MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
The Fly - Jalapeno - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: The Fly - Jalapeno (/temat-the-fly-jalapeno)



The Fly - Jalapeno - Fly - 28.11.2015

Witam,wreszcie doprowadziłem ten projekt do końca :D

W sumie względem wersji demo,nie zrobiłem dużych zmian.Trochę miks i master,minimalnie aranż. Zachęcam do komentowania i oceniania,co wam się podoba,a co jest złe ;)




Brak prefixu.
T-Sted



RE: The Fly-Jalapeno(big room) - Herman - 28.11.2015

Motywy fajne, sounddesign troche mi nie pasuje, brakuje głębii często ;) Mogłeś pokusić się o jakieś smyczki w brejku. Miks nie zachwyca, ale nie jest zły. Clap drazni, jest zle zmiksowany i za czesto wg mnie. poza tym big room. Udało się ;) całkiem niezły track :D


RE: The Fly-Jalapeno(big room) - Wizzardius - 28.11.2015

No w końcu jakiś big room.
I Znowu przeciętny big room, bez niczego odkrywczego. Jest to kawałek maksymalnie powtarzalny. Stary, teraz takich podobnych utworów wychodzi miliard na dobe. Jeśli chcesz coś osiągnąć big roomem, dodaj coś OD SIEBIE, zrób coś ponadprzeciętnego. Więcej kreatywności! Wiem, że big room jest na modzie, ale on ewoluuje, nie widzisz tego? To co Ty zrobiłeś było na topie rok temu, i jest już przesyt big roomów o takiej konstrukcji.

Najbardziej mi tutaj chodzi o drop. Sub Kick + jakiś lead... I non stop katowane to samo. I może to to nawet byłoby fajne, jaki ten lead jednak coś w sobie miał. Bym jakiś CHARAKTERYSTYCZNY. Posłuchaj KSHMR'a, to będziesz wiedział o czym mówie. Break troche ratuje całość fajnym dźwiękiem przewodnim, ale to wciąż jest zbyt mało.



Wiesz o czym mówie?



Ten kawałek jeszcze NIE miał swojej premiery. Niech Cie nie zwiedzie 'original Mix'. Słyszysz to co Ci ludzie tu stworzyli? Ten kawałek jest tak kur*wsko świeży, że to się w mojej głowie nie mieści.

Tyle ode mnie, dziękuje za uwage. I żegnaj w pokoju ;D


RE: The Fly-Jalapeno(big room) - Fly - 29.11.2015

Szczerze,to ten utwór kshmr'a w ogóle mi nie przypadł do gustu.

@Wizzardius,wiem o co Ci chodzi,ale z drugiej strony dla mnie to jest głupie,bo dochodzimy do sytuacji w której ten sam utwór wydany rok wcześniej byłby dobry,a obecnie jest słaby. Dla mnie coś albo jest dobre,albo nie. Bez znaczenia ma to czy jest dużo podobnych produkcji.

Póki co,staram się uzyskiwać jak najlepsze brzmienie, niekoniecznie będąc odkrywczym ;)

Tak poza tym,serio 2/5 ? :O ja rozumiem,że ten kawałek nie jest mistrzostwem świata,ale bez przesady.


RE: The Fly-Jalapeno(big room) - nullname - 29.11.2015

Brzmienie - ocenią tylko producenci
Aranż - ocenią wszyscy.

Wyciągnij wnioski :)

Mi osobiście brzmienie takie wystarczy, choć czasem głębi brakuje - ale jest już 'coś', ale SAMO WYKONANIE jest zbyt powtarzalne :/

Zastanów się dla kogo robisz muzykę :)

Oto kawałek, który akurat nie brzmi świetnie, ale zdobył spore uznanie wśród ludzi, jak i producentów
https://soundcloud.com/osenmusic/avicii-hope-theres-someone-osen

melodia jest ciekawa, dźwięki też, wszystko fajnie leży :) Ale technicznie kuleje! Właśnie! Najważniejsze jest melo i reszta dźwięków. Nie leć zbyt bardzo w brzmienie, bo pomijasz najważniejsze rzeczy :)


RE: The Fly-Jalapeno(big room) - Wizzardius - 29.11.2015

(29.11.2015, 15:38)Fly napisał(a): Tak poza tym,serio 2/5 ? :O ja rozumiem,że ten kawałek nie jest mistrzostwem świata,ale bez przesady.


Chciałem dać 3. Kliknąłem 2 i już poprawić nie moge, więc tak, moja ocena to 3/5 ;)


RE: The Fly-Jalapeno(big room) - Shabboo Harper - 2.12.2015

Jalapeño czy wcześniej Habanero... i tak jest "pikantnie" ^^. Zgodzę się, po części, z powyższymi komntarzami; i jednocześnie potwierdzę moje (kiedyś już wyrażone) odczucia względem Ciebie: Fly, podoba mi się Twoja "kreatywna" zawziętość. Serio! ;)


RE: The Fly-Jalapeno(big room) - KRUNK Official - 4.12.2015

Kawałek naprawdę w porządku ! ;)
Postarałeś się xd
Drop jak to w big roomie konkretna stopa i lead ;)
Break też fajnie gra :)
Podoba mi się , lecz tak przedmówcy stwierdzili
Utwór jak każdy inny :/ ale to niekoniecznie minus bo przecież ilu jest producentów , którzy ostatnio wszystko tworzą " na jedno kopyto " a trzymają się na fali :D Radze kombinować bo wtedy wyodrębnisz swój własny styl i twoje tracki będą miały " to coś " :). Moim zdaniem to rodzaj muzyki w którym po kilku odsłuchach jednej piosenki musisz pewniem czas od niej odpocząć bo zwyczanie się nudzi :)
Mogę mylić bo to tylko moje zdanie :)
Także radzę Ci twórz !
Bo masz potencjał .
Się rozpisałem :D starczy ci
Trzymaj się :)


RE: The Fly-Jalapeno(big room) - Deonite - 4.12.2015

@Wizzardius, powiem, że utwór KSHMR i ZAXX jest bardzo... specyficznym bigroomem. Powiem nawet, że od początków istnienia gatunku (a może nawet podgatunku... Electro House'a), a jest on dość młody, wyewulował do takiej postaci, jaką znamy np. z KSMR - a. Tzn np. gdy pojawiały się takie przeboje, jak Animals, Tremor czy Tsunami, najwięcej głosności dawało się na subbas i stopę. Teraz jest to w zasadzie nieważne. A tak poza tym KSHMR to jeden z mistrzów dobrych breaków i potrafi często "wypełnić" utwór. Polecam odsłuchać np. Bassjackers - Savior (KSHMR & Reeze Remix :D). Oczywiście są jeszcze relikty po tym starym, pierwotnym bigroomie. Propaguje go m.in Bassjackers, Dimitri Vegas & Like Mike

Wracając do utworu :)

No... Intro jest proste w swej postaci i takie powinno zostać. Natomiast gdy następuje ten krótki break, uważam, że ten clap zbyt hałasuje nieco. No i ten drop. Nie podoba mi się stopa. Nie nadaje za bardzo dynamiki utworowi. Przydałaby sie nawet taka z lekkim kliknieciem. Już byłoby ciekawiej. Do głównego leadu dodałbym harmoniczny drugi, np. jak masz załóżmy ten pierwszy zaczynajacy się od dźwięku D, to ten drugi od F. W zasadzie pozostała część utworu dotyczy wciąż tego samego. Ale niewiele ci pozostało do ulepszenia. Powodzenia :)