba w kazdym DAW ;)


RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - Revnotes - 10.09.2015

Point Blank mają bardzo fajne i rzetelne poradniki. Jeżeli ktoś zupełnie nie zna angielskiego, na pewno się czegoś nauczy tylko poprzez obserwację i praktyczne ćwiczenia.


RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - piral - 11.09.2015

W trackach 4x4 (house, trance, pochodne) na bas (a na pewno sub) najczęściej stosuje bardzo głęboki sidechain można to zrobić za pomocą XFER LFOTool.
[Obrazek: sidechain%20rolling%20sub.png]


RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - Orbiteus - 11.09.2015

(11.09.2015, 14:48)piral napisał(a): W trackach 4x4 (house, trance, pochodne) na bas (a na pewno sub) najczęściej stosuje bardzo głęboki sidechain można to zrobić za pomocą XFER LFOTool.
[Obrazek: sidechain%20rolling%20sub.png]
sidechain, a raczej "pompowanie" w wiekszosci przypadkow to za malo zeby dol brzmial plynnie i poteznie ;). Moim zdaniem, najwazniejszy w dolnym paśmie jest ustawienie glosnosci pojedynczych czestotliwosci. Roznica 1-2 dB przy jednej harmonicznej moze zawazyć czy dany utwor ma pożądana energię, czy też jej nie ma, czy ma za malo bassu, lub czy bass jest zamulony ;)


RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - piral - 11.09.2015

@Orbiteus: chcialem raczej pokazac pewna podstawe co do duckingu/sidechainu suba/basu w nowoczesnych trackach. ustawienie glosnosci, korekcja i wybor barw nie wystarczy zeby dlugi kick (np nowoczesny house) i niski sub graly ze soba dobrze


RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - Deonite - 3.12.2015

Ja osobiście wolę dawać bass, jak to się mówi "na dwa". Bo kick w future i deep housie niekoniecznie wymaga wzmocnienia. A taki basik dodaje dynamiczności utworu :)


RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - DiscoProduction - 1.12.2016

Znakomity poradnik! Chyba pora wymienić monitory na 8 calowe... Mylę się czy on korzysta z "budżetowych" KRK Rokit 8 G2 tak wyśmiewanych na wielu forach?

Podobny, przydatny tutorial.




RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - xayeeR - 12.03.2017

fajny poradnik :d czegos takiego szukalem dzieki wielkie


RE: Bass, kick - jak sobie z tym radzić? - skorpion808 - 22.04.2018

dzieki


RE: Bass, kick - jak sobie z tym radzić? - dejfdj - 23.04.2018

[Obrazek: estrada.jpg]
Fragment "pewnego czasopisma z charakterem"


RE: Bass, kick - jak sobie z tym radzić? - lovetrance01 - 25.04.2018

Przejrzysty tutorial. W ogóle polecam cały ten kanał. Jest tam mnóstwo praktycznych porad z przykładami.




RE: Bass, kick - Jak sobie z tym radzić? [ENG] - IDG - 20.01.2023

super filmik


RE: Bass, kick jak sobie z tym radzić ? - Maciek - 20.01.2023

(1.12.2016, 17:44)DiscoProduction napisał(a): Mylę się czy on korzysta z "budżetowych" KRK Rokit 8 G2 tak wyśmiewanych na wielu forach?


nie mylisz się, nawet mówią o nich, że są "amazing"... ja osobiście miałem kontakt (nie pamiętam jaki rozmiar) u jakiegoś tam typka - Focale od niego kupowałem, z tego co pamiętam - cóż za paradoks;)i przyznam że wywarły na mnie wrażenie głośników konsumenckich, a nie monitorów