MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. (/temat-new-year-wishes-czyli-trzy-punkty-lady)

Strony: 1 2


New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Shabboo Harper - 28.12.2015

Obserwując Forum, od początku mej obecności w gronie Twórców/Producentów, doszłam do kilku wniosków, spostrzeżeń. Pomyślałam sobie, iż powoli wkraczając w rok 2016 pozwolę sobie przedstawić Wam trzy moje „życzenia”, propozycje dotyczące MusicProducers. Niewykluczone, iż będą rozważone, przedyskutowane, poddane głosowaniu lub też... odrzucone przez Uczestników Forum. Czas pokaże...

Tak więc, proponuję:

1. Do działu Drum&Bass wprowadzić Dubstep. Utwory są zbliżone do siebie gatunkowo.
2. Stworzyć nowy dział Remixy (uwzględniając w tej sekcji również: Remixy konkursowe (Contest Remixy), Bootlegi, Mash-Up'y, Covery itp.). Tego typu produkcji jest już sporo i regularnie przybywa. Myślę, że byłoby to także „uczciwsze” względem oryginalnych produkcji, gdzie koncept i wysiłek Autora w swym twórczym (pierwotnym) natężeniu jest zdecydowanie większy od tematów-fundamentów, będących „szkieletem” wszelkich tzw. "przeróbek". W kwestii komentarzy jest to szczególnie istotne, zważywszy, iż dzieło "świeże" jest bezsprzecznie godne docenienia, zauważenia zaś talent (jak i zamysł) Twórcy "potraktowania" konstruktywną oceną ("osądem"). Pragnę przy tym podkreślić, iż nie umniejszam umiejętnościom Tych, którzy specjalizują się, lubują lub próbują swych sił w materii "remiksowania"...
3. Dział Najlepsze Utwory jest z pewnością wartościowy. Dla niektórych obecność wśród tak wyróżnionych muzycznych projektów to radość, poczucie dumy tudzież satysfakcji. Jednakże pośród tak licznych (!) produkcji czasem trudno jest dostrzec „perły”, które w odczuciu Forumowiczów zyskały poklask, wyjątkowe uznanie wręcz zachwyt. Proponuję stworzyć quasi dział: Top 3 Miesiąca ("typowany" według średniej ocen lub przez np. ankietę) bez względu na gatunek, lecz jednocześnie bez uwzględnienia w tymże Remixów. Te niech "rządzą się" swym oddzielnym rankingiem np. #1 Miesiąca (z tytułu zdecydowanie mniejszej ilości projektów).

To tyle ode mnie, Lady...
Dziękując za poświęcony czas i ewentualne komentarze czy też uwagi, dygresje odnośnie powyższego wątku życzę Wam prześwietnego Nowego Roku. Pierwszorzędnych produkcji, fenomenalnych inspiracji i przede wszystkim twórczego spełnienia. :)

Anna


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Zirds - 28.12.2015

Jesteś naszą ostatnią nadzieją, bo jak zauważyłem i nie tylko ja administracja nie jest skora do jakichkolwiek "inicjatyw" ingerujących w struktury forum.
Mam nadzieję, że Twój pomysł będzie lepiej rozpatrzony i nie zostanie wyrzucony w Kosz lub zagubi się w głębinach "kolejnych stron" tego działu.

Jestem na Tak.


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Loco - 28.12.2015

Nawiązując do punktu pierwszego muszę się nie zgodzić, uważam że DnB oraz Dubstep to dwa różne gatunki. Owszem są pewne pod-odmiany bardzo podobne lecz wciąż to oddzielne gałęzie muzyki. No chyba że idąc kompromisem to jak połączymy DnB oraz Dubstep to Hip Hop z koszem można połączyć.

Trochę temu każdy dział miał swój pod-dział z remixami, niezbyt był tam ruch i trochę bałagan się robił więc odstąpiliśmy od tego i zostały one scalone. Można ewentualnie wprowadzić dodatkowy prefiks dla remixów.

Co do punktu numer trzy nie mam zbyt wiele do gadania, to jest królestwo Kaya.


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - piral - 28.12.2015

Z punktem pierwszym się zgadzam, ale nie dlatego, że są to podobne gatunki (z resztą mnie to nie obchodzi) ale po prostu na forum jest mało produkcji tego typu (kiedyś było dużo więcej). Można by się zastanowić nad działem o nazwie "Bass Music", byłoby łatwiej. Co do punktu drugiego to były remixy w każdym dziale gatunkowym, tj house miał swój, trance miał swoj itd. Zostały usunięte nie wiedzieć czemu. Chociaż fakt faktem działy remixowe były nie tak bardzo chętnie odwiedzane jak główne. Zgadzam się, że remix jest mniej wymagający od oryginalnej produkcji, chociaż nie zawsze. ;) Trzeci punkt też dobry pomysł.


