MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) (/temat-trance-alex-van-di-blue-moon-original-moon)



Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - AveeDi - 10.02.2012

Witam :) 4 miesiące temu nagrałem swoją pierwszą produkcję. 3 miesiące pracy i... Według mnie cudo hehe :D A Wy co o tym sądzicie? Komentujcie :)

Tytuł: Blue Moon
Autor: Alex van Di
Gatunek: Trance/Uplifting
Czas: 8:23
Jakość: 320





RE: Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - ZOOn'r - 10.02.2012

Aleś skromny xD. Na pierwszy ogień: to nie jest uplifting trance! To prędzej house albo prog house. Bass fajny, arp też niczego sobie. Ta przerwa do głównego motywu jest troche monotonna. Potem na 4:04 jest mix skiepszczony kompletnie. Melodia i pady dobre ale to wszystko na siebie nachodzi. Wtedy i kicka byś musiał wymienić i bassa dać mocniejszego. Ogólnie w kółko kręci się to samo, rewelacji specjalnie nie ma ale widać że się starałeś <tak>.


RE: Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - AveeDi - 10.02.2012

No dzięki za komentarz, wiem co poprawic itd :)


RE: Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - djdomenek - 10.02.2012

podoba mi się taki trance :)
ma swoją duszę ale melo przynajmniej w połowie trwania głównego motywu przydałoby się bardziej urozmaicić


RE: Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - sowa - 11.02.2012

kawałeczek niczego sobie chociaż mogłeś go urozmaicić te plucki grają non stop i trochę to nudzi mimo, że są bardzo fajne i klimatyczne to jednak zawsze frazę czy dwie mogłeś zrobić inne dla odmiany i nie mówię tu o breaku :P kick też trochę mało mocy ma coś bym z nim zrobił... ogólnie sympatyczny trance :)


RE: Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - AveeDi - 11.02.2012

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi :) Ktoś się skusi na remix? :) MIDI chętnie dam :)


RE: Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - SecretRank - 11.02.2012

Fajny pluck, bass zupełna amatorka według mnie.Mogłeś pobawić się brzmeiniami, trochę pokombinować, melodie średnie :)


RE: Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - Futushimo - 12.02.2012

Utworek ciekawy...ale na moich słuchaweczkach to chyba zły master kolego? ;) Pluczek ma fajna barwę,jest dośc ciekawie;)


RE: Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - AveeDi - 12.02.2012

Możliwe :P :)


RE: Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - Maver - 13.02.2012

Przydałoby się to przemiksować odrobinę, equalizacji dodać gdzie niegdzie. Poprawić kilka rzeczy w miksie, bo w pewnej chwili wszystko razem zlewa się w niemal jeden szum. Oczywiście przesadzam odrobinę, ale nie dużo. Użyłeś kilku ładnych barw, ale melodia jest mało odkrywcza, co nie znaczy że zła - po prostu przeciętna. Aranż... no jest jaki jest. Poprawny w kazdym razie.

5+/10


RE: Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - Mixee - 14.02.2012

Czemu clap jest bardziej po lewej xD?
Brzmienia i melodyjki w porządku, nawet chaosu pomimo nawalenia wszystkiego w jedno miejsce nie ma, ale brakuje mi tu nieco dołu i dynamiki. Nie poczułem w ogóle zmiany klimatu podczas mostu i wejścia głównego motywu. A szkóda!


RE: Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - Matt O'neill - 1.06.2012

I znowu ten sam błąd, za dużo dźwięków wchodzi w tym kawałku, staraj się robić je tak aby każdy z nich grał ale się tak nie wyróżniał :D Pozdrawiam!


RE: Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - artur.ch - 1.06.2012

Aranżacja OK, ale widać, że masz jeszcze duże problemy z mixem. Stopa moglaby być bardziej podbita na niskich częstotliwościach. Pady mogły by być szersze i to zdecydowanie. Za mało w tym wszystkim jest przestrzeni, pamiętaj w upliftingu używa się dużo reverbu typu Hall z wysokim decayem, a tego u ciebie nie ma. Szczerze mówiąc to jak na 3 miesiące roboty, to mogłeś się lepiej postarać :) W razie czego to jestem zainteresowany zrobieniem remixu.


RE: Alex van Di - Blue Moon (Original Moon) - cinekkk1 - 2.06.2012

1:40 świetna barwa plucku. Z miksem nie jest najgorzej, ale można byłoby dużo rzeczy poprawić. Wiem, że jest to kwestia doświadczenia i uczenia sie na błędach przy kolejnych projektach, ale np polecilbym zwraca duza uwage na kicka, bo tu owszem slychac go ale swoja barwa nie zachwyca. Layeruj kicki, brzmia wtedy ciekawiej, do tego odpowiednia kompresja. No i nawet same nalozenie na pady mocnego sidechainu temu kawalkowi by pomoglo. Dźwieki nie mogą sie zlewać, a tu moze nie ma tragedii, ale na pewno wycisnac da sie z tego miksu wiecej.