MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
The Fly-Jalapeno(demo)(big room) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: The Fly-Jalapeno(demo)(big room) (/temat-the-fly-jalapeno-demo-big-room)



The Fly-Jalapeno(demo)(big room) - Fly - 26.09.2015

Witam,mam dla was jeszcze świeżą,bigroomową papryczkę ;)

Na razie ze wstępnym miksem i masteringiem.

Jakieś sugestie? Co do poprawy,co wam się podoba i ogólne odczucia ?



Brak prefixu.
T-Sted



RE: The Fly-Jalapeno(demo)(big room) - Mefteck93 - 26.09.2015

Troszke ten Tomb wchodzi przy motywie w złym miejscu od 2:05
jakby jest a tak poza tym ;) ładnie buja


RE: The Fly-Jalapeno(demo)(big room) - seb - 27.09.2015

Zacznę nieco od końca - bowiem od dropu. Podoba mi się, jest w nim energia, to chyba najważniejsze w tego typu produkcjach. Chociaż przy kolejnym z kolei odsłuchu zaczynam mieć wątpliwości czy aby lead nie jest odrobinę za szeroko. Może to reverb sprawia taki efekt?

Melodia zwróciła moją uwagę, widzę, że starałeś się zrobić coś innego niż "jednonutowe" melodie oparte na dźwięku typu pluck. Mam mieszane uczucia co do barwy i samych akordów. Supersaw warto layerować z bassem, zdecydowanie lepszy efekt niż zostawienie go solo.

Na koniec aranżacja - długie intro jak na krótką wersją utworu. A propos intra - ta niepełna stopa wchodząca od 0:15 - moim zdaniem zupełnie niepotrzebna. Początkowo myślałem nawet, że to główny kick oparty na samplu miernej jakości.

Mimo iż jestem raczej niedzielnym słuchaczem takich gatunków to utwór na plus, taki bardziej większy niż mniejszy.


RE: The Fly-Jalapeno(demo)(big room) - Fly - 27.09.2015

Co do szerokiego leadu,to bawiłem się stereo imagerem,ponadto dałem go po reverbie,możliwe,że trochę przesadziłem xD

Subbass dochodzi do supersawu,wtedy kiedy wchodzi kick,a w intrze dałem pełny kick z obciętymi dolnymi pasmami. Tobie może nie pasować,mnie sie podoba,to chyba kwestia gustu ;)


RE: The Fly-Jalapeno(demo)(big room) - nullname - 27.09.2015

Nie zrozumcie mnie źle, ale nie mogę znieść tego.

Mistrze bigroomów... Bardzo, wręcz okropnie prze bardzo proszę o to, żebyście supersawów nie dawali... Takich banalnych...

I bigroom ... błagam. Drop to nie może być kick, który brzmi jak pierdyliard innych i saw, gdzie pomiędzy coś tam się dzieje, ale nie wiadomo co. Tu trzeba myśleć. Zazwyczaj - ten kto raczkuje w muzyce sięga po bigroomy, bo jest prosty... Ale dlaczego? Bo po co się męczyć... lepiej dać randomowy kick z paczki i bawić się sawem z jakieś paczki sylenth1. I dodatkowo yebnąć jakiś tam efekt, tylko żeby 'krytyk' nie mógł zarzucić, że w dropie są tylko 2 elementy. Ludzie, KREATYWNOŚĆ nie jest straszna :) Nie piszę tu głównie o @Fly - ale o większości...

@Fly - jak możesz, zmień swój styl i zejdź na próbę na progresywne brzmienia, albo całkiem inny gatunek. To wiele da. Bo to co robisz... Po prostu mam ochotę zaskarżyć Cię o uszkodzenie słuchu.

