MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Pawel Andrzejuk - Chinese Mansion - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Pawel Andrzejuk - Chinese Mansion (/temat-film-pawel-andrzejuk-chinese-mansion)



Pawel Andrzejuk - Chinese Mansion - paweland - 18.09.2015

Witam ! Chciałbym podzielić się z Wami moim najnowszym soundtrackiem zaaranżowanym na instrumenty orkiestry symfonicznej. Główną inspiracją była twórczość Jespera Kyda, jaką możemy usłyszeć w grze Hitman i o taki mniej więcej klimat mi chodziło;). Utwór wyprodukowany w Logic Pro X. Zapraszam do posłuchania.




RE: Pawel Andrzejuk - Chinese Mansion - Finite - 18.09.2015

Po pierwszej minucie miałem pytałem się sam siebie "gdzie te Chiny?", na szczęście szybko moje obawy zostały rozwiane.
Uwielbiam przejście od części "niespokojnej" w 1:50 do następnej - pełna profeska rozwiązania tematu i nastroju.
Nie grałem w hitmany, ale (aranżacyjnie, zaznaczam!) jakoś czuje ol'schoolowy klimat ala Baldurs Gate.


RE: Pawel Andrzejuk - Chinese Mansion - abyssMB - 19.09.2015

To jest bardzo dobre wciągnął mnie Twój utwór. Brzmi fajnie , instrumentacja mi sie podoba , aranżacja bez zarzutu Mogę tylko pogratulować :) . 5/5


RE: Pawel Andrzejuk - Chinese Mansion - proph3t88 - 20.09.2015

Powiem tak. Nie mój klimat tak do końca... ale technicznie bardzo dobrze. Brzmieniowo mi sie podoba :) Ale że Jesper Kyd taką muzyke robił ? ja tam rozumiem OST z Assassin's Creed czy Unreal Tournament 3 za co ubustwiam tego kompozytora :) ale takie coś ? :D ot człowiek uczy sie całe życie :)


RE: Pawel Andrzejuk - Chinese Mansion - Abigail Noises - 20.09.2015

Wstęp fajny - ładnie zaplanowane sekcje smyków do 0.58. Po tym robi się eklektycznie i trochę pusto, tak dziwnie. Całość jako ilustracyjny track fajny i faktycznie porywa słuchacza. Mam tylko wrażenie słabej głębi jak na orkiestrową muzykę - tak jakbyś ustawił ''room a nie cathedral'' jeśli używasz kontakta. Jeśli nie, to za mało reverbu. Wydaje mi się także, że niektóre instrumenty są stłumione i za blisko słuchacza. 4/5


RE: Pawel Andrzejuk - Chinese Mansion - paweland - 20.09.2015

dzięki wielkie za sugestie :) tak główną inspiracją był Hitman a również też to co zostało mi w głowie gdy kiedyś kiedyś sobie w niego grywałem, uważam że muzyka w tej grze to połowa sukcesu tej produkcji... dlatego chciałem nieco nawiązać odtworzyć podobny klimat, a czy mi się to udało to już Wam pozostawiam, aczykolwiek jestem zadowolony z tego aranżu być może trochę minimalistyczny momentami ale taki miał być w formie, lubię "grać" ciszą co uważam nadaje klimatu jeżeli wie co się chce osiągnąć. Co do reverbu to myślałem że będzie go za dużo ;) na kazdym jest osobny hallowy reverb, nie zachowałem tutaj napewno orkiestrowej panoramy czy ustawienia sekcji. Jest też lekki warm hall na całości. Jeżeli chodzi o miks to tylko eq, panorama, i troszeczkę zabawy z ekspresją i dynamiką w automatyce, ale trzeba pamiętać o tym juz przy nagrywaniu motywów. Jest to mój drugi soundtrack. Mam nadzieje, że kolejne będą ciekawsze dla słuchacza i bardziej naturalne ;) pozdro


RE: Pawel Andrzejuk - Chinese Mansion - Shabboo Harper - 21.09.2015

Temat o intrygującym muzycznym "pejzażu", złożonym z różnobarwnych dźwięków, lecz ułożonych lekko "eklektycznie". Wstęp ogromnie symfoniczny, do 0:55 tenże wątek świetny. ^^ Potem "wkracza" charakterystyczne Koto, które brzmi dumnie, poważnie i... w końcu fragment (1:51-2:24), który nie do końca mnie przekonuje. Obecność o tak spiżowym brzmieniu instrumentów (smyczki, dęte) plus "zagubiony" w tym wszystkim flet kreuje nieoczekiwane "wybicie" z przewodniego motywu o typowo "chińskiej nucie". Finał zacny... Technicznie wspaniale (!).
PS. Lubię Hitman'a, choć zdecydowanie wolę Splinter Cell. ;)

Paweł:

Cytat:...lubię "grać" ciszą...

Pięknie, to określiłeś...


RE: Pawel Andrzejuk - Chinese Mansion - Soundmaniaq - 23.09.2015

jeśli to twój drugi soundtrack to tylko pogratulować i czekać na więcej. Przede wszystkim nie zasnąłem na tym, są zmiany napięcia, momenty oddechu i niepokoju, ciekawy aranż, ciężko było przewidzieć co będzie za chwile, faktem jest że ten chiński klimat nie dawał się odczuć w całości utworu ale kawałek na duży plus!


RE: Pawel Andrzejuk - Chinese Mansion - szymski - 11.10.2015

Mega kawałek, masz naprawdę duży potencjał brachu!


RE: Pawel Andrzejuk - Chinese Mansion - vimmusic - 12.10.2015

Jedyne co bym dodał - to ducha... Brak życia (miejscami) - może po prostu brakuje tu padów-tła , takiego ożywiacza może jakiś industralne apreggio ? Może mniej pauz, albo krótsze ? A tak to istnie filmowo-gamesowy klimat do przyjęcia i miłego słuchania ;)


RE: Pawel Andrzejuk - Chinese Mansion - BlackGenex - 25.11.2015

Naprawde Ciekawy kawalek, choc miejscami z tego co zauwazylem po drugim odsluchy brakuje bogatszego tla a miejscami go nie ma - pozdrawiam