MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Sprawy związane z DJ'ką. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Sprawy związane z DJ'ką. (/temat-sprawy-zwiazane-z-dj-ka)

Strony: 1 2


RE: Sprawy związane z DJ'ką. - Zirds - 5.11.2015

(30.10.2015, 17:59)In-Tegral napisał(a):
(29.10.2015, 22:29)Zirds napisał(a): A powiedz jakie cele sobie wyznaczyłeś?

Co bym nie napisał i tak albo nie uwierzysz albo będziesz kontynuować "atak" także nie odpowiem Ci na to pytanie ;)


Co do reszty odpowiedzi. Dzięki panowie za wskazówki i pare przemyśleń.

A wiesz, że nie zamierzałem Cię atakować:) Zapytałem tylko.


RE: Sprawy związane z DJ'ką. - lovetrance01 - 5.11.2015

Oldi, to jest proste. Za to granie na wysokim poziomie już takie proste nie jest. Jak sam wspomniałeś, najważniejszy jest trening, i wtedy nie ma chuja żeby nie osiągnąć co najmniej solidności :D Może zarzuce set w jakimś temacie i opisze kilka ułatwień. Dla mnie podstawą była znajomość budowy utworów, które grałem po sobie.


RE: Sprawy związane z DJ'ką. - Nachos - 23.12.2015

Ogólnie rzecz biorąc nie ogarniam co ludzie mają do tego "legendarnego" synca. Czyż technologia nie jest po to by z niej korzystać? Słuchacza powinno interesować to co wychodzi z głośnika...

Co do tematu: już jakiś czas temu go założyłeś, więc chętnie usłyszałbym jak Ci idzie :P Ja osobiście zacząłem od grania w jakimś radyjku internetowym, potem kleiłem jakieś tam sety... Pewnemu ziomeczkowi secik się spodobał i spytał czy nie zagram na 18stce no i się zaczęło "pogrywanie" bo raczej jakimś wybitnym Dejotem nie jestem.
Btw. z tymi celami osiągniętymi to poleciałeś... ;D


RE: Sprawy związane z DJ'ką. - piral - 23.12.2015

Cytat:Słuchacza powinno interesować to co wychodzi z głośnika...
Szczęśliwie są też ci, którzy są bardziej świadomi i są ciekawi co robi ich ulubiony artysta.


RE: Sprawy związane z DJ'ką. - Luke303 - 24.12.2015

DJejka to moje niespełnione marzenie. Kiedyś zainwestowałem w niedrogie gramofony i trochę ćwiczyłem. Poczytałem i pomyślałem sobie - nagram seta...co mi tam. No i wyszło w miarę dobrze.
Sporo dobrych brzmień sprzed mniej więcej dekady bez przycisku sync :)

[zs]http://www88.zippyshare.com/v/4cZ6Hy8V/file.html[/zs]


RE: Sprawy związane z DJ'ką. - Foortic - 10.01.2016

Według mnie to da sie to ogarnąć w jeden dzień. Opisze to jak bylo na swoim przykładzie

A więc pobralem Virtual Dj i zaczalem sie bawić. W jakies dwie godziny mniej wiecej ogarnalem co do czego i jakiś czas pozniej dostalem moj pierwszy kontroler Mixtrack Pro2. Jest to fajny i jak na początek dobry i prosty kontroler.

Wiec podłączyłem go do komputera odpalilem program poczekałem chwilkę az się zsynchronizuje program z kontrolerem i zacząłem zabawę... Po jakichś 2 godzinkach moze nawet szybciej ogarnąłem juz co do czego z tym kontrolerem i zacząłem mixowac i wszystko ladnie wychodzilo... Czasami używałem przycisk sync a czasami nie i wszystko fajnie brzmiało...

Wiec teraz nie bardzo rozumiem dlaczego niektórzy twierdzą ze trzeba czasu i duzo treningu... Moim zdaniem wystarczy dobre ucho i dryg i oczy aby analizować to widmo ktore np w Virtual Dj jest nad deckami... Na początku to pomaga ale później staje się tylko dodatkiem bo wszystko idzie na słuch (przynajmniej u mnie)

I teraz tu pojawia sie moja odpowiedz na pytanie z posta... Da się ogarnąć w jeden dzień kontroler program i ten całokształt tego wszystkiego do spoko poziomu...

Prawdą jest ze przy odpowiednim trenigu mozna poprawić swoje umiejętności w robieniu różnych wariacji ale podstawowe miksowanie jest w jeden dzien do ogarniacia jak najbardziej.

Pozdrawiam


RE: Sprawy związane z DJ'ką. - In-Tegral - 10.01.2016

Więc, moja opinia wygląda następująco. Najpierw próbowałem na samym virtualu, to się załamałem bo jednak przydałaby się druga myszka, bo tak to nie idzie ogarnąć płynnych przejść, ale byłem umówiony ze znajomym djem, na próbę na jego sprzęcie. Noo i tam to jest wgl. inna bajka i dalej jestem tego zdania, że żeby ogarnąć djke wcale nie trzeba poświęcić nie wiadomo ile czasu. Fakt może z jednym dniem przesadziłem ale w miesiąc śmiało to można ogarnąć.


RE: Sprawy związane z DJ'ką. - Zirds - 10.01.2016

Powiedz to osobom grającym z płyt winylowych.


RE: Sprawy związane z DJ'ką. - sss - 10.01.2016

Cześć to mój pierwszy post, więc nazywam sie Sebastian blah, blah, mam 18lat, interesuję produkcją i dj'ingiem (do tego drugiego zainspirował mnie ojciec, ale to historia na kiedyś) i chlałbym dorzucić swoje 3grosze.

Samym dj'ingiem interesuję od kilku ładnych lat, zawsze chciałem nim być, próbowałem sobie w vdj i jakoś to czasem uchodziło. Po kilku latach rozmyślań. W myśl zasady jak chcesz coś robić to rób, anie myśl zakupiłem swój sprzęcik. (2x cdj i djm 400). Mój "pierwszy set" był makabryczny niby wiedziałem w teorii co i jak. Obejrzałem kilka filmów od dj tlm i zobaczyłem jak produkcja muzyki to wszystko ułatwia. Frazy, takty ogarnąłem tego same dnia, beatmaching zajął mi ok miesiąc (na początku liczyłem bpm na kalkulatorze hahahaahah) w sumie bym to ogarnął szybciej, ale zawsze ucinałem niskie tony, a właśnie to tylko utrudnia sprawę:/ .
Teraz ogranicza mnie sprzęt. Dosłownie. Załadowanie 1 tracka z usb czasem trwa nawet ponad 4s. Obecnie jadę jak szalony ucząc mash-up'ów i scratch'ów, jak osiągnę swój wyobrażony poziom to spróbuje zaatakować klub :)
Tl: DR
Dj'ing jest bardzo prosty wystarczy zapamiętać kilka rzeczy chwilę poćwiczyć by wyłapać co i ja.
Osobiście dodam, ze dobrze jest zacząć od playerów bo więcej się nauczysz, a o vinylah nie wspomnę. :D Brak sync to plus bo w razie czego jak track będzie źle zeskanowany, to ty ogarniesz. Ja jeszcze lubię to uczucie pełnej kontroli, satysfakcję, że robię coś bez wspomagania. Oczywiście nie uważam sync za oszustwo w gorszy dzień może to czasem uratować życie.
Dziękuję za uwagę :)