MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Waves - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Waves (/temat-waves)



Waves - hudson462 - 27.11.2015

Cześć. Z okazji Black Friday można dostać TrueVerb od Waves za darmo. Podałem adres e mail, dostałem na niego klucz do aktywacji. Ściągnąłem Waves Central, ale nie mogę go zainstalować bo wyskakuje taki error: [Obrazek: 2rdzvv6.jpg] Próbowałem użyć wszystkich dostępnych opcji pokazanych w oknie. Nic to nie pomaga bo po instalacji i próbie otworzenia programu pisze coś o braku czegoś w bibliotece icudt51.dll Czy ktoś wie o co chodzi?


RE: Waves - Maciek - 27.11.2015

Masz lewego DAWa lub jakieś lewe pluginy?


RE: Waves - hudson462 - 27.11.2015

Tak, ale wyjaśnij mi dlaczego to miało by być przyczyną.


RE: Waves - Knifeman - 27.11.2015

Błąd CRC. Spróbuj ściągnąć jeszcze raz bo instalator jest uszkodzony.


RE: Waves - hudson462 - 27.11.2015

Knifeman dziękuję ;)


RE: Waves - Knifeman - 27.11.2015

luz

na przyszłość można się zaopatrzyć w menadżera pobierania który z automatu sprawdza sumy kontrolne


RE: Waves - hudson462 - 27.11.2015

Ehh, zainstalowało Waves Central, TrueVerb niby też, ale nie ma go w pluginach w FL ani wogóle nie znajduje żadnego pliku o takiej nazwie na komputerze. Po odinstalowaniu i próbie zainstalowania ponownie Waves Central prosi o skontaktowanie się ze wsparciem technicznym. Faktycznie możliwe jest, że przez lewe oprogramowanie ten Trueverb nie będzie współpracował?


RE: Waves - Knifeman - 27.11.2015

(27.11.2015, 16:05)hudson462 napisał(a): Faktycznie możliwe jest, że przez lewe oprogramowanie ten Trueverb nie będzie współpracował?

Mało prawdopodobne. Sprawdź gdzie zainstalował się plugin. Potem zajrzyj tutaj https://www.image-line.com/support/FLHelp/html/basics_externalplugins.htm


RE: Waves - Signe - 27.11.2015

Waves Central domyślnie instaluje się na dysku C:/Program Files (x86)/Waves jeśli masz system x64. Jeśli nie to w PF bez x86. Wchodzisz do folderu Waves/Plug Ins v9/TrueVerb.bundle/Contents i upewniasz się czy masz foldery x64 i x86 jeśli masz to sprawdź w nich czy są pliki TrueVerb.dll. Jeśli tak to idziesz do FL i wskazujesz dodatkową lokalizację dla programu do wyszukiwania tych plików i robisz rescan pluginów (ja mam FL12). W browserze FLS masz podświetlone nowo zainstalowane plugsy i jeśli masz WavesShell-VST coś tam to przeciągasz sobie je na mixer (kanał dla efektów) albo dodajesz do ulubionych i masz. Później tylko musisz wybrać sobie jaki chcesz typ verba mono, mono/stereo, stereo. Wszystko powinno trybić. W WavesCentral musisz mieć licencję ustawioną na dysk C a nie na chmurę bo ci wtyczka nie będzie czytała licencji. U mnie wszystko trybi.


RE: Waves - Maciek - 27.11.2015

Ja na lewym oprogramowaniu miałem problemy jak próbowałem zainstalować coś co dawali za darmo. Właśnie chyba podobnego typu błąd.


RE: Waves - hudson462 - 28.11.2015

A jak mam lewego Massiva i ściągne legalny Kontakt 5 to mogą mi jakiś przypał zrobić? :D


RE: Waves - Maciek - 28.11.2015

Ciężko powiedzieć - nie ma reguły. Lewe oprogramowanie może w rozmaity, nie przewidywalny sposób działać na system. Kontakt jest darmowy i tak na prawdę to tylko player brzmień, i z doświadczenia mogę napisać że wszystko zależy od tego jak ktoś zhackował pakiet - trafiały mi się takie, które działały perfekcyjnie, takie, które działały jako sample (nie biblioteka) i takie, które w ogóle nie działały. Jednak bądź przygotowany na to że każde ogniwo w tym łańcuchu (biblioteka brzmień, daw, system) jeśli jest lewe to może na swój sposób mącić


RE: Waves - hudson462 - 28.11.2015

Chodziło mi o jakieś problemy typu kara pieniężna :D


RE: Waves - Maciek - 28.11.2015

hehe nie sądzę


RE: Waves - Kael - 29.11.2015

No jak już się przyznałeś to na pewno Cię znajdą i w biją na chatę po hajs :D