MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Dj Patrick - Feel The Generation - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Dj Patrick - Feel The Generation (/temat-progressive-dj-patrick-feel-the-generation)



Dj Patrick - Feel The Generation - djpatrick - 2.10.2015

Hej ! Chciałbym zaprezentować Wam mój ostatni kawałek
Proszę o szczere opinie



RE: Dj Patrick - Feel The Generation - Zirds - 2.10.2015

Motyw początkowy ukradziony z... NEW ORDER - CONFUSION (PUMP PANEL RECON MIX). Za duży delay (pingpong) przez co melodia się kakofoniuje przez odbicie na lewy kanał. Stopa płaska (0:30), a cowbell czy tam inny trójkąt w tle trochę denerwuje.
SAW chyba zrobiony na presecie albo najprostszym oscylatorze.
Werbel się gubi w tle.

Poza tym za wolne i za nudne.


RE: Dj Patrick - Feel The Generation - djpatrick - 2.10.2015

Dzięki ! Właśnie słuchałem tego "Confusion " i faktycznie początek podobny, nawet nie myślałem że zrobiłem podobnie do kogoś :D pozdrawiam i dziękuję


RE: Dj Patrick - Feel The Generation - OProject - 2.10.2015

To jest presest z Sylenth1 xd xd
A kawalek nazywa sie Pump Panel - Confusion (Pump Panel Reconstruction mix) wydany w 1995 Klasyk Acid Techno znany z filmu Blade (1)
http://www.discogs.com/Pump-Panel-Confusion-Re-Mover/release/19441
Na presetach to daleko nie zajedziesz, całość brzmi prosto i dosyć nudno, wokal tez taki popularny dosyc xd


RE: Dj Patrick - Feel The Generation - Zirds - 2.10.2015

To jest New Order Oldi ;)

Confusion (Pump Panel Reconstruction)
Remix – Pump Panel*
Remix, Producer [Additional Production] – Dan Zamani And Tim Taylor*
Written-By – Arthur Baker, New Order


RE: Dj Patrick - Feel The Generation - Dymek - 2.10.2015

Zacznijmy od tego,że to nie jest Trance pomyliłeś dział... Zresztą to plagiat a nie własna twórczość więc nie mamy o czym pisać:P


RE: Dj Patrick - Feel The Generation - Kveon - 2.10.2015

To nawet koło Trance nie stało xD Bardziej jak jakiś house
Wchodzą czasami jakieś dziwne dźwięki, które powodują krwawienie uszu
Stopa jakaś dziwna... Spłaszczona (?) Jak cycki nastolatki w gimanzjum.
Ale życzę powodzenia w tworzeniu :P


RE: Dj Patrick - Feel The Generation - MARIUS_HOOK - 12.10.2015

Witam Was serdecznie. Po mojej ilości postów zapewne większość pomyśli że nabijam posty w celu udostępnienia własnych utworów lecz na szczęście nie śpieszno mi do tego :) Zauważyłem to forum szukając czegoś dla fanatyków kompozycji muzyki klubowej, nie dla słuchaczy którzy mają "gumowe uszy" i z całą odpowiedzialnością uważam na tą chwilę że jest to to czego szukałem. Oczywiście poczytałem sobie wasze posty itp. szukając jednocześnie miejsca do "przedstawienia się" lecz takowego tematu nie znalazłem. Wracając do kolegi który zamieścił ów utwór powyżej na stronie - nie rezygnuj z tworzenia muzyki - każdy kiedyś zaczynał i uwierz są to najlepsze czasy zawierające bardzo dużą ilość podekscytowania i fascynacji, nie przyjmuj krytyki bardzo negatywnie - postaraj się wyciągać z niej wnioski aby po kilku latach (nawet kilkunastu) stać się renomowanym producentem. Jeżeli chodzi o powyższy utwór to oczywistą sprawą jest to że potrzeba Ci jeszcze kliku lat na naukę i szlifowanie fachu. Żebym nie był pustosłowny dam Ci radę - nie pracuj na partiach wokalu ściąganych z internetu w formacie mp3 (zapewne tutaj była to próbka wokalu z 128 kb/s - słychać to okropnie, dobieraj instrumenty dające kopa i wyszukane najwyższej jakości a nie jak kolega wyżej wspomniał dające efekt płaskich cycków ;) Kolejna rada - nie leć na łatwiznę i pracuj z pasją - czyli miej o sobie zawsze wysokie mniemanie podczas tworzenia, przyjmując jednak krytykę po utworzeniu dzieła od kolegów po fachu :P I jeszcze jedno - zapewne część kolegów będzie mnie traktować jako żółtodzioba gdyż piszę dopiero pierwszego posta na tym forum, lecz pamiętajcie że bycie świeżakiem na forum nie jest równoznaczne z rozpoczynaniem swojej przygody z kompozycją ;) Po napisaniu posta nr. 10 być może zapodam Wam coś swojego i z pewnością będziecie mogli wtedy jechać po mnie jak po g..e (uwielbiam krytykę szczególnie od kogoś bardziej zaawansowanego technicznie i produkcyjnie odemnie). Pozdrawiam. Myślę że jak na 1 posta wystarczy trucia, a ja dalej sobie pospaceruję po forum. :)


