MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP FellaBeat - I & You - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP FellaBeat - I & You (/temat-hip-hop-fellabeat-i-you)



FellaBeat - I & You - FellaBeat - 1.11.2015

Witajcie,
zapraszam do posłuchania nowego kawałka :)
Nawet nieźle mi wyszedł ( samokrytyka jak się patrzy xD ) , aczkolwiek słyszę problemy natury technicznej z którymi nie mogę sobie poradzić :( tj. mam wrażenie, że głośność poszczególnych sampli nie jest do siebie dopasowana. Majstrowałem, kombinowałem ale efekt nie jest dla mnie do końca zadowalający... Jakieś porady, sugestie??
Miłego odsłuchu !!! :)




RE: FellaBeat - " I & You" - Zirds - 2.11.2015

Perkusja za cicho, ledwo werbel słychać, a hihat jest za głośno. Ogólnie perka jest zasłonięta przekompresowanym pianinem, które całkiem ładnie brzmi. Zamiast bawić się dynamiką w kompresji pobaw się z korektorem lub multiband compressorem na całym miksie.


RE: FellaBeat - " I & You" - M.Barczyk - 2.11.2015

Bębny bardzo zasłonięte, generalnie nie wiem czy dobrą radą jest branie się za kompresję na całym miksie bez wcześniejszego zgłębienia kompresji czy też ogólnie mówiąc całej obróbki pojedynczych śladów,generalnie sama kompozycja miałaby potencjał,ale miks leży (nie jestem specem od tego ale tutaj się to rzuca w uszy bardzo), tak jak napisał Zirds wszystko jest stłamszone przez partię pianina w której właściwie nie istnieje dynamika, bębny (szczególnie snare) ledwo słyszalne a to właśnie drumsy powinny tutaj być moim zdaniem źródłem mocy i w tym bicie, generalnie jeszcze w kwestii miksu sporo do nauki ale kompozycyjnie nie jest najgorzej także szlifuj wiedzę na temat brzmienia, każdy przez to przechodził także nie ma się co podłamywać tylko robić swoje, pozdrawiam :-)


RE: FellaBeat - " I & You" - FellaBeat - 2.11.2015

(2.11.2015, 1:42)Zirds napisał(a): Perkusja za cicho, ledwo werbel słychać, a hihat jest za głośno. Ogólnie perka jest zasłonięta przekompresowanym pianinem, które całkiem ładnie brzmi. Zamiast bawić się dynamiką w kompresji pobaw się z korektorem lub multiband compressorem na całym miksie.

Dzięki za opinię, faktycznie kiedyś mi coś pisałes o multiband compresson, muszę znów do tego wrócić :)

(2.11.2015, 4:05)M.Barczyk napisał(a): Bębny bardzo zasłonięte, generalnie nie wiem czy dobrą radą jest branie się za kompresję na całym miksie bez wcześniejszego zgłębienia kompresji czy też ogólnie mówiąc całej obróbki pojedynczych śladów,generalnie sama kompozycja miałaby potencjał,ale miks leży (nie jestem specem od tego ale tutaj się to rzuca w uszy bardzo), tak jak napisał Zirds wszystko jest stłamszone przez partię pianina w której właściwie nie istnieje dynamika, bębny (szczególnie snare) ledwo słyszalne a to właśnie drumsy powinny tutaj być moim zdaniem źródłem mocy i w tym bicie, generalnie jeszcze w kwestii miksu sporo do nauki ale kompozycyjnie nie jest najgorzej także szlifuj wiedzę na temat brzmienia, każdy przez to przechodził także nie ma się co podłamywać tylko robić swoje, pozdrawiam :-)

Akurat jestem teraz na etapie poznawania możliwośi mix'u więc stąd te niedociągnięcia, Fajnie , wyraziłeś opinię :)


Pozdrawiam !!!


RE: FellaBeat - " I & You" - Shabboo Harper - 2.11.2015

Piano surowe, "odległe"; zbyt donośne względem reszty dźwięków; w swej melodii proste. Dodatkowo wyróżnia się zdecydowanie przez co perca wręcz "cichnie", zaś Hi Hat'y (Snare) tak "nieśmiałe" potrzebują soczystego "kopa". Spokojny, "swingowy" bass z intrygującym (obecnym) wokalem byłby mocnym "podparciem" Twego tematu...
FellaBeat, jeśli chodzi o miks odnośnie bębnów: każdy element instrumentarium perkusyjnego musisz "traktować" oddzielnie i konfigurować wtyczki niezależnie względem poszczególnych instrumentów. Jeśli ścieżkę programujesz w MIDI, każdy element umieść na osobnym kanale. Naturalny pogłos dodaje bębnom mocy. Wtyczki typu Distortion czy Saturation przysporzą brzmieniu solidnego charakteru. Efekt Sidechain jest również ogromnie użyteczny...


RE: FellaBeat - " I & You" - FellaBeat - 3.11.2015

(2.11.2015, 23:05)Shabboo Harper napisał(a): Piano surowe, "odległe"; zbyt donośne względem reszty dźwięków; w swej melodii proste. Dodatkowo wyróżnia się zdecydowanie przez co perca wręcz "cichnie", zaś Hi Hat'y (Snare) tak "nieśmiałe" potrzebują soczystego "kopa". Spokojny, "swingowy" bass z intrygującym (obecnym) wokalem byłby mocnym "podparciem" Twego tematu...
FellaBeat, jeśli chodzi o miks odnośnie bębnów: każdy element instrumentarium perkusyjnego musisz "traktować" oddzielnie i konfigurować wtyczki niezależnie względem poszczególnych instrumentów. Jeśli ścieżkę programujesz w MIDI, każdy element umieść na osobnym kanale. Naturalny pogłos dodaje bębnom mocy. Wtyczki typu Distortion czy Saturation przysporzą brzmieniu solidnego charakteru. Efekt Sidechain jest również ogromnie użyteczny...

Ok, dzieki dzieki za opinię oraz wskazówki :) Pozdrawiam !!!


RE: FellaBeat - " I & You" - FellaBeat - 10.11.2015

Witajcie ponownie, wprowadziłem pewne poprawki, jestem ciekaw waszego zdania na ten temat.
Teraz utwór wydaje mi się bardziej zadziorny, wzmocniłem troszkę kick, osłabiłem piano, pobawiłem sie troszkę z wtyczka Gross Beat i tak to wyszło:



Zapraszam do wyrażania swojej opinii !!!
Pozdrawiam :)