MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB GTFOut - Bang "Click Click" - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB GTFOut - Bang "Click Click" (/temat-drum-bass-gtfout-bang-click-click)



GTFOut - Bang "Click Click" - FellaBeat - 25.09.2015

Witajcie !!!:D
Bogatszy w wiedzę z tematów na forum oraz z youtuba, przedstawiam wam nowy kawałek !!!
Zapraszam do komentowania, krytykowania oraz udzielania wskazówek :)


Doceniam komentarze z ostatniej piosenki oraz wyciągam wnioski, więc proszę o to samo tym razem !!!

Pozdrawiam serdecznie !!! miłego słuchania :)




RE: GTFOut ( Bang " Click Click" ) - Shabboo Harper - 26.09.2015

"Short story " o gruntownie ułożonej w aranżu perce. Wokal i fx'y "sugestywne" (np. rewolwer). Temat frapujący, lecz przyyyykrótki. FellaBeat, Twój "GTFOut" to konkretny, ekspresyjny fundament; pokuś się o cd.; barwny ("krwisty") epilog tej "niegrzecznej" historii... <kulkawleb2> ... ^^


RE: GTFOut ( Bang " Click Click" ) - Zirds - 27.09.2015

Drum and Bass to nie jest. Denerwujące te pierdzące basy na panoramie. Wokal całkiem znośny.
2/5


RE: GTFOut ( Bang " Click Click" ) - FellaBeat - 27.09.2015

Odnośnie basów to starałem się samodzielnie wygenerować dźwięk z oscylatorów i też mnie nie zadowala do końca, ale póki co wstawiłem taki, wokal wydaje mi się, że spasowany aczkolwiek skromny. Tak jak napisała Shabboo Harper będę ciągle nad tym trackiem pracował.
Dzięki wielkie za opinię, biorę się do roboty :)
Pozdrawiam !!!

P.S. Jeżeli nie dnb to jaki to gatunek, bo ciężko mi zidentyfikować, przeniosę do innego działu lub zmienię prefiks.


RE: GTFOut ( Bang " Click Click" ) - Zirds - 27.09.2015

Szczerze to nie wiem.. Ni to Breakbeat, ni DnB.. Prędzej jakiś przyspieszony, współczesny BigBeat, ale z bardzo ubogo zaaranżowaną perkusją. Pracuj, pracuj pracuj!


RE: GTFOut ( Bang " Click Click" ) - FellaBeat - 29.09.2015

Witajcie,
ten sam numer po poprawkach
jestem ciekaw opinii czy idzie to w dobrą stronę ???
Zirdis, Shabboo oraz inni użytkownicy, jeżeli to nie problem poproszę o waszą opinię
Pozdrawiam !!!




RE: GTFOut ( Bang " Click Click" ) - soundsystem - 29.09.2015

Powiem ci tak : otwierasz gotowy projekt z fruta i się uczysz , widać że jesteś początkujący , odpuść sobie narazie kwestie typu muttiband compressor , zacznij od voluma tracka , musisz robić tak jak inni ale nie sugeruj się muzyka z youtuba bo dużo jest wałków o różnej jakości itd , zacznij od equalizatora , nie które wtyki z FL można sobie odpuścić chyba że masz czas i chęci , polecam toxic sytrus i harmor , ważne żeby robienie muzyki sprawiało ci przyjemność , te "pierdzące basy" jak napisał zirds nadają klimatu i jest to główny motyw , poza tym podoba mi się :) więc źle zrobiłeś że zrezygnowałeś z tego soundu , powiem na koniec jeszcze tak : jakby zrobić porządny mix z tego pierwszego wałka to byłoby fajne "intro" do jakiegoś cdka .


RE: GTFOut ( Bang " Click Click" ) - FellaBeat - 30.09.2015

Hej, soundsystem, dzięki za komentarz.
Te pierdzące basy to chyba jest akurat kwestia gustu :) Odnosnie wtyczek to własnie ich używam plus WASP XT czy coś takiego.
Sprawia mi przyjemność :)
Powiedz mi jeszcze co to jest ten muttiband compressor ?? bo albo ja nie mam o tym pojęcia albo uzywam tego i poprostu nie wiem co to jest :)
Uświadom mnie !!!
Pozdrawiam :)


RE: GTFOut ( Bang " Click Click" ) - soundsystem - 30.09.2015

FellaBeat
o wtykach typu multiband compressor musisz się nauczyć z różnych źródeł : youtube , znajomi i np to forum (pewnie są jakieś tematy założone lub może ktoś ci pomoże , ja nie bo to też dla mnie czarna magia mimo iż już spory czas bawię się w FL )


RE: GTFOut ( Bang " Click Click" ) - Zirds - 30.09.2015

Multiband compressor działa na poszczególne pasma częstotliwości dlatego Multiband (Wielopasmo) w nazwie.

Najlepiej opisane jest to tutaj



a tutaj masz opis po polsku

ZAKAMARKI AUDIO napisał(a):Kompresja Wielopasmowa (Multi-band Compression)

Kompresor wielopasmowy pozwala nam na niezależne kompresowanie kilku pasm częstotliwości składających się na sygnał. Typowe kompresory „multi-band” dzielą sygnał na 3 lub 4 pasma (których granice możemy oczywiście wyznaczać samemu), dzięki czemu możemy w inny sposób podejść do kompresji niskich, a w inny do wysokich lub średnich tonów, etc.

Może zdarzyć się, że chcemy skompresować bębny, które wysłaliśmy na jeden wspólny kanał pomocniczy (nazwijmy go Drum Sub). Jeżeli użyjemy typowego kompresora, może okazać się, że sygnał ze stopy, który niesie ze sobą sporo niskich częstotliwości oraz niezłą dawkę energii – będzie wprawiał kompresor na grupie w zbyt mocny ruch, powodując nieprzyjemny efekt pompowania na całości bębnów. Co możemy zrobić?

