MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO avoidme - i won't follow you - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO avoidme - i won't follow you (/temat-techno-avoidme-i-won-t-follow-you)



avoidme - i won't follow you - piral - 25.11.2015

track, ktory zrobilem kilka dni temu bez wiekszej dbalosci. chcialem wykonac utwor, ktory bedzie sie ciagnal wokol jednego, tego samego motywu. moze sie spodoba ;)



RE: avoidme - i wont follow you - patorecydywa - 26.11.2015

Konkretny numer. Liryczne i trochę darksajdowe leady. Podoba mi się jak programujesz perkusję i ustawiasz talerze. Brakuje mi trochę dynamiki w niskich tonach, są jakby za mocno skompresowane.


RE: avoidme - i wont follow you - Kulpas - 28.11.2015

Moim zdaniem można by trochę clap zmienić -większy pogłos dać, albo całkowicie usunąć i wstawić coś innego, ale to tylko moje zdanie, a tak to fajnie się słucha :) Pozdro.


RE: avoidme - i wont follow you - Shabboo Harper - 29.11.2015

Hey Piral,

Cytat:"track, ktory zrobilem... bez wiekszej dbalosci."

Hmm, jest to "ciuuut" wyczuwalne... ^^


Cytat:"...chcialem wykonac utwor, ktory bedzie sie ciagnal wokol jednego, tego samego motywu..."

Och, to z pewnością jest zauważalne. ;) I...? Sound Design nietuzinkowy... Jest w tym wszystkim określony mroczny, głęboki Beat; jednolity w swej "melodii" przewodni Synth (od 0:03 "potężniejący"); lekko uciążliwy dźwięk Hi Hat'ów. Całość "toczy" się w swym określonym tempie "do przodu", lecz brakuje mi w tymże temacie jakiegoś "polotu", "pomyślunku" o wyrafinowanym zniekształceniu dynamiki utworu, o tematycznych fx'ach, które ograniczyłyby monotonię Twego "I Won't Follow You". Technicznie... i tak jest "niekiepsko" :).


RE: avoidme - i wont follow you - Abigail Noises - 29.11.2015

Jeśli miał to być utwór z założenia ''monotematyczny'' to nie jest źle. Można się wkręcić słuchając ale przez chwilę bo sam motyw nie jest rewelacyjny i po pewnym czasie męczy. Nie ma tu czegoś co by przykuwało na dłużej. Dźwięki jakieś takie stłumione, niewyszukane – przynajmniej ten lead w czasie trwania utworu mógł wchodzić na coraz wyższe poziomy częstotliwości. Zabawa z panoramą czy częstsze breaki by się przydały. 2/5


RE: avoidme - i wont follow you - F.P.P - 4.12.2015

Mnie tam nawet pasi, eksmituj tego clapa tylko. Więcej zabawy z leadem przynajmniej na przejściach pich-ować arp-ić efektować. Od 2:16 wydłużyć build up dodać jeszcze jakieś elementy zmienić linie basu chociaż na moment nadać trochę zmiany zwrotu akcji. Niechlujnie trochę jak wspomniałeś ale gniecie ładnie, jest potencjał można z tego utworu jeszcze kose zrobić :D


RE: avoidme - i wont follow you - niedzwiedz444 - 8.12.2015

Czuć tu wiedzę o tym jak działa Techno... przydałoby się więcej tego typu muzy na tym forum i ogólnie w Polsce... Wszystko jet super poza jedną zasadniczą kwestią, że ten główny motyw powinien być jakoś udziwniony... jego faktura powinna być bardziej zmodyfikowana, syntetyczna, "chora" ... daje 5 bo lubię Techno (duża litera zamierzona). Pozdro!

jeszcze edit: bardzo mi to przypomina produkcje labela Dystopian Records (Rodhad)

edit2: słucham już któryś raz... chyba przesadziłem z tym leadem jest ok :D