MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Zirds - Subterranean Altar Of Ancient Gods - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Zirds - Subterranean Altar Of Ancient Gods (/temat-electronica-zirds-subterranean-altar-of-ancient-gods)



Zirds - Subterranean Altar Of Ancient Gods - Zirds - 16.10.2015

Cześć kolejny mój kawałek zrobiony częściowo za pomocą 2/5 zestawu Roland AIRA (tym razem nie na żywo) - TR-8 i TB-3 plus oczywiście DAW i wtyczki VST <takjest>

*
*
*
*

Zirds
Subterranean Altar Of Ancient Gods

[Obrazek: 5ec0b6641588bc35.jpg]

*
*
*
*





Uważam za skończony :)


RE: Zirds - Subterranean Altar Of Ancient Gods - Abigail Noises - 17.10.2015

Niestety słychać, że grałeś na spontanie a później nie obrobiłeś tego dostatecznie. Tak to jest, bo jak się gra ''szkielet'' utworu na żywym sprzęcie to wszystko wydaje się w porządku. Dopiero później dociera, w Daw'ie, że całość jest rozwlekle długa - i trzeba ciąć bezlitośnie. Tego nie zrobiłeś. Mówi się, że track ma zachęcić już w pierwszych dziesięciu sekundach, ja wytrzymałem do pierwszej minuty :) Pamiętam jak oceniłeś mój utwór skomponowany tylko na jd-xi i wydawał się Tobie senny... To nie miej mi za złe, i nie pomyśl, że to jakiś rewanż z mojej strony, ale serio to prawie zasnąłem przy ''Ołtarzu Bogów'' - myślałem, że przy końcu przynajmniej coś mnie poruszy - chyba że Bogowie śpią snem wiecznym;). Minimalizm minimalizmem ale jak dla mnie to:

- zbyt długi wstęp, ze świecą szukać tego ,który nie przesunie paska do przodu ;)
- jak już miało być tak rozwlekle to dźwięki mogły ''pływać''. Jakieś LFO, panorama, zmiany częstotliwości... Cokolwiek
- clap za suchy
- ten ''zbasowany arp'' w 2.00 minucie świetny ale znów clap wybija
- końcówka fajna (smyki, lead) ale za długo na nią czekałem
- ja bym dał więcej przestrzeni na całość ale to moje skrzywienie
- sam koniec bez pomysłu (wyciszenia)

2/5


RE: Zirds - Subterranean Altar Of Ancient Gods - qnebra - 17.10.2015

Da się to przetrwać na całe szczęście, lecz to nudnawe jest. Rozkręcasz się dopiero pod koniec, pewnie w próbie przekonania słuchacza, że ma wytrzymać całość. Klimat to ma bardzo dobry, brzmi też dobrze, tylko ten początek taki rozlazły jakiś.


RE: Zirds - Subterranean Altar Of Ancient Gods - abyssMB - 17.10.2015

Ciężko dotrwać do 3 minuty, ale potem bardzo pozytywne zaskoczenie jak napisał Adam wstep za długi i cięcia niemałe by sie przydały. Mnie wybija suche brzmienie clap-a i snare-a . Jakby się zaczęło od 3 minuty byłoby dobrze, bo kilimat i melodia są interesujące.


RE: Zirds - Subterranean Altar Of Ancient Gods - proph3t88 - 18.10.2015

Wybacz ale dla mnie "troszkę" za ciężkie i monotonne... :) Technicznie też nie wiem co powiedziec. :)


RE: Zirds - Subterranean Altar Of Ancient Gods - Zirds - 18.10.2015

Dziękuję Panowie za komentarze - postaram się zrobić do tej obecnej wersji kawałka wersję cut.


RE: Zirds - Subterranean Altar Of Ancient Gods - ak47soundsystem - 21.10.2015

ten bip - brzmi jak domofon-gone-mad. Faktycznie testuje wytrzymałość. temacik (tak doczekałem) b. ładniutki. Te myszki tak ładnie piszczą - pi pi. Ale coś się rytmicznie czasami rozwala. Słodko jest, trochę ten bas może się wydawać za srogi.
Przed wejściem syntezatora bas się trochę plącze. Ten snare jest dość wymagający, bije w takim patternie, że można się czasem trochę pogubić, gdzie jest "raz" . Nie ma kicka i gdy nie słychać basu, który jest jedyną rzeczą co nabija raz, zostaje tylko ten podwójny snare, który myśli trochę plącze.


RE: Zirds - Subterranean Altar Of Ancient Gods - Zirds - 22.10.2015

Utwór nagrywany za pomocą Roland Tr-8 i Tb-3 plus DAW wraz z szeregiem VST. Wiadomo tempo się nie zawsze zgrywa mimo, że jest sync. Główną przeszkodą jest ta minimalna latencja.


RE: Zirds - Subterranean Altar Of Ancient Gods - Suicide - 23.10.2015

Przesłuchałem utwór i muszę ci napisać że ten kawałek moim zdaniem jest jakby to ująć naprawdę fajny.