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - banglabejs - 28.12.2015

Przecież d&b, a dubstep to dwa inne światy <huh> Zawsze dobrze wszystkie te klubowe kategorie można by wrzucić do jednego folderu o nazwie EDM, ale aż tak to nie ma po co uogólniać. Moim zdaniem gatunki są dobrze podzielone, ale mają też braki.
Osobiście dział Hip Hop widziałbym tak: newschool, oldschool, cloud, rege (?) i trap.
No i fajnie jakby powstał nowy dział Trap EDM z kategoriami takimi jak: trap edm, festival trap, chill trap, future bass i trapstep. Może dzisiaj na forum jest mało tego typu producentów, ale ten gatunek prężnie się rozwija i fajnie jakby było tutaj miejsce na tego typu rzeczy : ) A Trap EDM bardzo się różni od hip hopowego Trapu, trust me.
A tak poza tym to nie mam zastrzeżeń, dział z remiksami to dobry pomysł.

Aniu, "nawzajem" ;D


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Mat.Mor.Raw - 28.12.2015

Ania, uważam, że 3 to bardzo dobry pomysł. Z moich obserwacji i doświadczeń wynika, że najlepiej sprawdzają się oddolne inicjatywy prowadzone regularnie, ale niezbyt często, przez jedną osobę, która jest duchowo zaangażowana w temat. Lista 3 kawałków raz w miesiącu brzmi rozsądnie. Czytając twoje recenzje i obserwując Twoją regularność w ocenianiu najnowszych produkcji, sądzę, że możemy zaufać twojemu gustowi muzycznemu, obiektywności i znajomości tematu. Proponuję, żebyś zaczęła tworzyć raz w miesiącu taki temat w dziale dyskusje, a Nożystę sie poprosi o przenoszenie do działu aktualności. Można też pomyśleć ja tę inicjatywę powiązać z playlistami Best of MusicProducers.pl. Trzymam kciuki, w razie czego chętnie pomogę.

PS: Podobne plebiscyty były już prowadzone przez adminów jakieś 2 lata temu, ale prawdopodobnie z braku zaangażowania oceniających użytkowników temat umarł. Dlatego tak ważna jest regularność, zaangażowanie i nie przejmowanie się chwilowymi spadkami zainteresowania ze strony użytkowników, wsparcie najbardziej aktywnych i doświadczonych użytkowników forum.


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Knifeman - 29.12.2015

Na pierwszym się nie znam ale jeśli dojdzie do wyboru to jestem za.

Dwójka - było miejsce dla remixów w każdym dziale, ale sporo dobrych rzeczy przepadało bo większość userów się tam nie zapuszczała. Szkoda było trochę i głównie dlatego remixy są teraz w głównym. Może w przyszłości wrzucimy wszystkie dema do jednego wora. Może.

Trójka wygląda na sporo pracy. Zgadzam się że ten dział napędza pewien rodzaj rywalizacji i warto to jakoś wykorzystać. Propozycja Szabo wygląda na skomplikowaną dla niewtajemniczonych, ale można coś pokombinować w tym kierunku.


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Abigail Noises - 29.12.2015

Numer pierwszy to nie mam zdania – tak czy tak, za dużo się nie zmieni.

Co do Remixów. Tak, zgadzam się. Chyba nie byłoby problemu aby stworzyć jeden dział REMIXY i od nowego roku wrzucać tam „wszystko” – przenoszeniem tych starszych bym się nie przejmował. Ja nic nie mam do remixów i ich Twórców ale dla mnie to inna bajka – zaprojektowanie auta, koncept, montaż to nie to samo co tuning już gotowego :) Popieram pomysł Shabboo, że tym samym powinny powstać remixy i pod-dział „Najlepsze remixy”. Trochę to dziwne jak muszę ocenić osobisty, dziewiczy track na 3/5 a obok mix na 5/5 (bo całość jest zajebista). A tak naprawdę ten utwór 3/5 cenię o wiele bardziej od tego 5/5 .

