MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Pedzik - UntitledChi(p)Symphony - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Pedzik - UntitledChi(p)Symphony (/temat-other-pedzik-untitledchi-p-symphony)



Pedzik - UntitledChi(p)Symphony - proph3t88 - 11.10.2015

Witam uważam, że utwór jest "skończony" ale ciut mi jeszcze master nie pasuje...Ponieważ uciekają mi w tle waltornie... ale do ogarniecia :)



Miłego odsłuchu i pozdrawiam :)


RE: Pedzik - UntitledChi[p]Symphony - Wasp - 11.10.2015

po przeczytaniu Chi[p]Symphony myślałem żeby będzie jakieś chiptune :D
nie jest źle tylko limiter lub kompresor na sumie za bardzo spłaszcza dźwięk
a brzmienie hihata to pewnie wina kompresji SC


RE: Pedzik - UntitledChi[p]Symphony - Shabboo Harper - 11.10.2015

Adam, ostatnio eksperymentujesz... wpierw "Bądź Duży" ;); dziś tenże temat. W tle słyszalne Twoje, charakterystyczne "dęte" (French Horns); zbyt ciche, w moim odczuciu. "Smyczki próbują" w swej (monotonnej) melodii wtopić się w rytmiczną, efektowną, acz jednorodną całość. Temat potrzebuje bogatszego Sound Design'u; wyrafinowanego urozmaicenia (efekty, Break...). W Twoim przypadku, taki utwór brzmi... frapująco. Potencjał jest. <takjest> Good luck.


RE: Pedzik - UntitledChi[p]Symphony - proph3t88 - 11.10.2015

(11.10.2015, 20:57)Shabboo Harper napisał(a): Adam, ostatnio eksperymentujesz... wpierw "Bądź Duży" ;); dziś tenże temat. W tle słyszalne Twoje, charakterystyczne "dęte" (French Horns); zbyt ciche, w moim odczuciu. Smyczki "próbują" w swej (monotonnej) melodii wtopić się w rytmiczną, efektowną, acz jednorodną całość. Temat potrzebuje bogatszego Sound Design'u; wyrafinowanego urozmaicenia (efekty, Break...). W Twoim przypadku, taki utwór brzmi... frapująco. Potencjał jest. <takjest> Good luck.

Eee... Oo Aniu... w tym utworze nie ma smyczków :D to jest pad :D Ale być może przypomina smyczki :) W tle też słychać taki dziwny dźwięk... Pasuje do całości co prawda. Ale to efekt sprzężenia instrumentów i konwersji... A co do jak już napisałem uciekających w tle "french horns..." No są za ciche nie mogę ogarnąć ich mastera. Ciągle cuś jest nie tak. I po konwersji są za ciche... Ale będę walczyć dalej :) bo nie chce żeby się "wybijały" :)


RE: Pedzik - UntitledChi[p]Symphony - Shabboo Harper - 11.10.2015

Adamie, sugeruję byś "pobawił się" EQ i częstotliwościami. Stwórz przestrzeń (w backgroundzie) na waltornie. Podnieś lekko ich wysokie tony. "Spróbuj" też użyć wtyczkę na poszerzanie stereo (np. Aero Controller) i sprawdź czy instrumenty te będą lepiej brzmiały "poszerzone" lub "zawęrzone"; oczywiście możesz również zastosować kluczowanie zależne częstotliwościowo; lecz wpierw zduplikuj French Horns i na 1. ze ścieżek pozostaw tylko cienkie pasmo wysokiej częstotliwości. "Na ucho" zdecydujesz co Ci odpowiada. Podpowiem, jeszcze, iż niektóre wtyczki saturacyjne, np. lampowe ładnie wyolbrzymiają/wyszczególniają dany dźwięk.
PS. Smyczki? Błąd w cudzysłowiu... ;)