Aranżacja u Ciebie kuleje, nie jest tak tragicznie, jak wnioskujesz czytając to, ale mimo wszystko powinieneś 'skosztować' innych brzmień i później powrócić do bigroomu z spooorym zapasem doświadczenia 'brzmieniowego'. Jeśli to lubisz :)


RE: The Fly-Jalapeno(demo)(big room) - Fly - 28.09.2015

@nullname-Stereotypy,stereotypy i jeszcze raz stereotypy...Bigroom jest łatwy do zrobienia? Próbowałeś? Jeśli nie,spróbuj. Wykręć jakiś niebanalny drop,który będzie miał odpowiedniego powera. Jak Ci się to uda,zwrócę honor.

Rok temu miałem podobną opinie do Ciebie,dopóki sam nie spróbowałem. Paradoksalnie,dużo trudniej jest skomponować prostą,skoczną melodie,niż taką rozbudowaną,opartą na akordach itp. To samo z energią. Kiedyś,jak byłem młodszy bawiłem się w hardstyle/handsup i było łatwiej. Powera dawało samo tempo 140bpm/150bpm. Przy 128bpm trzeba się więcej pomęczyć,aby track miał porządnego kopa.

Co do paczek sampli i presetów. Bass faktycznie jest z paczki,chociaż sam również kręciłem. Myślę,że nie był zły,ale ciągle brakowało mu tego czegoś.Może nastepnym razem dam utwór z moim własnym bassem. Natomiast,co do leadu...nie wykorzystałem żadnego presetu,sam od podstaw wykręciłem 4 synthy w sylenth1 i 2 w serum,po czym je zlayerowałem. Zajęło mi to kika godzin,więc wkurzam się,jeśli sugerujesz,że pobawiłem się sawem z paczki.

Dobra,wszyscy fanatycy progressivów, w czym wasz ulubiony gatunek jest lepszy od bigroomu?

Jest mniej schematyczny? Guzik prawda.I tu i tu panują niemal te same,utarte schematy. Znaczny % utworów progressive brzmi bardzo podobnie do siebie.

Może chodzi o popularność i tym,że bigroom jest najbardziej mainstreamowy? Z tym również się nie zgodzę. Obecnie w spinnin,radiu króluje progressive house i wszyscy znani producenci przerzucają się niego,począwszy od Martina Garrixa,poprzez Tiesto kończąc na DVBBS.

Serio,może mi ktoś to wytłumaczyć? Już powoli zaczyna mnie denerwować,że pod każdym moim tematem pojawia się coś w stylu ,,bigroom to shit,przerób na complextro,będzie fajnie".
.

Zresztą...nie tylko ja mam takie zdanie:
https://www.youtube.com/watch?v=GxMT8bZENXU


RE: The Fly-Jalapeno(demo)(big room) - Kveon - 28.09.2015

Witaj Fly!
3 raz słucham tego bo ciągle zapominam co mam napisać :D
Intro jest za długie, jak się nasłuchałem Deorro to tam takie intra są krótkie, spróbuj bo męczy takie intro :)
Drop fajny, tylko w niektórych miejscach jest pustka i brakuje mu leadu jednego, chciałem pobrać i pokazać, ale nie ma downloadu.
Po dropie jest ciekawa melodia i wchodzi tam kick z bassem, spróbuj ten bass dać wyżej.
Aranż jest dobry.
Tomy mogły by być ciszej.
Zaproponowałbym współpracę ale ja jestem za słaby i nie ten poziom więc odpadam xD
Miłego wydania utworu. Trzymaj się :)
Pozdrawiam


RE: The Fly-Jalapeno(demo)(big room) - nullname - 28.09.2015

@Fly nie chodzi mi o całość, w breaku starasz się wkręcić dziwne i niespotykane brzmienia. Ale drop - nadal uważam, że to jest jeden wielki schemat.

Progresywne utwory - z melodią jest prościej, niż z bigroomowym dropie, ale tu chodzi o różnorodność brzmienia... Ja nie proponuje zmiany stylu, ale o jego poprawę. Dobry bigroom nie jest zły :)

Spróbuję zrobić dla testu jakiś fragment bigroomu, jak znajdę czas. Postaram się zejść z brzmieniowego standardu i pokazać, że idzie :)