Trzeci temat – a co byście powiedzieli o czymś takim – byłoby to uczciwe i fajne bo angażowałoby także innych użytkowników Forum. Mianowicie, po zakończeniu danego miesiąca, jedna osoba, która zajmowałaby się ''Najlepszymi z Najlepszych'', wybierałaby utwory wydane w danym miesiącu, uwzględniając średnią ocen (przecież wystarczy najechać kursorem). Przypuśćmy, że tracków byłoby osiem. Następnie te osiem produkcji zostałoby wysłanych do dziesięciu, losowo wybranych użytkowników (tych udzielających się oczywiście), i Ci wybieraliby trzy najlepsze, przyznając odpowiednio trzy, dwa i jeden punkt. Jak informacje o wyborach by spłynęły, to już tylko podliczenie i założenie nowego tematu: ''Najlepsze utwory miesiąca'' - takie właśnie „Top 3” jak pisze Ania. Można by także podać kto głosował w danym miesiącu, a jury co miesiąc by się zmieniało :). Tylko kto miałby się tym zajmować?


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Zirds - 29.12.2015

Proponuję zrobić ankietę z punktami od Shabboo plus z dwa trzy punkty typu dział rock/metal etc.

(nie dam rady sam jej założyć gdyż z telefonu się ciężko takie rzeczy robi)

Do administracji: Moglibyście spełnić życzenia Userów, przecież zawsze można wrócić do starego układu. Jak sie nie przyjmie przez powiedzmy 3 miesiące.


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Shabboo Harper - 29.12.2015

Dziękuję, że zechcieliście odnieść się do powyższych propozycji. Moje wrażenie? Pierwsze i niestety skłaniające do smutnej refleksji: przy obecnych 109 odczytach tematu tylko "garstka" Userów podzieliła się swymi odczuciami, uwagami... To w pewnym stopniu odzwierciedlenie zaangażowania w "strukturę Forum". Chciałabym wierzyć, iż jedynym wytłumaczeniem "taaakiego" odzewu jest... zbyt krótki okres czasu. Ci, którzy odpowiedzieli generalnie przychylnie przyjęli temat "trzech życzeń"... Cieszę się i śpieszę z poniższym:

@Zirds; ufam, iż Szanowna Administracja rozpatrzy powyższy wątek i faktycznie nie pozwoli by był zignorowany. Projekt potencjalnej Ankiety prezentuję przy końcu mej wypowiedzi. Proszę prześledź go... ^^
@LocoMatt; w moim spostrzeżeniu pozwoliłam sobie stwierdzić, iż Drum&Bass i Dubstep są do siebie "zbliżone gatunkowo". Dubstep w jakimś stopniu jest "pochodną" D&B, toteż proponuję "wprowadzić" tenże do jednego działu równorzędnie. Nie tworząc podkategorii. Niech rozstrzygnie większość... Hip Hop? Nie "krzywdźmy" go "koszem" ;).
@piral; jeśli Ty zgadzasz się z konceptem wyrażonym w moim temacie, to byłoby świetnie gdyby Uczestnicy myśleli podobnie i potwierdzili to w głosowaniu.
@banglabejs; Trap to rzeczywiście "prężnie" ewoluujący gatunek, lecz takowe produkcje nie zbyt licznie tu goszczą. Myślę, iż to kwestia czasu, toteż w moim skromnym odczuciu zgodzę się z Tobą, iż Trap musi istnieć obok Hip Hop'u. I tak też jest choć w postaci "poddziału".
@Mateusz Morawski; przede wszystkim dziękuję Ci za tak ciepłe potraktowanie mnie i wyróżnienie :). Jednakże uważam, iż grono aktywnych Forumowiczów czy też Administracji winno wybrać osobę odpowiedzialną za ten wątek, jeśli naturalnie projekt "Top 3 Miesiąca" "przejdzie"... Nie czuję się upoważniona do przejęcia tej inicjatywy, choć "nie drżę" również przed takową. Rozwiązanie skreślone przez AdamaWax brzmi logicznie i uczciwie. Mateusz, dziękuję Ci za chęć wsparcia mnie w urzeczywistnieniu tego pomysłu i zaufanie. Zgadzam się z Tobą, iż "regularność i zaangażowanie" to fundament tego typu przedsięwzięć...

@Knifeman;

Cytat:"Propozycja Szabo wygląda na skomplikowaną dla niewtajemniczonych, ale można coś pokombinować w tym kierunku."

To już brzmi obiecująco. Do dzieła! <takjest>
PS. "Szabo"? <nonie>

@AdamWax; rzeczowo i konkretnie. Dziękuję. :)

PROJEKT ANKIETY
Odpowiedzi do wyboru: Tak/Nie

Czy uważasz, iż winien być stworzony:

1. Dział wspólny Drum&Bass/Dubstep ?
2. Dział Remixy (Remixes) z uwzględnieniem: Remixy konkursowe (Contest Remixes), Bootlegi, Mash-Up'y, Covery wszystkich gatunków muzycznych?
3. Poddział Remix'ów "#1 Miesiąca "?
4. Dział Rock/Metal/Heavy Metal ?
5. Poddział "Top 3 Miesiąca" podliczony według średniej najwyższych ocen z działu "Najlepsze Utwory"?

