MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Ankieta startowa - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Ankieta startowa (/temat-ankieta-startowa)



Ankieta startowa - Zirds - 9.11.2015

Czy jest taka możliwość żeby nowi użytkownicy mieli po zaakceptowaniu Regulaminu, a przed założeniem konta małą ankietę ze znajomości zasad panujących na forum - system 10 postów, videolinki, obrazki etc?
Wtedy starsi userzy nie będą się musieli wysilać oraz moderatorzy nie musieliby dawać ostrzeżeń czy przenosić tematów do kosza. A nowi by w pewien niewielki sposób mogli wiedzieć jak ten system funkcjonuje.


RE: Ankieta startowa - Knifeman - 9.11.2015

Fajne acz egzotyczne rozwiązanie. Proponuję pływającą czerwoną ramkę (taką jak przy pw ale gdzieś na boku) odsyłają ą do "Temat którego potrzebowałeś" dla userów do 10 postów.


RE: Ankieta startowa - Zirds - 9.11.2015

Albo dużą ramkę zasłaniającą całe forum z napisem "wypełnij ankietę".


RE: Ankieta startowa - Knifeman - 9.11.2015

Zbyt agresywne moim zdaniem.


RE: Ankieta startowa - Zirds - 9.11.2015

Niekoniecznie. Chcesz uczestniczyć w życiu forum? Znaj zasady.


RE: Ankieta startowa - qnebra - 9.11.2015

Co jeżeli mamy do czynienia z użytkownikiem, który nigdy nie był na forum i nie wie co i jak? Nie będzie wiedział jaki jest limit postów, jak się zamieszcza obrazki i jak osadza linki z SC. Raczej sądzę, że w przypadku wprowadzenia tej ankiety w takiej formie jak jest proponowana ten nowy użytkownik powie "Mam to gdzieś, co to za jakieś po****ne zasady? Idę stąd."

Uważam, że przy rejestracji powinno być małe, krótkie i prosto napisane FAQ mająca może pięć punktów, na dodatek podane w sposób wyróżniający się (nie czerwone i migające litery, tylko dajmy na to boldem) i wymagające akceptacji.


RE: Ankieta startowa - piral - 9.11.2015

Nie wiem czy w mybb jest możliwość podglądania kto odwiedził X temat, jeśli jest to można łatwo sprawdzić kto odwiedził temat regulamin o ID YYY i zablokować możliwość np. pisania postów.


RE: Ankieta startowa - Zirds - 9.11.2015

Qnerba każde forum ma takie coś jak akceptacja regulaminu. Wszyscy "odptaszkowują" i dają Akceptuje bez czytania.. A potem wielkie halo bo "nie wiem", "nie umiem", "jestem koniem".


RE: Ankieta startowa - qnebra - 9.11.2015

O ile pamiętam, to zazwyczaj jest formułka "Oświadczam że zapoznałem/am się z regulaminem forum dostępnym pod linkiem terefere i zobowiązuję się do przestrzegania go." Tylko znajdź kogokolwiek, kto go czyta przy rejestracji i klika w ten link. Według mnie musi być jakaś skrócona i prosta forma, której się nie da zignorować i pominąć.


RE: Ankieta startowa - Mat.Mor.Raw - 9.11.2015

Ja proponuję, że dla użytkowników poniżej 20 postów, przy pisaniu nowego wątku lub tematu powinna wyświetlać się dodatkowa ramka z krótkim "how to" dla danego działu.

Np.
1. Gościu wchodzi w dział produkcje, zaczyna komentować, a tu ładny dymek się wyświetla: "FAQ: Jak komentować" + link do regulaminu / temat którego potrzebowałeś.
2. Gościu wchodzi w dział produkcje, chce założyć temat z utworem : "FAQ: Jak zakładać temat z utworem" + link do regulaminu / temat którego potrzebowałeś.
itd...

Wyobrażam sobie to podobnie jak w wielu nowozainstalowanych programach jest, że gdzie nie klikniesz to masz dymek z podpowiedzią, jak tego używać.

W sumie to nic by nie przeszkadzało, jakby takie krótkie informacje z linkiem do "regulaminu/tematu którego potrzebowałeś" były wyświetlane zawsze dla odświerzenia pamięci, przy pisaniu tematu i posta.


RE: Ankieta startowa - K - 18.11.2015

Jeżeli dobrze pamiętam, to po rejestracji nowi otrzymują z automatu PW z regulaminem i "tematem, którego potrzebowali".

Czasami nawet zdarzy się, że ktoś mi podziękuje za miłe przywitanie. :D


RE: Ankieta startowa - Zirds - 18.11.2015

Jak zauważyłem mało kto to czyta;)