MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA abyssMB - Landing On The Moon - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA abyssMB - Landing On The Moon (/temat-electronica-abyssmb-landing-on-the-moon)



abyssMB - Landing On The Moon - abyssMB - 7.11.2015

Witam ostatni traczek : "Landing On The Moon"
Powykręcałem parę sampli w WASP-ie, trochę radiowych dialogów z lądowania, orkiestra z Kontakta i Lądujemy na Księżycu z Neilem Amstrongiem :D.




RE: abyssMB - Landing On The Moon - Shattered - 7.11.2015

Ciekawe, trochę pasuje do filmu Interstellar. Orkiestra z Kontakta jak się nazywa ?


RE: abyssMB - Landing On The Moon - abyssMB - 7.11.2015

Wtyczki i sample w tym kawałku :
Orkiestra z Kontakta: action strings, session strings pro, brassy z biblioteki orchestral w komplete Kontakt 5 / standardowe biblioteki/
duzo tu prezestów z zebralette bo lubię tę wtykę,
wasp to bass i cykacze ,
gitara slayer i hardcore FL,/ wplotłem ją bo zainspirował mnie soundtrack do filmu Tarantino "Bękarty Wojny"/ inspirująca muza - polecam/,
3OSC sobie szumi
zakłócenia robione na presetach z Tal Noise Maker / świetna wtyka/ i bitcrusher
no i Neil Amstrong z Youtube jak lądował na Księżycu z Youtube.


RE: abyssMB - Landing On The Moon - Zirds - 7.11.2015

Bardzo fajnie rozbudowane, orkiestra ładnie przygrywa.

Naprawdę ładnie pasuje do jakiegoś filmu typu Interstellar :)

Minusem dla mnie jest brak basu w utworze - znaczy sekcji basowej w częstotliwości.


RE: abyssMB - Landing On The Moon - L.G. - 8.11.2015

Wydaje mi się że lądowanie udane ;)
Sekcja basowa faktycznie mogłaby być, ale tak też jest dobrze, ważne że kawałek uruchamia wyobraźnię.
Pozdro.


RE: abyssMB - Landing On The Moon - Shabboo Harper - 8.11.2015

Zacny koncept... W swej melodii naturalnie czarowny; w Sound Designie nieprzeciętnie kunsztowny; owa ascetyczność o filmowym charakterze jest wyrafinowana. Klarowny, "dopieszczony" mix. Marcinie, gratuluję Ci tak "kosmicznej" kreatywności... :)


RE: abyssMB - Landing On The Moon - Burning Car - 10.11.2015

Bardzo ładne no może tak jak Zirds napisał troszkę mało basu ale i tak jest fajnie. Podobają mi się szczególnie te "cykacze" robią klimat.


RE: abyssMB - Landing On The Moon - chafer - 11.11.2015

Bardzo ciekawy pomysł. Miks i jakość instrumentów - bez zastrzeżeń. Druga część (po 3:50) - brak uwag. W pierwszej części brakuje mi pomostu między pianinem i "basem" - w moim odczuciu przydałby się spory pogłos na pianinie, a bas powinien grać dodatkowo o oktawę niżej. Moim zdaniem skrócenie pierwszej części o połowę tylko wyszłoby na dobre :)


RE: abyssMB - Landing On The Moon - Abigail Noises - 11.11.2015

Lubię słuchać tego co robisz, bo wiem, że na pewno będzie nietuzinkowe. Do tego masz swój styl. Technicznie zawsze jest czysto, przez co separacja dźwięków jest na tym poziomie, który mi się podoba. Czasami kuluje zbytnie sterylność - i właśnie w tym przypadku jakoś mi nie pasuje muzyka do lądowania na księżycu – brakuje tej głębi, uniesienia, przejęcia... Trochę czuć to od 3.40 ale za mało. Nie będę marudził zbytnio, bo i tak mi się podoba 4/5