MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA The Ghost - Gun (Demo version) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA The Ghost - Gun (Demo version) (/temat-electronica-the-ghost-gun-demo-version)



The Ghost - Gun (Demo version) - Foortic - 20.12.2015

Witam chciałby się pochwalić z wami moim pierwszym oficjalnym trackiem. Utwór jest bez masteringu a do miksu takiego poważnego jeszcze nie siadałem, ale i tak uważam że robiony jako taki na bierząco podczas tworzenia nie jest taki okropny... Chciałbym abyście się podzielili opiniami i radami co do tej produkcji... To tak... bass ten offbeatowy co gra jako główny robiłem sam na Massiv'ie, ten tak jakby pluck również robiony przeze mnie tylko że na Sylenth1, bass który gra jako tło do plucka robiony na GMS'ie (zrobiony na podstawie poradnika z Yt na którym gość pokazywał jak zrobić Bass/Lead a'la VINAI ale ja go troszeczke zmodernizowałem) i w końcu ten główny dźwięk który gra w dropie robiony również przeze mnie na GMS, chórek to preset z Nexusa z lekko dodanym attackiem, 3xOsc szumi. Perkusja i te różne efekty to już z paczek... Noo to chyba wszystko... Aaa dałem w (Demo version) bo jeszcze będe poprawiać miks itd...
Oceniajcię i mówcie co jest nie tak i co mam poprawić... Nie wiem czemu ale nie mogłem wstawić normalnie playera więc przesyłam link:
Pozdro :D


____[Knifeman]____________
brak prefixu, brak playera - poprawiam
zapraszam do http://musicproducers.pl/temat-jak-poprawnie-utworzyc-temat-z-wlasna-produkcja
wystawiono o 15:48:13, dnia 20.12.2015



RE: The Ghost - Gun (Demo version) - qnebra - 20.12.2015

Polecam:

[sc]link do utworu na soundcloud[/sc]


RE: The Ghost - Gun (Demo version) - KBK - 20.12.2015

Witam :)
Niestety to nie mój styl, więc będę oceniał z trzeciej osoby. Utwór w miarę oryginalny, fajnie się słucha ale nie powala jakoś na kolana.
Z moich subiektywnych doznań:
2:00 - jakoś niepłynnie mi brzmi ten cutoff, czy to przyciszanie/podgłaśnianie...
3:18 - ten "kick" trochę wystrzelił jakby ktoś uderzył przypadkiem w klwiaturę :D
4:36 - ten motyw bym chyba zmienił, bardziej wyrównał pod takt

Ogólnie całość ciągnie się trochę jak flaki z olejem, ja bym zostawił max. 4:30 - ale może taki był zamysł...

Tyle ode mnie. Powodzenia w dalszej pracy!


RE: The Ghost - Gun (Demo version) - Foortic - 20.12.2015

Cuttof może brzmi nieplynnie bo dzwiek na ktorym jest ten cuttof jest na sidechainie i to raczej sie do tego przyczynia...


RE: The Ghost - Gun (Demo version) - Nachos - 21.12.2015

Track jak na melbourne troszku przydługawy. Kilka błędów w mixie, tam kolega wyżej powytykał gdzie dokładnie. Mnie brakuje wariacji czy to perkusją czy leadem, wydaje mi się, że mógłbyś tutaj poszaleć. Ten krzyk jakiegoś ziomeczka zabolał, wywaliłbym.
Intro jakieś takie suche, przejścia między sekcjami do poprawy. Na breaku chyba dałeś za dużo basu bo dudni po uszach. Ten scratch też bym wywalił nie pasuje tutaj.
Skup się raczej na mixie i aranżacji swoich kawałków aniżeli na tworzeniu dźwięków - to później. Targaj na presetach śmiało! :P


RE: The Ghost - Gun (Demo version) - Foortic - 21.12.2015

Tylko że szukalem wielu presetow i zaden mi nie pasowal... Jakos mało jestem do nich przekonany... Jak zrobię swój dźwięk to przynajmniej wiem ze jest mój i koniec. Wiem nie są to jakieś tam najoryginalniejsze dźwięki ale przynajmniej własne.
Co fo dlugosci to tez jestem tego zdania... Jakos tak mi poszło i wyszedł taki długi... Dlatego dalem (Demo version) bo jeszcze bedzie poprawiany skracany i doprowadzany do lepszej postaci... Dzieki za wypowiedzi dotyczące zmian... Postaram sie cos z tym zrobic


