MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
BREAKBEAT Zajman - Cyber - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: BREAKBEAT Zajman - Cyber (/temat-breakbeat-zajman-cyber)



Zajman - Cyber - Zajman - 8.11.2015

Ciężkie brzmienia , nie wiem co to za gatunek nawet , perka breakbeat'owa w kazdym razie

jakies sugestie ? porady ? opinie?




RE: Zajman - Cyber - soundsystem - 8.11.2015

hardcore ... ale łatwo zauważyć że coś jest nie tak .


RE: Zajman - Cyber - Zajman - 8.11.2015

Edit: faktycznie cos w tracku bylo nie tak , poprawilem i brzmi o wiele lepiej , thx


jakby odrzucic calą otoczke i skupic sie na sile utworu i tym jak bardzo jest hardcorowy

to wg mnie moj wcale bardziej nie odstaje tą hardcorowatoscią (nie mowie tutaj o jakosci brzmienia , bo ten track jest o wiele bardziej "czysty" od mojego ) od tego tracka :



mowie tutaj o tym jak bardzo ciężki jest track , nie jak dobry jest itd

takze nie wydaje mi sie zeby cyber mozna bylo zaliczyc do hardcore , to jest wg mnie bardziej wlasnie hard electro


RE: Zajman - Cyber - Shabboo Harper - 8.11.2015

Temat "skażony", lekko "psychodelicznym" (!) rifff'em, Vocal Effect trafiony. "Katorżniczy" background "utkany" z ponurych, mocnych dźwięków, wśród których wariacje gitary są bdb. Całość brzmi oryginalnie mroczno i... krztynę monotonnie. Technicznie very okey. <takjest>


RE: Zajman - Cyber - Zajman - 11.11.2015

dzieki bardzo za pomoc i opinie , pomoglo bardzo :)


RE: Zajman - Cyber - Abigail Noises - 11.11.2015

Utwór nie daje wytchnienia, jest przytłaczający, narzuca się słuchaczowi. Serio to męczyłem się słuchając tego. Nie jestem melomanem tego gatunku (co nie znaczy, że nie lubię), ale uważam, że nawet w ciężkiej muzyce musi być ''stop'' - chociaż na moment. Nie podoba mi się też część dźwięków. 2/5

Porównałeś dwa utwory z czego ten, do którego się odniosłeś, nie patrząc na aspekt techniczny, jest innym gatunkiem.


RE: Zajman - Cyber - Zajman - 12.11.2015

Siemka AdamWax ! cyber mial nie dawac wytchnienia i byc wlasnie ostrą jazdą bez trzymanki , także akurat wszystko co opisales jako wady tego tracka ja uważam za zalety

a co do tego porownania , to tak , jest to inny gatunek , chodzilo mi o porownanie twardosci dzwiekow i ich glosnosci i ogolnie jak bardzo ciezki jest track , mimo ze tamten daje chwile wytchnienia a moj nie i mimo ze to niby electro house to wydaje mi sie niemniej hardcorowy od mojego


RE: Zajman - Cyber - MUZYK.72 - 13.11.2015

Według mnie bardzo udany :)
Pozdrawiam


RE: Zajman - Cyber - Zajman - 18.11.2015

po licznych iteracjach i dyskusjach , znaczacym feedbacku i poradach prezentuje wam nowa wersje cybera "Cyber Entropy" . struktura tracka podobna , ale perka zmieniona i znacząco wyeksponowana , bo wydaje mi sie ze tego brakowalo + wiele rzeczy inaczej zmiksowane :) dla mnie track nabral nowych smaczkow przez to :)

track dalej jest w pierwszym poscie , bo poprostu podmienilem audio , link zostal ten sam


RE: Zajman - Cyber - ak47soundsystem - 18.11.2015

Stary zapodajesz fajny Riff na początku (to twój, czy sampel?), idzie jakiś fajny motyw. A potem co? Wpizdu wchodzi coś ... no właśnie co? Lead grany basem w full sterełu? To ma być pierwszy plan czy ilustracja?
Potem powraca trochę fajny rzęrzący synth po środku (najfaniejsze brzmienie, ale niewyciągnięte/niepogrubione - słaby mix), ale się nagle dławi i milknie. W ogóle, jak gra, to gra inny temat, niż na początku! Dlaczego why?
Potem wraca napierdalacz po bokach, na którym nie można się skupić bo grzeje jak pomylony, bez sensu, bez struktury/motywu. Zżera w końcu tego cieniutkiego should-be-leada-a ze środka.
Perka - hmmm.... Zaczyna się fajnym dubstepowym beatem, ale zaraz potem on ginie i wjeżdżają koniki (dzwonią dzwonki sań), i tak już jadą sobie równo przez cały czas i nic się nie dzieje (przynajmniej nie słychać).

Generalnie przódy należałoby się zdecydować na czym oparty jest kawałek:
- na rytmie/groovie perki z basem (tu nie ma)
- na efektach/bajerach (tu nie ma)
- na strukturze utworu / dozowaniu napięcia (mmmm.. no nie wiem)
- na hooku tzn. wrzynająca się melodyjka - no tu niby jest na początku a potem już nie powraca
- na brzmieniach (wyczes to nie jest niestety)
- na ogólnym rozpierdzielu - no tu jest - ale dla mnie za bardzo ogarnięte i przez to drętwe i nie uciąga tego kawałka. Sex pistols to nie jest.

Łogólnie nie dałem rady się na niczym skupić. Nie było dla mnie ficzeru. Ten bas grający sola w panoramie jest zbyt mało czytelny. Lead, ten środkowy, powinien tym grać główną rolę, a bas po bokach powinien rytmy i sękopy robić.


RE: Zajman - Cyber - Zajman - 18.11.2015

no coz ak47soundsystem , jak nic poza intro w kawalku sie nie podoba , a reasumujac twoj post to nic ci sie w tym tracku nie podoba , poza tym intrem , ktore zreszta nie jest posamplowane tylko krecone od zera na wtykach + efekty , to co ja poradze ? track jest taki a nie inny , mi sie bardzo podoba i tu tyle z tematu :)

Nie dogodze wszystkim , ani nie zamierzam ;)


RE: Zajman - Cyber - ak47soundsystem - 18.11.2015

Okej. To też ważne. Jeśli jesteś pewny, że to kawałek jest dobry i się broni, to tak trzymaj. W ten sposób będziesz budował charakter i styl.
Ale jeśli masz wątpliwości, i pytasz czy coś może nie grać, to ci po prostu napisałem co dla mnie w nim nie gra. Ja dość dużo analizuję utworów i zastanawiam się czemu jedne lepiej się sprzedają, słuchają, wydają się fajniejsze, a inne nie. Dzielę się tym, czego się dowiedziałem na ten temat.
Ale to Tobie się ma podobać przede wszystkim i ty masz być z niego dumny.
Działaj!


RE: Zajman - Cyber - Zajman - 20.11.2015

track po raz kolejny zmiksowany od zera , teraz juz jestem z niego bardzo , bardzo zadowolony , duzo rzeczy poprawione , urozmaicona perka , wyeksponowane elementy na ktorych mi zalezalo

tu juz bardziej w formie dokonczenia tematu niz prosby o feedback :)

dziekuje wszystkim za wklad i opinie ^^