MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDCORE Nożysta! - Mara - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDCORE Nożysta! - Mara (/temat-hardcore-nozysta-mara)

Strony: 1 2


Nożysta! - Mara - Knifeman - 27.09.2015

[Obrazek: artworks-000130889424-vk9z8r-t500x500.jpg]


Po długim czasie produkcyjnego celibatu wróciłem. Środowisko pracy wymienione na Studio One, nauczyłem się kilku ciekawych technik, pozbyłem się kilku nawyków na rzecz innych. Zaczynam powoli wracać do wcześniejszego poziomu. Chciałbym otrzymać kilka technicznych opinii aby dokonać poprawki przed ostateczną finalizacja projektu.


RE: Nożysta! - Mara - Castiel - 27.09.2015

w sumie jedyne co mi się nie podoba to praca kicka za dużo distu jest nałożone na siebie i robi sie lekki chaos ;P
Melo jest jest spoko taak sam jak breaki po powrocie do tworzenia masz 4 na dalszą pracę :)


RE: Nożysta! - Mara - qnebra - 27.09.2015

- intro - spoko, mechaniczne, intrygujące. Całkiem fajnie zastosowałeś w nim efekty.
- łupanie - przesterowane, połamane. Interesujące, na dodatek czuję w nim rytm, co w hardcore pewnie jest ważne.
- klimat - mroczne to, ponure wręcz. Tu akurat nie ma co się martwić, lubię takie brzmienia.
- melodyka - nie za wiele tego, wręcz bardzo mało, na szczęście motyw od mniej więcej 2:40 całkiem interesujący. Ma fajną barwę synthów, tylko dobrze słyszę, że leci w loopie? Troszkę mnie znudził po minucie.
- ogólnie - solidny powrót, co prawda łba nie urywa, ale fajne. Klimatyczne, industrialne wręcz, co pewnie było twoim zamierzeniem.


RE: Nożysta! - Mara - In-Tegral - 27.09.2015

Wstaw na zippy to chętnie przesłucham i dam koment


RE: Nożysta! - Mara - Zirds - 27.09.2015

Zamienić distortionowy kick na speedcorujące naparzanie stopy jak u Machinedrum.

Reszta bardzo rozbudowana, chociaż jednak za dużo jest distortiona i noise'u.

4/5


RE: Nożysta! - Mara - Loco - 27.09.2015

Bardzo ciekawy traczek, mimo że nie mój klimat to jednak przedstawia coś ciekawego. Bardzo mi się spodobały te przesterowane krzyki(?) w tle. Nadają one bardzo ciekawego klimatu. Miło by było widzieć dłuższy wstęp, jakiś ambient który by wprowadził słuchacza w nastrój strachu związanego z pewnym wydarzeniem (może morderstwem?).
Pod względem technicznym nie mam za bardzo czego się przyczepić.


RE: Nożysta! - Mara - OProject - 28.09.2015

Kick jest bardzo dobry, najlepszy chyba jaki zrobiles :P chociaż ja bym mu nieco ucial wysokich(szumy xd)zeby byl bardziej głęboki :P
Początek dobry, choć z takim kickiem mógłbyś zbodowac bardziej mroczny i cięższy klimat bardziej industrialowy :P
To chyba przez ta melodie jakas taka za wesoła, zwłaszcza w porównaniu z początkiem :P
Nie mniej dobry kwałek, zwłaszcza ten kick i fxy i krzyki :D


RE: Nożysta! - Mara - Shabboo Harper - 30.09.2015

To coś z gatunku: "Strach się bać" ^^... Intro wciągające; potem "grzmocisz" ostro, do tego stopnia, iż melodia (osobliwa) od 2:12 brzmi jak "poezja" wręcz "nietakt" w tak horrendalnym, koszmarnym "rżnięciu" aranżu. I mimo tak "krzykliwego", drapieżnego brzmienia jest... trochę monotonnie (szczególnie od 3:29). Sorry Knifeman, lecz Twój temat potrzebuje jeszcze czegoś by wzmocnić swoje "przesłanie" ;): jakieś nieoczekiwane "momenty", np: "ciszę" czy też "brudne" (skażone, mroczne) fx'y... Gratuluję Ci okładki (!); jest świetna, sugestywna. A'propos niech Twoja "Mara" przemówi, spróbuj. To również uczyniłoby utwór treściwszym, "pełniejszym"...

