MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Zirds - Acid Jam 3 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Zirds - Acid Jam 3 (/temat-techno-zirds-acid-jam-3)



Zirds - Acid Jam 3 - Zirds - 12.10.2015

Takie tam zrobione na spontanie.

W późniejszej części może pojawić się małe rozjechanie muzyki względem filmu... możliwe, że spowodowane konwersją plików...


<niewiem>





Wersja Audio (WAV) do ściągnięcia:



RE: Zirds - Acid Jam 3 - Mat.Mor.Raw - 12.10.2015

Świetny progressive minimal acid house xD
Bardzo grubo, okrągło, kwaśno, vintage'owo to wszystko brzmi.
Utwór jest przemyślany, prowadzi słuchacza po elektronicznych, wyalienowanych, obszarach. Świetny moment kulminacyjny, kiedy dochodzą brzmienia roboto-podobne.
Szacunek za kompozycję, improwizację, setup, brzmienie, grę live na klawiszach i produkcję całości wraz z klimatycznym video.
Konieczne musisz to wrzucić na soundcloud w wersji do strumieniowania i pobierania. Z przyjemnością bym sobie posłuchał podczas jazdy na deskorolce.

Mam jedno zastrzenie: "need more cowbell !!!"

Moja ocena 5/5


RE: Zirds - Acid Jam 3 - saumon - 13.10.2015

Bardzo ładne, od razu przypomina mi się UK Acid z końcówki 90tych. Jak na moje komercyjne ucho trochę zbyt powściągliwie do 2:17, ale jest to spójne z późniejszą częścią więc raczej się czepiam na siłę :P strasznie mi się podoba rozluźnianie klimatu leadem, idealnie prowadzone, bez przesady w żadną stronę :) strasznie podoba mi się moment 6:51-7:00 (zabawa długością patternu?) i myślę, że można by go ładnie rozwinąć :) jak dla mnie 5+ :)


RE: Zirds - Acid Jam 3 - Lukas1 - 13.10.2015

wtyka oberhaim niezle zabiera
support!


RE: Zirds - Acid Jam 3 - Burning Car - 13.10.2015

Baski fajny - tylko za długie troszkę i w sumie jak na 10 minut to jak dla mnie za mało się dzieje. No ale LEDy migające w rytm nasz fajne :)


RE: Zirds - Acid Jam 3 - Zirds - 13.10.2015

Dziękuję za komentarze i za to, że się podobał mój mały JAM ^^

Co do LEDów... nie grają do rytmu.. po prostu mogę ustawić prędkość migania, ale to tak na oko robiłem ;)


RE: Zirds - Acid Jam 3 - aqmoolator - 14.10.2015

Oj katowałem się w latach 90 takimi kwaśnymi kawałkami. Masz od razu plusa za ten powrót do korzeni i odwagę:) Od razu przypomniało mi się jak ściągałem z netu kawałki robione na ReBirth i pierwszych wersjach Fruita ( te na ts404 i waspie )
Klawiaturę tylko zmień na tracer avenger :P bo do grania w War Thunder'a lepsza, a na tej co masz koszmarnie się pisze :P
a tak na poważnie i wracając do tematu; podobało mi się i z chęcią posłucham więcej


RE: Zirds - Acid Jam 3 - Zirds - 14.10.2015

Nie gram w War Thundera a w BF4 ;) i mi się dobrze pisze na tej co mam :)

Btw dzięki za komentarz:)


RE: Zirds - Acid Jam 3 - kantos - 14.10.2015

Cześc.Jesteś przykładem stosowania różnicy pomiędzy hardware i software.Piękny bass i perka wprowadzają w klasyczny fundament muzyki elektronicznej.Eksploruj te złoża ile się da bo na ile prądu starczy na tyle będziemy to robić.Słychać i widać pracę i chyba to mi się najbardziej podoba choć spróbuj pracować rękoma (ja też miałem takie przyzwyczajenie po współpracy z kompem i programami...Czekam na kolejny live jam.


RE: Zirds - Acid Jam 3 - Zirds - 14.10.2015

Uczę się ciągle pracować rękoma ze sprzętem, wiadomo, że trzeba się odpowiednio dopasować do tempo i rytmu by nie zepsuć sesji Live. Myślę jednak, że jest jakiś progres w graniu live z mojej strony. Wiadomo, że od komputera ciężko się odzwyczaić bo jednak te wtyczki zastępują wiele, wiele hardwarowych dodatków, ale studio staram się póki co na bieżąco (jak jest pieniążek oczywiście) rozbudowywać.

Dziękuję kantos za komentarz :)


RE: Zirds - Acid Jam 3 - Knifeman - 14.10.2015

Ten już lampki na święta zamontował :E

w porównaniu do wcześniejszych jamów o wiele przyjemniej mi się słuchało, ogólnie bogatsza kompozycja ale nadal nie chodzą ci specjalnie szybko te ręce. Dla mnie bombka i choć jak dla mnie za sterylnie to brzmi (czysto) to nie będę niczego wymagał bo grasz tak jak sam lubisz.

planujesz wcześniej jak wszystko rozplanować w czasie czy robisz to kompletnie randomowo?

4/5 i tylko dlatego żebym w następnych jamach miał z czego podwyżyć ocenę


RE: Zirds - Acid Jam 3 - Zirds - 14.10.2015

Ogólnie na TB-3 ustawiam sobie na początku melodię/pętlę, a potem to już leci ;) Klawiszami staram się dogrywać tonowo do brzmienia TB-3... reszta już leci z górki. Chociaż staram się zachować budowę aranżacji utworu tj, jakieś intro, build, break, bridge etc.


RE: Zirds - Acid Jam 3 - proph3t88 - 18.10.2015

Wieje demosceną i modułami z daleka. To takie oldschool'owe jest ! :) Like it Heart Moje dzieciństwo się przypomina ! :)