MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Wardance Feat. Cara Leigh - People Change People - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Wardance Feat. Cara Leigh - People Change People (/temat-other-wardance-feat-cara-leigh-people-change-people)



Wardance Feat. Cara Leigh - People Change People - Phil Wardeski - 30.11.2015

Cześć cześć witam!
Bardzo dawno nie zaglądałem tak poważnie na forum i tez nie udostępniałem tu moich nowych muzycznych projektów. Ostatnimi czasami nawet nie mam czasu na odpoczynek, więc nie jest łatwo.

Przechodząc do puenty. Niecałe 2 miesiące temu, wraz z piosenkarką z Kanady, Cara Leigh, stworzyliśmy kawałek, który odbiega niesamowicie od mojego głównego stylu. Mimo to mam nadzieje, że przypadnie Wam do gustu czy coś. Zapraszam do odsłuchania, komentowania i pisania na priv.

PS. pozdrowienia dla Matt Ether'a dzięki któremu stoję na czym teraz stoję. Naprawdę wiele mi pomogłeś. DZIĘKUJE !




RE: Wardance Feat. Cara Leigh - People Change People - Shabboo Harper - 2.12.2015

Cara Leigh? Kojarzę Jej wokal właśnie z produkcji Matt Ether'a ("What is There?"/"Flying"). ;)
Kolejny kawalek i...? W Twoim przypadku jest lirycznie, trochę nostalgicznie. Jednakże, w moim skromnym odczuciu, brakuje w tym temacie ciepła, "czułości" wyrażonej w jeszcze subtelniejszych nutach. Gitara to zbyt "malutko". Instrumentarium - surowe: Hi Hat'y "przygodnie suche" w swej barwie, podobnie przyciężkawy werbel; piano również minimalnie zbyt głośne. Całość brzmi jak track w stylu "Unplugged". To nie jest zarzut... Filipie, myślę, iż dopieszczony aranż, np. w kwestii panoramy; urozmaicenie refrenów przez jakieś dyskretne efekty w tle lub też pełniejsze podkreślenie oryginalnego wokalu Cary zdredukowałoby nieco nużący charakter tego projektu. Początek utworu, tych kilka sekund, magiczne. Technicznie przyzwoicie... ^^


RE: Wardance Feat. Cara Leigh - People Change People - F.P.P - 4.12.2015

Ładnie nisko uderza pianinko chyba ono robi tutaj największą robotę zaraz po wokalu. Bardzo mocno wycofany werbel i stopa nie brzmi to dobrze, trochę więcej mocy w tej perkusji, i troszkę niżej osadzić bass. Bardzo nostalgicznie brakuje trochę ziarna nadziei i wyniosłości . Ogólnie podoba mi się jest na czym zawiesić umysł i słuch.


RE: Wardance Feat. Cara Leigh - People Change People - ak47soundsystem - 21.12.2015

Ładny wokal, trochę zbyt powściągliwy może, ładna melodia, ładna piosenka. Nic się nie gryzie. Wartość jest, ale kamień pozostał nieociosany. Podstawowy zarzut. Straszliwie przeraźliwie to równe. Rytmicznie wszystko się pokrywa - dużo rzeczy wali jednocześnie, przez co strasznie całość pompuje i mnie to skakanie na przykład nuży.
Perka jest nieeeeludzko równa i w ogóle nieludzka (zero swingu/groova) - strasznie powtarzalna (te triole na snare - jako fill-in są za często; może być przecie perka równa, ale co 4-8 taktów jakiś wygibas się daje, a tak ta powtarzalność zero klimatu robi; miała być chyba "rockowa" (tzn. akustyczna, nie elektroniczna?), więc nie pasuje też ten Low pass filter, no i bardzo czuć że jest narysowana w edytorze - prawdziwy perkusista umarłby z nudów. a więc "rockowa" i tak nie jest; Dałbyś elektroniczną, trip/hip-hopową albo loopa i by powtarzalność tak nie raziła - a loopa można by ciąć bez wpływu na feel);
No i dlaczego ten wokal jest w stereło wsadzony? Słuchacz nie wie ile jest piosenkarek! Może się niektórym wydawać, że śpiewają bliźniaczki, po jednej z L i z P strony?).
Co do aranżu - trochę oddechu między ref, a zwrotką by się przydało. Brak ficzera, którym może być: albo fajna melodia, albo fajny groove, albo efekty, albo brzmienie, albo klimat, albo emocje (dynamika) a tutaj poza wokalem nic nie zaciekawia.
Ja zawsze sobie wyłączam wokal i puszczam całego tracka bez wokalu i stawiam sobie kryterium: mam się nie nudzić słuchając kawałka bez wokalu, coś się musi dziać. Ale fakt, czasem pod musi być nieskomplikowanie.

Może przypomnij sobie ten kawałek, może cię zainspiruje. Jest w sumie bardzo prosty, a jednak ma w sobie to coś:
https://www.youtube.com/watch?v=4qQyUi4zfDs

Niby prosty, a tyle w nim zmieścili:
klimat - check, brzmienie - check (loop i gitarki), groove - check (lekkie breaki w perce), napięcie - check, zróżnicowanie - check (głównie wokal), featury - check (solo, przełamanie/zmiana bitu)

To samo dasz radę zrobić w tydzień!


RE: Wardance Feat. Cara Leigh - People Change People - Shutara - 21.12.2015

Od samego początku dość posępnie i melancholijne. Mimo to loop akustyka hipnotyzuje i uspokaja w parze z pięknym voxem pani Cary ;) Fajnie wybijający się snare z linii perkusyjnej. Do tego wszystkiego efekt głębi i brak mankamentów technicznych (przynajmniej w moim stępionym słuchu :P)
Pełnoprawna czwórka.


RE: Wardance Feat. Cara Leigh - People Change People - Ann Hope - 11.01.2016

Nostalgicznie, przygnębiająco wręcz, ładne intro, piękny wokal, ale znużyło mnie to po ok półtorej minuty. Może nie mój klimat :P ale za całość i tak należy się wysoka ocena.