MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Nachos - Dreaming About Peace (Original Mix) (+2) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Nachos - Dreaming About Peace (Original Mix) (+2) (/temat-progressive-nachos-dreaming-about-peace-original-mix-2)



Nachos - Dreaming About Peace (Original Mix) (+2) - Nachos - 7.10.2015

Tak więc czas na coś "ode mnie". Szczyt możliwości to to nie jest, mimo wszystko chciałbym poznać Wasze opinie. Tracki były robione w dość odległym przedziale czasowym i różnych "stylach". Jak większość z Was wciąż się uczę, także krytykujcie bo jest za co :P

Progresive


Bigroom


Future



RE: Nachos - Dreaming About Peace (Original Mix) +2 - Zirds - 8.10.2015

Po co ten Cowbell w intro pierwszego utworu?


RE: Nachos - Dreaming About Peace (Original Mix) +2 - Wizzardius - 8.10.2015

Progressive: Fajne melo nawet, ale ten fx/synth co sobie puka kompletnie IMO nie gra. Daj mu może jakiś reverb i go przycisz. Wgl poziomy głośności nie grają mi w tym kawałku.
Big Room: Oryginał to genialny kawałek. Poszedłeś w troszke inną strone. W dropie fajnie coś lata na kanałach, podoba mi się. Bass fajnie brzmi, ale ADSR nie leży. Może za krótki release dałeś? I jeszcze jedno. Ten drop jest maksymalnie powtarzalny, nie wprowadza nic ciekawego ani zaskakującego. W brejkach flecik świetny, ten lead też przyjemny

Future?: Powiem tylko tyle, że brzmi troche jak jakiś wiejski bit xD Perka jak na Future CAŁKOWICIE nie leży. Mi się future kojarzy z mega rozbudowaną i dopracowaną perką. Ten vox fx też dziwny xD

Ogólnie na mój gust idziesz w dobrą strone, ale troche pracy przed Tobą i bardzo dużo SŁUCHANIA przed Tobą. Słuchaj dużo muzyki, porada na dziś. Dziękuje, do widzenia :D


RE: Nachos - Dreaming About Peace (Original Mix) +2 - Shabboo Harper - 9.10.2015

Rzeczywiście w "Dreaming About Peace" dźwięk w postaci Cowbell jest zupełnie niepotrzebny, drażniący; momentami "nie w tej tonacji". Podobnie jak "suchy" efekt (1:48) "ot tak jest i... już". Utwór lekki, jednorodny; właściwie identyczny w całości swego aranżu. "Flute" i owszem, w jakimś stopniu, jest to Big Room; choć w moim odczuciu brzmieniowo zbyt zbliżony do oryginału. Remix czytelny. "Riverside" - komercyjnie, prowokacyjnie; względem oryginału bliżej Disco Polo...
Nachos, niech Twoje kolejne produkcje będą bogatsze w wyrafinowany Sound Design; z "tym czymś" co określa "duszę", siłę utworu i przede wszystkim bardziej "Twoje" w sferze konceptu <hmm>. Szczere good luck. ;)


RE: Nachos - Dreaming About Peace (Original Mix) +2 - hudson462 - 11.10.2015

Progressive calkiem fajny, ale cowbell i ten dziwny snare czy co to jest powinnien być ciszej albo wogóle powinno ich nie być.
Remix flute. Po prostu nie.

Future house miałem napisać, że nieźle tylko trochę więcej reverbu na leadzie, ale przeczytałem komentarze reszty użytkowników i po chwili zastanowienia stwierdzam, że chyba mają rację :D


RE: Nachos - Dreaming About Peace (Original Mix) +2 - MARIUS_HOOK - 13.10.2015

Witaj. Moim zdaniem powinieneś iść w stronę Big Room. W ostatnim kawałku widzę że może coś z tego być - 0:55 - 2 min dobra robota, wstęp i te suche przejścia nie bardzo. Powinieneś bardziej starannie dobierać sample. Wirtuozem klawiatury zapewne nie jesteś co słychać ale w Big Room nie jest to tak ważne, co do pierwszych dwóch kawałków się nie wypowiem - zapewne domyślasz się co mógłbym a czego nie chciałbym napisać :P Jako że jestem nowy na tym forum staram się w miarę mojej dyscypliny i możliwości delikatnie podchodzić do oceny. W końcu mnie także będziecie surowo oceniać za kilka przyszłych następnych postów. Pozdrawiam