[PS. Fucklogic Power] <takjest>.


RE: Nożysta! - Mara - Mat.Mor.Raw - 1.10.2015

Słucham tych dźwięków od kilku dni i się tak zastanawiam dlaczego mi się to tak podoba i co mi to przypomina. No i znalazłem. Jak dla mnie to wspaniała, instrumentalna symbioza The Prodigy i Slipknot. Są brudne, niskie, syntetyczne basy oraz industrialne, złowieszcze, alarmowe dźwięki, pady, krzyki. Na prodigy brzmi zbyt industrialnie, a na Splipknot za mało gitarowo i za mało perkusyjnie, natomiast od strony syntetycznych brzmień udało się te dwa światy ze sobą świetnie połączyć.

Bardzo ciekawie jest to skomponowane. Zaczyna się od niepozornych dźwięków jakby alarmu, po czym przywala miażdżącym basem. Następnie break z przepięknym leadem typu ghost-ufo, który przechodzi w część kulminacyjną, gdzie niskie basy uzupełnione są o plumkający, nieco radosny synth. Utwór kończy się jakby klamrą, czyli wraca przez "zwrotkę" do intro.

Perkusja jest nieskomplikowana, ale za to solidna, konsekwentna i świetnie zgrana z basem.

Moja ocena 5/5. Lubię słuchać tej muzyki.


RE: Nożysta! - Mara - Adamzzz - 1.10.2015

Te dźwięki w tle przypominające krzyki genialne. Niby wiadomo że to syntezatory ale wciąż ma się to niezręczne uczucie że "może jednak nie". Dlatego właśnie uwielbiam przesterowanie w muzyce, pod tą ścianą dźwięku wszystko 'normalne' jak taki np hi-hat czy clap może brzmieć jak przykładowo krzyk człowieka. A no i przesterowanie dodaje też ciężkości (czytaj: pierdolnięcia) i energii.
Z tego wynikałoby że im więcej przesteru tym ciekawszy i cięższy kawałek, ale oczywiście nie można przesadzać. Ten kawałek trochę mi się chwieje między 'za dużo' i 'nie wystarczająco' jeżeli chodzi o dist, na szczęście wszystko ratuje ta melodia w połowie, która jest genialna tak btw. Nie za wesoła, nie za prosta, idealnie pasuje do całości. W ogóle wszystko tu pasuje do siebie. Wszystko ma lekki dist przez co nic nie odstaje.
Moja ocena to 5. Świetnie wyprodukowany hardkur.
Kongraczulejszynz


RE: Nożysta! - Mara - SpectralVision - 5.10.2015

Miejscami robi się za duży chaos, rozumiem że to zabieg raczej zamierzony, ale nadmiar przesterowanych syntezatorów w tym samym momencie wymaga perfekcyjnego mixu, inaczej jedno zagłusza drugie. Poza tym bardzo ciekawie, nietuzinkowo, fajny, niespokojny klimat. :)


RE: Nożysta! - Mara - vimmusic - 11.10.2015

Spektrum ściśniętych czestotliwości (za wysokich) i przesterowanych zbytnio na moich słuchawkach uderza w mój mózg ;) Po 30 sekundach ściągam słuchawki... Tylko ja tak czuje ?


RE: Nożysta! - Mara - aqmoolator - 14.10.2015

Podchodziłem do tego jak pies do jeża :) Bo wolę tę harmonię, która "łagodzi obyczaje" od tej, która każe zaciskać zęby. Od razu zaznaczę, że nie chodzi mi o to, czy utwór jest zły czy nie, tylko wrażenia; a te są bardzo pozytywne. Bo kompozycja mi się bardzo podoba. Niesie tylko mnóstwo niepokoju. Dzikich emocji. To takie elektroniczne pogo. jest moc!


