MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Możliwość naprawy playera - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Możliwość naprawy playera (/temat-mozliwosc-naprawy-playera)



Możliwość naprawy playera - Royal Cartel - 22.11.2015

Tak jak w temacie. Na forum użyteczna by była opcja możliwości zmiany playera, linku piosenki.
Czasem zdarza się, że ktoś usuwa kawałek, wrzuca później lepszą wersję, albo po prostu zmienia nazwę, a co za tym idzie link również. A użytkownicy po otworzeniu tematu z utworem nie mogą go odsłuchać.
Nie mam pojęcia jak napisać to w HTMLu ;) Wiem, że postów jako tako nie można edytować po jakimś czasie, więc na myśl od razu mi przychodzi dodanie zewnętrznej opcji, gdzie linku do utworu nie będziemy wpisywać w głównym polu tekstowym i później zamykać znacznikami, lecz w oddzielnym polu, na przykład pod ów miejscem. Dodać do tego opcję edycji i wuala :D


RE: Możliwośc naprawy playera. - Zirds - 22.11.2015

Wystarczy wejść na konto danej osoby przez główny link SC?


RE: Możliwośc naprawy playera. - Knifeman - 22.11.2015

brak edycji jest po to aby userzy nie kasowali treści swoich postów (w tym linków do utworu) pod natłokiem negatywnych komentarzy lub innych zachcianek. Należy dwa razy zastanowić się przez założeniem tematu.

O edcyję w uzasadnionych przypadkach można pisać do mnie i moderatorów.


RE: Możliwośc naprawy playera. - Royal Cartel - 23.11.2015

Ja w pełni rozumiem dlaczego czas edycji jest ograniczony, a mój pomysł ma jedynie charakter estetyczny.


RE: Możliwośc naprawy playera. - Mat.Mor.Raw - 23.11.2015

Ja uważam, że jeśli ktoś nie jest pewien, czy ma ostateczną wersję utworu, to powinien ją wrzucać do działu dema/preview'y. Wtedy może sobie tam wrzucać kolejne wersje utworu jako nowe wątki, np. "Demo v0.1", "Demo v0.2", "Demo prawie final v0.99", itd...

Natomiast jeśli już zdecyduje, że ma ostateczna wersję, wtedy wrzuca do głównego działu z produkcjami dla danego gatunku i już nic tam nie zmienia. Nie powinien też od tego momentu zmieniać w serwisie, z którego pochodzi utwór.

Uważam, że twórcy powinni brać odpowiedzialność za udostępnianie swojej twórczości w internecie. Jeżeli już coś zamieszczają, to powinno tam już zostać. W przeciwnym razie twórczość stanie się czymś tymczasowym i nie będzie już dostępna dla archeologów w przyszłości. To jest główna uwaga jaką mam do serwisów streamingowych. W każdej chwili ktoś może zdjąć mój ulubiony utwór z sieci i więcej go nie usłyszę.

(Oczywiście trochę przesadzam ;), ale staram się zwrócić uwagę na problem jaki współczesna cywilizacja ma do rozwiązania).


RE: Możliwośc naprawy playera. - Herman - 23.11.2015

Gdy była możliwość, to gdy komuś odwidziało się publikowanie utworu często można było zobaczyć temat o nazwie "do usunięcia" a w treści "...". Bardzo estetycznie takięnwątki wyglądały po wejściu do działu.