MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB Linex - Silent War - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB Linex - Silent War (/temat-drum-bass-linex-silent-war)



Linex - Silent War - LinexPL - 22.09.2015

Nowy projekt zapraszam do obadania :)



Pzdr!


RE: Linex - Silent War - soundsystem - 22.09.2015

siema ! weszło i pierdo** jest moc


RE: Linex - Silent War - Shabboo Harper - 22.09.2015

Tomku, Twój temat jest... ekscentryczny. Czy "Silent"? Z pewnością w Intro, w którym wokal w swej "anielskiej" wariacji jest "okrutnie zmiażdżony" w "wojnie" ("War") lekko surrealistycznych i agresywnych dźwięków. Taka kilkuwątkowość nut, jak też treści (tekst Eurythmics) kreuje nie do końca, według mnie, czytelny temat; zważywszy, iż w kwestii melodii (?) jest skromnie, wręcz mizernie. To ogromnie specyficzny utwór. Prowokujesz ;).

PS. "Shut The F*ck Up"; hmm,... z czymś mi się to kojarzy ^^.


RE: Linex - Silent War - Milan - 23.09.2015

Jak się robi taką modulację burczenia transformatora ? czy da się zrobić w abletonie ?


RE: Linex - Silent War - FellaBeat - 25.09.2015

Łooooooooooo..... , to jest jeden z tych utworów po których myślę sobie "o ja pi#$%le, to takie rzeczy da się w FL robić..."
Brawo , fajny kawałek !!!
Jaram się :)


RE: Linex - Silent War - qnebra - 25.09.2015

- intro - tajemnicze, mroczne. Połamane przez uderzenia perkusjonaliów, na dodatek ten wokal. Te frazy poznam właściwie wszędzie, ale nie przeszkadza mi, że jest skopiowałeś z Sonne R+. Pasują tu.
- część łupiąca - klasycznie "drumbejtsowy" rytm "garów". Ładnie łupie, saw irytuje. Industrialny ten bas, niczym z jakiejś maszynerii. Takie mam wrażenie.
- break - znowu sampel z Sonne, minimalistycznie. Syntezatory pod samplem mają bardzo ładne brzmienia, mroczne takie jakby to powiedzieć.
- druga część łupiąca - zasadniczo powtórka z części pierwszej.

Dobry utwór, w którym nie przeszkadzają mi kopie. Złożyłeś to wszystko w sympatyczną całość.


RE: Linex - Silent War - saumon - 13.10.2015

Intro bardzo mi się spodobało, ale po przesłuchaniu całości zastanawiam się czy tego wrażenia nie powodują dobrze dobrane w tej części utworu sample, których w całej konstrukcji nadźgałeś sporo :) Klimat rozpieprzył mi wokal Eurytmics, ten użyty przez Rammstein bardziej się komponował a tak to mam wrażenie że wrzuciłeś zapychacz żeby się nie pocić z aranżem a żeby nudno nie było :). 1:27 wchodzi sieka, mój typ dnb na prawdę fajnie gdyby nie ten wokal, ale nie można go po prostu wywalić, bo tak jak napisałem wcześniej będzie nuda :) ogólnie całość sprawia wrażenie złożenia z niespójnych części, intro i brejk swoje a reszta swoje. Jeśli zamierzeniem było stworzenie klimatu mashupowego to wyszło nawet nieźle, przez moment gra jednocześnie bas z smack my bitch up i wokale których źródła wymieniłem to się nie będę powtarzał, ale jeśli to nie miał być mashup to w mojej opinii musisz popracować nad aranżacją tak abyś bardziej kontrolował przebieg produkcji.

Ode mnie mocne 3 (bez większych rażących błędów)