MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Chafer - Ocalenie od Zapomnienia (Impulse Tracker) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Chafer - Ocalenie od Zapomnienia (Impulse Tracker) (/temat-electronica-chafer-ocalenie-od-zapomnienia-impulse-tracker)



Chafer - Ocalenie od Zapomnienia (Impulse Tracker) - chafer - 11.12.2015

Hej,

pozwoliłem sobie założyć nowy wątek bo temat, który chcę poruszyć, jest zupełnie inny.
Bardzo długo (ba, latami) tworzyłem muzykę w trackerach. Najpierw to był ScreamTracker, a później ImpulseTracker. To były świetne czasy - nie trzeba było martwić się EQ, kompresorami i innymi rzeczami, od których teraz czasami pobolewa mnie głowa :)

Przez ten lata stworzyłem wiele utworów z których chociaż część chciałbym właśnie...
ocalić od zapomnienia.

Stworzyłem miks (zbiór) kilkunastu z nich. Ułożone są od najbardziej spokojnych , melodyjnych, po coraz ostrzejsze. Część utworów przechodzi płynnie w kolejne.

Ten zbiór zabrał mi szmat czasu - całość, włącznie z dostosowaniem głośności poszczególnych utworów i wyrównaniem ścieżek robiłem bezpośrednio w Impulse Trackerze. Na żadnym etapie nie edytowałem plików wav :) Z przyjemnością stwierdzam, że po tylu latach, dalej da się tego słuchać. Może całość trąci nieco myszką, ale jednak to jest kawał mojego życia.
Postanowiłem się tym zbiorem z Wami podzielić.





RE: Chafer - ocalenie od zapomnienia (Impulse Tracker :)) - Zirds - 11.12.2015

Już początek wydaje mi się bardzo ładny... Ale słucham na telefonie więc mogę tylko ocenić aranżacje, a nie uchem producenta miks.
Słucham.
Coraz bardziej mi się podoba. Dasz opcje download? Pobrałbym sobie na telefon i przesłuchał na spokojnie.


RE: Chafer - ocalenie od zapomnienia (Impulse Tracker :)) - aqmoolator - 11.12.2015

Doskonałe! Ja takie klimaty uwielbiam. Mam wrażenie, że kiedyś byliśmy mniej sformatowani w tym co robiliśmy. Każdy tworzył z lekkością i radochą, bez spiny i chęci "zabrzmienia" jak współcześni idole. Nawet jeśli coś w miksie zgrzytało, nawet jeśli bas nie miał mocy a stopa pykała tylko, to jest w tych kompozycjach jakaś taka niewymuszona autentyczność. Sam się dziś przyłapuję na tym jak bardzo staram się zrobić coś "idealnie" - co samo w sobie nie jest przecież niczym złym, ale chyba za bardzo się przejmuję. Kiedyś robiłem po prostu to co mi w duszy grało i słuchając swoich staroci nieraz myślę; jakież to naiwne pitolenie. I jakie fajne :) czasem.
Twój miks jest rewelacyjny dla mnie. Kawał świetnej muzyki z duszą.
od 8;30 - od razu micha mi się cieszy! znakomita rzecz, z pazurem i pomysłem. Potem sporo całkiem przyjemnych i znów świetna kompozycja od 31;20, tu sobie potupałem, bo mi się zaraz taka rave'owa formacja jak Shamen przypomniała. Po 54 minucie bardzo swojsko :) 1g02 znów świetna kompozycja.
Ogólnie sporo takiego melodyjnego trance z lat 90 przebrzmiewa w Twoich kompozycjach. Bardzo przyjemnie się przy tym w WoW'sa przygrywa :)


RE: Chafer - ocalenie od zapomnienia (Impulse Tracker :)) - Ath Leete - 11.12.2015

Ja również uwielbiam takie klimaty! Z chęcią bym ściągnął gdyby była taka możliwość :)
Przy okazji polecam wam fajne kawałki zrobione na trackerze:
Radix - Colours
= irealize
= Yuki Satellites


RE: Chafer - ocalenie od zapomnienia (Impulse Tracker :)) - Mat.Mor.Raw - 11.12.2015

Chafer, świetnie, że poruszyłeś ten temat i przypominasz muzykę trackerową. Doskonale Cię rozumiem, bo też stworzyłem trochę kawałków w Scream i Impulse Tracker i nadal produkuję w OpenMPT. Natomiast uważam, że nie należy mówić o tamtych czasach jako przeszłych. Nadal możemy i powinniśmy robić muzykę w oparciu o trackery, bo mamy jeszcze lepsze narzędzia, sprzęt niż kiedyś, dzięki czemu niczym nie ustępuje to produkcjom z typowego DAW. Trzeba wykorzystać nasze trackerowe skile do tworzenia wysublimowanych aranżacji, których coraz mniej we współczesnej muzyce.

Potrzebuję jeszcze się na spokojnie wsłuchać w twój mixtape, zanim napiszę recenzję, ale już słyszę te brzmienia, których słuchałem, kiedy jeszcze nie było winampa, a muzyki słuchało się z trackerowych mod-playerów... c.d.n...


RE: Chafer - ocalenie od zapomnienia (Impulse Tracker :)) - chafer - 11.12.2015

Hej, dzięki za ciepłe przyjęcie! Szybko tylko powiem, że udostępniłem download :) Rozpiszę się jutro, usiadłem tylko na chwilę do komputera, żeby udostępnić plik :)


RE: Chafer - ocalenie od zapomnienia (Impulse Tracker :)) - niedzwiedz444 - 11.12.2015

Wspaniały wątek... Kiedyś dziubałem w ModPlug Trackerze, to było moje pierwsze spotkanie z muzyką od strony produkcji. Do dziś nie mogę się przekonać do "poziomego" programowania w Abletonie itd. Trzeba pamiętać że Renoise przeniósł to wszystko w nowe czasy, mimo że być może nie ma jeszcze w 100% wszystkiego tego co najnowsze DAW'y mają, to można w nim zrobić wiele albo jeszcze więcej jeśli chodzi o niektóre specyficzne gatunki muzy elektronicznej - wręcz niektóre rzeczy można zrobić tylko w nim. Warto spojrzeć co w nim robi Venetian Snares, a także obczaić kilka albumów Cristiana Vogla, które były zrobione w trackerach, a wyprzedzały swój czas o wiele lat. Niech żyją trackery! ;) Pozdro ;)


RE: Chafer - ocalenie od zapomnienia (Impulse Tracker :)) - MUZYK.72 - 14.12.2015

Mnóstwo wszystkiego i jak na mój gust ŚWIETNE! Bardzo dobrze mi się tego słucha. Świetna robota. PZDR!


RE: Chafer - Ocalenie od Zapomnienia (Impulse Tracker) - Shabboo Harper - 18.12.2015

Piękna "księga" Twoich twórczych namiętności, nieprzeciętnych brzmień, autorskich nut czy też bogatych inspiracji. Całość wzrusza, cieszy, budzi podziw. Sławku, szczerze Ci gratuluję :).