Zamiast zwykłego kompresora (jednopasmowego), możemy użyć wersji wielopasmowej. Na rynku istnieje sporo wtyczkowych kompresorów wielopasmowych od różnych producentów i warto mieć w swoim arsenale choć jeden taki produkt. Jeżeli nasz budżet jest naprawdę bardzo ograniczony, możemy sobie „zbudować” własny kompresor wielopasmowy używając 3 instancji korektora i 3 instancji kompresora. Wystarczy rozbić sygnał na 3 oddzielne kanały pomocnicze i na każdym z nich odfiltrować pasma, których nie chcemy na danym kanale używać:

Kanał 1: LOW

Zapinamy EQ i odfiltrowujemy za pomocą LPF wszystko powyżej 120 Hz. Zostaje nam tylko pasmo od 0 do 120 Hz. Wpinamy kompresor i odpowiednio go ustawiamy.

Kanał 2: MID

Zapinamy EQ i odfiltrowujemy za pomocą LPF wszystko powyżej 4 kHZ oraz za pomocą HPF odcinamy wszystko poniżej 120 Hz. Tym sposobem mamy do czynienia tylko z sygnałem zawierającym się w paśmie między 120 Hz a 4 kHz. Wpinamy kompresor i odpowiednio go ustawiamy.

Kanał 3: HIGH

Zapinamy EQ i odfiltrowujemy za pomocą HPF wszystko poniżej 4 kHZ. Zostajemy z sygnałem z przedziału od 4 kHz do 20 kHz. Wpinamy kompresor i odpowiednio go ustawiamy.

Wciskając ‘solo’ na jednym z 3 kanałów pomocniczych, możemy odsłuchać tylko danego pasma – świetna rzecz!

Sygnał może zostać podzielony na więcej pasm, w zależności od potrzeb. Myślę jednak, że warto zacząć od trzech, żeby łatwiej zrozumieć całą koncepcję.

Aby „rozbić” sygnał na 3 oddzielne pasma, można użyć 3 wysyłek w trybie Pre-Fade z kanału Drum Sub, przez który przechodzi nasza grupa śladów perkusyjnych, a wejścia tych 3 nowych kanałów pomocniczych oznaczyć odpowiednio do szyn, których użyliśmy do wysyłki z Drum Sub-a. Po odpowiednim skonfigurowaniu takiego przepływu sygnału, możemy wyciszyć nasz Drum Sub, żeby nie dublować sygnału perkusji – on będzie już wychodził z trzech nowoutworzonych kanałów pomocniczych LOW, MID i HIGH.

Podczas dzielenia pasm, bardzo ważne jest, aby zachować identyczne ustawienia nachylenia filtrów na każdym kanale – ustawiamy je zwykle na 12 db/oct.

Stosowanie kompresji wielopasmowej ma zastosowanie nie tylko na grupie instrumentów. Jak się zapewne domyślacie, jest to świetny procesor do użycia na sumie miksu. Delikatna kompresja poszczególnych pasm całego miksu pozwala na jeszcze lepszą kontrolę dynamiki naszego utworu.

Tu muszę jednak Was przestrzec. Bądźcie bardzo, ale to bardzo konserwatywni w stosowaniu kompresji wielopasmowej na sumie miksu. Jedyna rada, jaką mogę się z Wami podzielić, a która sprawdza się zawsze, jest taka, aby używać tego rodzaju kompresji na sumie miksu w minimalnych ilościach. Tak, jak zwykła kompresja sumy miksu wymaga ostrożności, tak kompresja wielopasmowa wymaga po stokroć większej rozwagi i sporego doświadczenia. Nieumiejętne użycie MBC (Multi-band Compression) szybko zrujnuje cały miks i Waszą ciężką pracę.



RE: GTFOut ( Bang " Click Click" ) - FellaBeat - 30.09.2015

Dzięki Zirdis !!! sam bym tego nie znalazł :)
Bardzo dziękuję i uciekam do lektury :)
Pozdrawiam !!!


RE: GTFOut ( Bang " Click Click" ) - Shabboo Harper - 30.09.2015

FellaBeat, hmm... lubię odnieść się do pierwotnego projektu by ewentualnie ośmielić się coś "rzec" w wersji świeższej... ^^ Cóż "oryginał" is currently not available. Moje (skromne) odczucia:
- zbyt uciążliwy wokal; zważywszy, iż treść nie jest... "bogata",
- synth ciężki w swej barwie; i by być "w zgodzie" z powyższą terminologią jest po prostu... "upierdliwy",
- Bassline w tle intrygujący, choć "przymulony", nieczytelny,
- instrumentarium perkusyjne zróżnicowane,
- intro/outro nie istnieje...
Nie gniewaj się, lecz według mnie, Twój "GTFOut" potrzebuje jeszcze sporego szlifu. Keep goin'... <pompuje> :)


RE: GTFOut ( Bang " Click Click" ) - FellaBeat - 1.10.2015

Szlifuje szlifuje :)
Dzięki :)
Pozdrawiam !!!


RE: GTFOut ( Bang " Click Click" ) - FellaBeat - 3.10.2015

Aktualizacja wątku !!!
Oczytany w mixie oraz masteringu przedstawiam wam pierwsze dziecko potyczki z Mixerem w FL oraz z Maximusem w tym samym programie...

Jak zwykle czekam na opinie, osobiście uważam, że przedobrzyłem chyba ale wiadomo do swoich dzieł jest się średnio obiektywnym....
Pozdrawiam i czekam na komentarze !!!