RE: The Ghost - Gun (Demo version) - Shabboo Harper - 22.12.2015

Jeśli chodzi o "miks", na tym etapie, jest przyzwoity; kilka "defektów" wręcz urokliwie brzmi w charakterze "spontanicznych" fx'ów... Według mnie utwór jest przewlekły; momentami jest zbyt "grzeczny", "akuratny". Nie czuję tytułowego "Ducha". Niektóre dźwięki "zgaszone" (Hi Hat'y, Clap'y), niektóre niepotrzebne (wokal). Outro "takie sobie", bez polotu. Demo cechuje spory potencjał... ;) W kwestii Twoich autorskich dźwięków (Masssive, Sylenth) nie zgodzę się z Nachos'em. Rumpel, gratuluję Ci odwagi:
Cytat:"...Wiem nie są to jakieś tam najoryginalniejsze dźwięki ale przynajmniej własne..."

I oto chodzi... Dzięki temu dźwięki są niepowtarzalne, jak również właśnie "bardzo" Twoje. <takjest>


RE: The Ghost - Gun (Demo version) - ak47soundsystem - 22.12.2015

daje radę. szacun za sound design. Ta melburnowa kobza mnie rozwala. Nie jestem specjalistą w tym gatunku, ale brzmi rasowo. Podoba mi się za zdecydowany dobór brzmień.


RE: The Ghost - Gun (Demo version) - Zirds - 27.12.2015

Jak na pierwszą poważną produkcję to nie jest źle. Bardzo mi się podoba przejście perkusyjne - ładnie brzmi.
Ogólnie nie moje klimaty, ale aranżacyjnie bardzo dobrze. Sub miejscami bardzo mocno rezonuje przez co buczy, ale to jest w prosty sposób do poprawy.

Ogólnie trochę za długie albo zbyt monotonne (w kółko to samo).



PS. Cenię ludzi, którzy pytają i czerpią wiedzę z odpowiedzi jakie otrzymują. Właśnie w tym utworze pokazałeś, że nasze starania nie poszły na marne i za to dostajesz plusika.

PS 2. Nie Cuttof, a Cutoff ;)


RE: The Ghost - Gun (Demo version) - Foortic - 27.12.2015

Aaaa tam cuttof czy cutoff... Literówka ale wszyscy wiedzą o co chodzi..

Tak jak mówiłem dalem w Demo bo track jest poprawiany troche go skróciłem... Cos poprawiłem.. Coś wywaliłem.. Ze tak powiem po wlaczeniu Fl Studio jest pierwszy w kolejce...

Myślę ze prace nad tym utworem juz dobiegają końca i niedługo powinien sie pojawić na SoundCloud... Jak chcecie to mogę tu go wrzucić na forum

Cieszę się bardzo ze wszystkich wypowiedzi ponieważ opinia innych jest czasem wazniejsza niz swoje... Mowie tak z tego względu iż siedząc przy tym tracku i męcząc się z nim to przyzwyczajam sie do tego co słyszę i wydaje mi sie ze jest ok... A gdy ktoś kto go przesłucha raz, może dwa to słyszy co gdzie jest nie tak...

Uwagi na temat zbyt głośnego subbassu czy jak tam wyżej ktos wspomnił o tym ze jest tam gdzies "za dużo bassu bo aż dudni po uszach" jak najbardziej rozumiem bo moje słuchawki których używam do produkcji to zwykle nauszne słuchawki które słabo przenoszą niskie dźwięki (jak się je przyciśnie do uszu to jest dobrze ale nie da się tak non stop) i może dokręciłem troche za mocno... Ogólnie to juz ogarnąłem fakt ze gdy słyszę ze bassu jest niby za mało to w rzeczywistości jest dobrze a może nawet zbyt wiele tego bassu...
Nie mam monitorów więc pracuje na tych słuchawkach...
Jedynym moim lepszym odsłuchem jest odsłuchiwanie nagrania w nocy za pomocą mojego smartfona i słuchawek dousznych (w miarę dobrych) wiec stąd te błędy w miksie.

Pozdro ;)


RE: The Ghost - Gun (Demo version) - Naukowiec999 - 22.01.2016

No to także nie mój styl, ale miks moim zdaniem brzmi nieźle (wypowiada się trochę ponad przeciętny zjadacz muzycznego chleba), tylko... Perkusja jest trochę zbyt oklepana, stopa, werbel, stopa, werbel i tak ciągle (chyba, że taki jest zamysł tego gatunku). Fragment w 1:00 wchodzi jak na moje trochę za głośno. Melodia okej gdyby tak jak mówili poprzednicy się tak nie ciągnęła, przez co utwór wydaje się być zbyt monotonny i może lepsze byłoby też bardziej spokojne przejście w to szybsze tempo na końcu utworu, tutaj wydaje mi się to takie "nagłe".