MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Głośniki do produkcji muzyki - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Głośniki do produkcji muzyki (/temat-glosniki-do-produkcji-muzyki)

Strony: 1 2


Głośniki do produkcji muzyki - hudson462 - 10.09.2015

Cześć. Mam pytanie czy system Genius sw-hf5.1 5200 będzie się dobrze sprawował przy produkcji muzyki czy lepiej kupić coś innego? Pozdrawiam
Narazie jestem na etapie aranżacji :P


RE: Głośniki do produkcji muzyki - Maciek - 10.09.2015

System, o którym piszesz to produkt konsumencki czyli do odtwarzania dźwięku w sposób przyjemny dla ucha, a co za tym idzie podbarwiający faktyczne brzmienie. Oczywiście jeśli nie zależy Ci na poprawnym miksowaniu czy dobieraniu dźwięków, pasm itp to teoretycznie można pracować na wszystkim co daje dźwięk ;)


RE: Głośniki do produkcji muzyki - hudson462 - 10.09.2015

Co będzie lepsze od tego systemu?
A tak wogóle to może lepszym rozwiązaniem będzie zakup słuchawek? Bo pokój ma niereguralny kształt więc akustyka jest niezbyt dobra. Aktualnie mam Genius SP HF 360A, możecie mi doradzić czy kupić wspomniany system, słuchawki, zostawić obecne głośniki czy jeszcze co innego?


RE: Głośniki do produkcji muzyki - Maciek - 10.09.2015

Co masz i co chcesz robić?


RE: Głośniki do produkcji muzyki - Soundmaniaq - 10.09.2015

Zacząłbym od słuchawek superlux hd 681
i polował na używane monitory


RE: Głośniki do produkcji muzyki - boryskuczkowski - 10.09.2015

Jak będę miał kasę to chcę te http://www.amazon.co.uk/241/dp/B001RCD2DW


RE: Głośniki do produkcji muzyki - OProject - 10.09.2015

Lepsze są głośniki 2.0 zobacz mikrolab solo 6 czy 7c ludzie polecają... ja mam modecom hf-32 :P
Wiadomo że z czasem mozesz zaopatrzyc sie w monitory studyjne ale to wydatek ponad 1000 zł ;)
Do tego te superluxy bierz chociaż mają za dużo góry xd


RE: Głośniki do produkcji muzyki - Soundmaniaq - 10.09.2015

(10.09.2015, 18:24)OldscoolProject napisał(a): Do tego te superluxy bierz chociaż mają za dużo góry xd
można to uwzględnić w miksie, z drugiej strony można wychwycić dużo błędów w tych rejonach


RE: Głośniki do produkcji muzyki - hudson462 - 10.09.2015

Nie do końca rozumiem powyższy post. Możesz wytłumaczyć o co chodzi z tym wychwytywaniem błędów?


RE: Głośniki do produkcji muzyki - Revnotes - 10.09.2015

Niestety nie wiem jaki masz staż w produkcji muzyki, więc być może wygłupię się z pytaniem - W jakim celu chcesz kupić te głośniki, a także co konkretnie chciałbyś zmienić w swoim obecnym odsłuchu? Najważniejsze, abyś wiedział, po co chcesz wydać te pieniądze.

Zestaw 5.1 świetnie sprawdza się podczas oglądania filmów, ale niestety miksowanie muzyki na takim sprzęcie może okazać się drogą przez mękę. Wiem z doświadczenia, że porządne dwa monitory zastąpią niemal każdy zestaw z subwooferem. Podczas produkcji nie jest istotne, czy stopa wraz z basem potrząśnie Ci chałupom. Potrzebujesz dobrego przeglądu spektrum, aby móc wyłapać, jak najwięcej problematycznych elementów. Tego nie zapewniają konsumenckie zestawy głośnikowe.

Jeżeli myślisz poważnie o muzyce zbieraj na monitory odsłuchowe lub zainwestuj w porządne słuchawki studyjne. Natomiast jeżeli jest to chwilowa zajawka, być może znajdziesz lepsze przeznaczenie dla tych pieniędzy. Jeżeli już musisz potrząsnąć meblami w pokoju, to lepszym rozwiązaniem będzie 2.1, przynajmniej będziesz miał mniej problemów z ustawieniem panoramy.


RE: Głośniki do produkcji muzyki - hudson462 - 10.09.2015

Dopiero zaczynam "karierę", ale myślę na poważnie o rozwinięciu tego jak narazie zainteresowania. Głośniki chcę kupić, żeby ten kto będzie słuchał mojego utworu słyszał to co ja słyszałem przy produkcji.


