MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Przewody do podłączenia monitorów - producenci - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Przewody do podłączenia monitorów - producenci (/temat-przewody-do-podlaczenia-monitorow-producenci)



Przewody do podłączenia monitorów - producenci - Signe - 30.09.2015

Potrzeba mi przewodów do podłączenia B3031A. System zbalansowany jack - XLR stereo. Pytanie tylko jakich firm przewody będą dobrej jakości w stosunku do ceny. Potrzeba ok 1,5-2m na jeden monitor. Wiadomo, przewody na potrzeby studyjne a nie estradowe jednak nie chciałbym po jakimś czasie lutować końcówek. Pzdr


RE: Przewody do podłączenia monitorów - producenci - seb - 30.09.2015

Przy swoim sprzęcie posiadam kable Proel Die Hard. Nie wiem jaka jest ogólna opinia na temat tej marki, ale mogę tylko powiedzieć, że posiadam je ponad dwa lata i do tej pory absolutnie żadnego problemu. Cenowo również atrakcyjnie.


RE: Przewody do podłączenia monitorów - producenci - In-Tegral - 30.09.2015

Znajomy, który zajmuje się sprzętem muzycznym "od środka" zawsze polecał mi okablowanie firmy Belkin. Osobiście je posiadam i jestem zadowolony i czuje różnicę po przesiadce z innej firmy. Oczywiście jak masz dużo zasobu gotówki to możesz oczywiście znaleźć lepsze rozwiązania.


RE: Przewody do podłączenia monitorów - producenci - Zirds - 30.09.2015

Kupuj kable instrumentalne które są zbalansowane (symetryczne). Ochroni Cię to przed zbędnymi przepięciami sieciowymi i zagwarantuje mniej szumów w dźwięku.


RE: Przewody do podłączenia monitorów - producenci - Signe - 30.09.2015

In-Tegral, podrzucisz jakieś namiary na te przewody? Allegro milczy a na stronie belkina nie ma też nic o takich kabelkach. :)


RE: Przewody do podłączenia monitorów - producenci - In-Tegral - 30.09.2015

allegro > belkin > elektronika > kable i szukaj czego potrzebujesz :D


RE: Przewody do podłączenia monitorów - producenci - Signe - 30.09.2015

Nihooya nie ma :P Ktoś jakieś doświadczenia ma z Adam Hall, Reloop, Sheller, Proel?


RE: Przewody do podłączenia monitorów - producenci - Zirds - 30.09.2015

Ja mam kable Proela ze złączami Neutrika.

A do mikrofonu mam ten

http://allegro.pl/kabel-mikrofonowy-neutrik-xlr-canon-3m-trs-i5686542852.html


RE: Przewody do podłączenia monitorów - producenci - Signe - 1.10.2015

Zirds czy byś polecił te kabelki? :D Krótko i na temat co i jak z nimi?


RE: Przewody do podłączenia monitorów - producenci - Zirds - 1.10.2015

Powiem Ci, że jak nie masz zaadaptowanego pomieszczenia, a i odsłuchy masz z niskiej półki to zwykły Adam Hall będzie dobry i nie odczujesz różnicy;) a kupowanie kabli ze złotymi (nie złoconymi) stykami do głośników z Behringera za 300 zł to tak jakby kupować łyżwy beznogiemu weteranowi...


RE: Przewody do podłączenia monitorów - producenci - Signe - 1.10.2015

Eeeee te monitory kosztowały troszke wiecej niz 300zl :D Pomieszczenie będzie przygotowane akustycznie wiec chce sobie zbudować setup żeby wejść na gotowo a nie później szukać kabelkow lepszych. :)


RE: Przewody do podłączenia monitorów - producenci - Zirds - 1.10.2015

Wiem ;)

Kup sobie kable Proel z stykami Neutrik. Powinno starczyć. To chyba najbardziej dobre w tej cenie.. Mie ma co się rzucać na początek na głęboką wodę. Zbuduj setup, a dopiero potem szukaj lepszych komponentów. Pamiętaj, że nie tylko okablowanie audio jest ważne. Sprawdź też listwy zasilające, interfejs z zasilaczem jest lepszym rozwiązaniem niż kabel USB który zbiera szumy i przydźwięki sieciowe z komputera i zasilacza.


RE: Przewody do podłączenia monitorów - producenci - Signe - 6.10.2015

Kupiłem Proela Die Hard, 5 metrowe, może troszkę za długie ale będą wchodziły pod zabudowę więc powinny być ok. Skusiłem się pozytywnymi opiniami i dożywotnią gwarancją :P 55zł za 5 metrów przewodu XLR - jack.