MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP M.Barczyk - DISTXRTIXN - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP M.Barczyk - DISTXRTIXN (/temat-trap-m-barczyk-distxrtixn)



M.Barczyk - DISTXRTIXN - M.Barczyk - 18.11.2015

Nowa produkcja, co sądzicie? :-)



RE: M.Barczyk - DISTXRTIXN - Shabboo Harper - 20.11.2015

Intro - "nieoczekiwane" i...? Och, czemuż "aż tak" monotonnie. ^^ Michał, podoba mi się tylko bass (choć zbyt cichy) "mruczy swoje, po swojemu". I tyle... dziś. 'til next time ;) .


RE: M.Barczyk - DISTXRTIXN - M.Barczyk - 20.11.2015

Bit na przełamanie po długim czasie "niemocy" :P
Ogólnie to trochę do poprawki jest w kwestii balansu głośności, na świeżo tego nie słyszałem, ale teraz wydaje mi się, że werbel momentami zbyt się wybija, a kick z kolei mógłby być troszkę głośniej. Pozdrówki :-)


RE: M.Barczyk - DISTXRTIXN - ak47soundsystem - 20.11.2015

Podkład płynny i smoothny i bardzo klimatyczny, tylko że brzmienie go kładzie. Nie ma blingu.
Góry ucięte na 12 kHz czy co? To specjalnie, czy niechcący?

Kick faktycznie bez kopa. Bass nie sprężynuje tylko mruczy. Ten szybki snare roll brzmi brzydko i mechanicznie. Hihaty ok, gdyby nie ten ciach na 12k.
Moim zdaniem, tu nie chodzi o poziomy tylko eq i dynamiką. Ew. reverbami trza by spróbować.


RE: M.Barczyk - DISTXRTIXN - M.Barczyk - 20.11.2015

Faktycznie szczególnie jeśli chodzi o synthy to tutaj w porównaniu do reszty moich rzeczy bardzo dużo góry obcinałem, jakoś tak po prostu bardziej mi się podobało, wydawało mi się, że bez tego jakoś tak wszystko szeleści nieprzyjemnie (możliwe, że popełniłem błąd przy doborze synthów, które miały po prostu brzydką górę) ale generalnie był zamysł żeby linia melodyczna była trochę przytłumiona i schowana do tyłu, haty także celowo opuściłem oktawę niżej, trochę mi nie wyszło bo właśnie cały kawałek miał ciągnąć ten subkick 808 który jest tutaj dość mocno przesterowany, ale mało miałem do czynienia z mixowaniem takich brzmień i do końca nie osiągnąłem swojego celu, na pewno będę szlifował ten element bo zazdroszczę jak u kolegów po fachu słychać soczyste osiemset ósemki, które dodatkowo podkreśla ładnie dopasowany krótki kick :-) Dzięki za opinię :-)


RE: M.Barczyk - DISTXRTIXN - ak47soundsystem - 20.11.2015

ja czytałem że w hip hopie się sajdczejnuje gejta na sine 808 bassie kickiem i wtedy sobie można kick pogrubasić i zrobić 808-mkowy, a długość wybrzmienia releasem ustawiać jak się chce, a atakiem transjenta, if you know what I mean...
Jak ostatnio robiłem 808kowy kick to dałem też po maksie EQ na samej górze >10k, żeby cmoczek-cyk dobrze było słychać, to wtedy się robi rytmiczniej.

Synthy masz obcięte, to okej, rozumiem, chociaż można im ultra-górę zostawic, żeby był bling. Ale perkę tesz masz ściętą od góry i hajhaty nie lśnią.


RE: M.Barczyk - DISTXRTIXN - mario995 - 20.11.2015

Beat klimatyczny, w moim odczuciu werbel faktycznie trochę za głośno.
Brakuje trochę głębi w tym wszystkim. Pobaw się reverbem trochę :)
Nie jest źle, pomysł fajny, następnym razem będzie lepiej :)
Pozdrawiam


RE: M.Barczyk - DISTXRTIXN - M.Barczyk - 20.11.2015

Dokonałem już niewielkich poprawek, myślę,że trochę lepiej to brzmi (prawdopodobnie podmienię na sc zaraz na poprawioną wersję) Ak47, wiadomo,że w przypadku gdy chce się mieć zarówno kick z silnym dołem i bass tak samo to właściwie tylko sajdczejn wchodzi w grę :-) tutaj oczywiście on występuje, fajny pomysł żeby podcinając górę zostawić jednak te najwyższe pasma, przetestuję na pewno :-) Mario, dzięki za wsparcie, z reeverbem dużo kombinuję, przeważnie jest go u mnie sporo (chociaż może nie tyle co u niektórych cloud maniaków :D) i staram się rozsądnie ustawiać parametry żeby ten pogłos dobrze pasował, też mam nadzieję, że będzie coraz lepiej :-)

EDIT: tutaj lekko poprawiona wersja, myślę,że jest trochę lepiej
https://soundcloud.com/m-barczyk/mbarczyk-distxrtixn


RE: M.Barczyk - DISTXRTIXN - ak47soundsystem - 20.11.2015

No lepiej, ale dla mnie cały czas jeszcze ociupinę za mało góry, takie lekko przydymione wyszło.
Inne twoje kawałki z SC mają ją chyba bardziej wyeksponowaną górę. Np. ten 03mbarczyk-tincs - brzmi ok.
A w tym to snare'a nie chciał byś dać z dobrym reverbem (jeśli już jakiś jest, to zwiększym)? Takim atmosferycznym IR. Może się bardziej wklei i bardziej epicko zabrzmi?
Tła bardzo fajne robisz.