RE: Głośniki do produkcji muzyki - qnebra - 10.09.2015

Wtedy każdy słuchacz musiałby mieć indentyczne głośniki i ustawienia EQ i karty dźwiękowej takie same jak ty. Na zestawie 5.1 mógłbyś oczywiście robić miks, czemu nie, tylko wymaga to znacznie więcej zachodu, znacznie więcej wiedzy i większość ludzi będzie tego słuchać w stereo.


RE: Głośniki do produkcji muzyki - Zirds - 10.09.2015

Hudson, poczytaj na temat produkcji muzycznej. Na stronie www.zakamarkiaudio.pl znajdziesz wszystkie informacje jak zacząć produkować muzykę, jaki sprzęt na początek itp.

Warto też się zaznajomić z tematem odsłuchów (monitorów bliskiego jak i dalekiego pola) oraz akustyki.

Muzykę można produkować na zwykłym sprzęcie typu głośniki komputerowe, ale musisz się liczyć z tym, że nie zawsze to co usłyszysz u siebie będzie dobrze brzmiało u innych.
Dlatego kolejnym krokiem jest też poczytanie o częstotliwościach dźwięku i tematach pokrewnych.


RE: Głośniki do produkcji muzyki - hudson462 - 12.09.2015

Nie otwiera mi strony na żadnej z przeglądarek, na których próbowałem.


RE: Głośniki do produkcji muzyki - Zirds - 12.09.2015

Link powinien być po prawej stronie naszego forum. Oczywiście będzie widoczny jak nie masz zainstalowanego Adblocka.


RE: Głośniki do produkcji muzyki - hudson462 - 12.09.2015

Powiedzcie mi czy możliwe jest zrobienie studia z takiego pokoju mieszkalnego jak na obrazie. Wiem, że trochę prymitywnie namalowane i wogóle prymitywny sposób przedstawienia pokoju, ale innaczej nie jestem w stanie. Czy jest sens kupić do takiego pomieszczenia monitory? [Obrazek: wrl7q0.jpg] Jeśli miałbym być dużo bardziej zadowolony z efektu to mam do dyspozycji jeszcze taki pokój [Obrazek: 2rn8pyo.jpg]. Przy ocenie załóżcie, że głośniki to monitory krk g3 5'', stoją na biurku i są skierowane do środka sześciokątnej części pokoju w pierwszym pokoju i do środka pokoju w drugim. Wymiarów pomieszczeń brakuje, ale wierzę, że jakoś dacie radę.


RE: Głośniki do produkcji muzyki - Knifeman - 12.09.2015

(12.09.2015, 11:42)hudson462 napisał(a): Nie otwiera mi strony na żadnej z przeglądarek, na których próbowałem.

stronka przez pewien czas nie działała. Na fb Igor ogłosił że już wszystko w porządku.


RE: Głośniki do produkcji muzyki - Zirds - 12.09.2015

Z pokoju z oknami można by było zrobić studio bo ma bardzo ładne rozłożenie kątów.


RE: Głośniki do produkcji muzyki - hudson462 - 13.09.2015

Niby ma, ale czy ten prostokąt co go zaznaczyłem na czerwono nie psuje akustyki?[Obrazek: 15oar60.jpg] A biurko może stać tam gdzie stoi czy powinienem przestawic tam gdzie namalowałem krzyżyk? I co potrzeba by było zrobić żeby ten pokój pełnił rolę studia? Usunąć meble? Zamontować panele akustyczne? Przepraszam serdecznie, że was tak męczę, ale widzę, że się znacie a ja jestem w tej kwestii zielony.


RE: Głośniki do produkcji muzyki - Orbiteus - 13.09.2015

Ja pracuje w szesciennym pokoju, czyli teoretycznie w najgorszym mozliwym pokoju jaki moze byc ;P. Moj zestaw To 2x KRK 6 G3 + focusrite scarlett 2i2 ;). Pracuje sie na nim poki co (odpukac) bardzo dobrze ;). Akustyka sie az tak bardzo nie przejmuj na poczatek, bo watpie zeby kokoliwej kto dopiero zaczyna sie bawic muzyka w DAW mial mozliwosc pracowania w pokoju ze zrobiona akustyka ;). Z modami pomieszczenia ja sobie radze w ten sposob ze miksuje na bardzo bardzo cichej glosnosci i rezultaty nie mam najgorsze ;)