RE: Dj Patrick - Feel The Generation - Rafau - 14.10.2015

Ciężko tutaj coś dobrego o tym powiedzieć. Kompozycja i aranżacja leży całkowicie, do reszty nawet nie ma co podchodzić jak jest skopane już na tym etapie. I to nie trance, ale działaj dalej, może do czegoś sensownego dojdziesz.


RE: Dj Patrick - Feel The Generation - Damian Sulewski - 20.10.2015

No Progressive Trance to raczej nie jest na pewno :D Użycie gotowych presetów arp nie jest żadnym osiągnięciem. Bardzo nudno i monotonnie. Jeżeli są to początki początki to okeeeej. Choć postaraj się bardziej ambitniej ustawiać "klocki".


RE: Dj Patrick - Feel The Generation - djpatrick - 30.10.2015

Dziękuję za komentarze ,każdy ma swoje zdanie jednak ja idę w stronę komercji i powtarzające się frazy to norma w tego rodzaju produkcjach . Utwór miał być i jest prosty - taką właśnie muzykę lubię robić i taka poprawia mi humor i dodaje optymizmu . "Stopa jakaś dziwna... Spłaszczona (?) Jak cycki nastolatki w gimanzjum." Nie rozumiem tego zdania , nie brzmi ono jak z ust profesjonalisty tylko jak kogoś kto po prostu chyba nie ma się czego doczepić . Odnosząc się do wypowiedzi Damiana to pierdoły opowiadasz . To czy jest to gotowy preset ma znikome znaczenie a już na pewno nie odzwierciedla ile pracy poświęciłem na ułożenie tych "klocków" . Bo nie robiłem tego w 20 min jak się tu niektórym wydaje , nawet z gotowca trzeba umieć zrobić kompletny utwór aby później móc robić coraz ciekawsze kompozycje . Osiągnięciem jest już samo to że po waszych wypowiedziach dalej robię to co robię i nawet nie pomyślałem przez chwile że robię złą rzecz . Myślałem że doczekam się bardziej precyzyjnych wypowiedzi . Piszecie strasznie ogólnikowo , co to znaczy kompozycja leży całkowicie? Co to znaczy aranżacja leży? Człowieku jak decydujesz się już na krytykę to ją konstruktywnie opisz a nie strzelasz komentarze jak większość hejterów na youtubie.


RE: Dj Patrick - Feel The Generation - Zirds - 30.10.2015

Jak ogólnikowo? Jak mam ci jeszcze bardziej rozłożyć opis tego co napisałem w pierwszym poście?
Nie chciałem Cię skrytykować, ani myślę nikt tutaj też nie chciał skrytykować - po to jednak dajesz tutaj utwór do oceny by przyjąć na klatę nawet wsiowe ataki, a i przeczytać uwagi odnośnie kompozycji, brzmienia, aranżacji, instrumentarium - z jednej strony jest to jakaś krytyka, ale słowo krytyka nie koniecznie znaczy coś złego.

Jeżeli lubisz robić taką muzykę, która tobie się tylko podoba to jest błąd. Muzyka ma się podobać przede wszystkim słuchaczowi, ma być przyjemna dla ucha i nie monotonna oraz ma brzmieć tak samo na każdym odtwarzaczu/głośniku.

Używając presetów nie tworzysz własnego brzmienia przez które mógłbyś być rozpoznawalny, a kopiujesz czyjeś, które jest już ograne.
Przez niektóre elementy, takie jak np wykorzystany motyw z Confusion można być osądzonym o plagiat - zwłaszcza wtedy, kiedy używasz lub zarabiasz na takim motywie z własną nazwą (bez zgody autora).

Używając presetów idziesz na łatwiznę i mimo, że zrobiłeś ten utwór w 3 miesiące na presetach i ogólnodostępnych samplach nie tworzy z Ciebie producenta, a jednak zwyczajnego lenia ;)

Precyzyjną odpowiedź na temat utworu uzyskałeś w moim pierwszym poście. Zmniejsz delay, pobaw się trochę brzmieniem stopy tak by nie brzmiała płasko - trochę korekcji, kompresora lub saturacji. Zmień brzmienie tego presetu - chociażby bawiąc się jakimiś pokrętłami OSC i filtra.