RE: Nożysta! - Mara - Kedphuke - 8.11.2015

straszna lipa . elektroniczny śmieć.


RE: Nożysta! - Mara - Zirds - 9.11.2015

(8.11.2015, 22:43)Kedphuke napisał(a): straszna lipa . elektroniczny śmieć.

Po kropce piszemy z dużej litery.
Zdanie zaczynamy jak każdy post, temat z dużej litery.
Kropkę stawia się po literze, a nie po spacji.

Rozwiń swoją wypowiedź. Wykaż argumenty, które sprawiają, że ta kompozycja Ci się nie podoba.


RE: Nożysta! - Mara - Zajman - 11.11.2015

Mara to bardzo ciekawy tytuł , i jakby nie patrzec to wydaje mi sie ze zastosowales go nie bez przyczyny , bo utwór równie upierdliwy co mary XD , nie no to zart akurat

Kocham kawalki z brudem , a jak jest psychoza , paranoja i do tego horror , okrucienstwo i brutalne nożowanie tepą łyżką stołową :) to jest jeszcze lepiej

Track troche przesterowany nawet jak na hardcore , taki Ultra Hardcore bym nawet powiedzial , ale ma swoj styl przez to i sie z pewnością wyroznia

tak jak juz napisano wczesniej , takie przestery wymagają perfekcyjnego miksu i masteringu , bo nawet hardcore muzyka nie moze jebac po uszach , muzyka musi byc przyjemna dla ucha , nie mowie juz o sluchaczu , ale ucho podczas takiego tracka nie moze "protestowac"

edit : przesluchalem jeszcze kilka razy , na lepszych sluchawach i na gorszych , jednak nic mi tu nie jebie po uszach , to takie pierwsze wrazenie chyba bylo , ale dalej uwazam ze chwilami moglbys te przestery bardziej "dawkowac" to efekt z pewnoscią bylby bardziej wydatny

sorki ale nie przeslucham tego na glosnikach bo przyjedzie po mnie karetka hahahahahha XD


RE: Nożysta! - Mara - Abigail Noises - 11.11.2015

Zacznę trochę nietypowo, od tego co mi się nie podoba. Mianowicie, góra jak dla mnie zbyt zmiażdżona – ogólnie wszystko jest tu przesterowane, ja rozumiem temat ale mogłeś dać trochę luzu dla słuchacza, bo całość jest ''przykryta miazgą'' i uszy napierd.... Ten radiowy trzask, który wchodzi w 43 s. i 2.50s. mógł bardziej ''pływać'' z bitem, bo tak to za mocno zawadza reszcie i robi się kogiel-mogiel. Podobają mi się: break (jest świetny), te noisowe krzyki w tle, lead 2.30 i całość fajnie zaaranżowana. Końcówka dużo lepsza ! 3/5


RE: Nożysta! - Mara - chafer - 12.11.2015

Kompozycyjnie - bardzo fajnie. Nawet przez chwilę poczułem klimat :) Kick jest naprawdę w porządku, "krzyki" także. Ale te trzaski... mnóstwo trzasków. Początek jeszcze da się wytrzymać, ale to, co zaczyna się od 2:50 nie jest dla mnie zjadliwie. Lubię brud, lubię zakłócenia, ale trzaski od 2:50 zasłaniają wszystko inne. Nie widzę w tym żadnego zamysłu kompozycyjnego, tylko walnięte trzaski na całość, bez zbytniego sensu. Daję 3/5 za tak brzmiący utwór, ale czuję, że po małych zmianach spokojnie dałbym 4/5 bo kompozycja jest naprawdę udana. Proponuję trzaski potraktować jak każdy inny instrument - czasami je włączyć, czasami ściszyć - niech grają razem z resztą.


RE: Nożysta! - Mara - MUZYK.72 - 13.11.2015

Zgadzam się w 100% z QUNEBRA. Da się słuchać chociaż to Łupanie troszkę męczy ucho :)
Pozdrawiam :D


RE: Nożysta! - Mara - sample1 - 28.04.2016

Bardzo fajne jesli wylaczy sie glosniki przy pierwszej sekundzie