Proszę o Wasze dalsze komentarze/sugestie jeśli uważacie, iż temat jest godny uwagi czy też rozpatrzenia...


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Knifeman - 29.12.2015

(29.12.2015, 20:54)Shabboo Harper napisał(a): PS. "Szabo"? <nonie>

Wybacz :D tak czytam Twój nick. Następnym razem będę stosował wyłącznie pisemna formę.

Czekam na wypowiedź czerwonych w tym temacie.


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - piral - 29.12.2015

Cytat:1. Dział wspólny Drum&Bass/Dubstep ?
Dalej przystaję, że nazwa "Bass Music" będzie bardziej uniwersalna i nie będzie ujmująca dla obu gatunków. Taki kompromis. ;)


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Zirds - 29.12.2015

Dzięki muzyce Neuro dnb nie byłoby dubstepu dlatego myślę, że te dwa nurty mogłyby być razem i można by było odrębnie nazwać tak jak pisał piral.

Co do reszty nie mam zastrzeżeń.
Wiele userów się pyta czemu nie ma działu z Setami (Kwaśniewski byłby zadowolony :P ) więc myślę, że jak już jest taki temat to można dodać do ankiety punkt:

"Dział z setami, mixtape, EPki i LP/Full Albumy Użytkowników forum"


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - piral - 29.12.2015

Zirds napisał(a):"Dział z setami, mixtape, EPki i LP/Full Albumy Użytkowników forum"
Też dobry pomysł. EP/LP zazwyczaj giną w gąszczu tematów z singlami, pewnie dlatego bo jest za dużo do odsłuchu. Fajnie byłoby mieć to w jednym miejscu. Taki materiał mówi nieco więcej o producencie niż pojedyncze tracki.


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Shutara - 30.12.2015

Jeśli chcecie znać moje zdanie:
- jestem za Bass Music co do pierwszego punktu
- osobne miejsce dla remixów jak najbardziej
- remix miesiąca? "Why not" ;)
- jakkolwiek to nazwać (zbiórczo "cięższe brzmienia", albo gatunkowo "rock/metal/..."), takowy dział powinien powstać, gdyż zasługuje na dużo więcej niż tułanie się w "Inne" (szczególnie, że jest tyle [niekoniecznie bardziej prężnych] gatunków posiadających własne sub-fora ;)

Poruszając już temat "Electronica/inne", zastanowiłbym się, czy jest w ogóle sens na osobną "Elektronikę", w której są gatunki równie dobrze mogące mieć swoje sub-fora. Nie widzę powodu, dla którego akurat przykładowe Techno ma być w Elektronice a Hardstyle nie, skoro prawie każdy gatunek jest z elektroniką nierozerwalnie połączony. (nie mówię tu stricte o początkach muzyki elektronicznej)
Rozumiem że zbytnie rozłożenie na każdy gatunek też dobre nie jest, no ale nie można moim zdaniem zostawiać takich półśrodków i robić osobny wór z tego, czego jest mało na forum.

Niemniej jednak nie zgodzę się z banglabejs'em co do pomysłu wprowadzenia aż tak szczegółowych podgatunków, bo idąc tym torem myślenia byłoby ich więcej, niż aktywnych użytkowników na forum ;)

- top 3 miesiąca dla mnie okej, jeśli byłby prowadzony w miarę sprawnie ;)
- pomysł z setami/ep/lp/... również godny przemyślenia i ew. wprowadzenia.

Przepraszam, że piszę to z opóźnieniem, ale spowodowane to było nieobecnością połączoną z brakiem internetu. Z telefonu czegoś takiego bym w życiu nie napisał :P


~zath


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - soundsystem - 30.12.2015

Witam , jestem za remixami wszystkich gatunków w jednym "miejscu" , więcej byłoby wyświetleń wpisów i ocen :) rock metal też by się przydał . Myśle że dobrze by było gdyby ktoś zainwestował w rozwój na forum swojego "profilu" coś na wzór myspace :)


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Shabboo Harper - 31.12.2015

@Knifeman:

Cytat:"Szabo"... Wybacz tak czytam Twój nick...

Ha ha... tak ad hoc z "nutką refleksji" ode mnie. Mój utwór Lady (Full Version), czas: 6:15 ;).

Poważniej, poniżej...

@piral:


Cytat:"Dalej przystaję, że nazwa "Bass Music" będzie bardziej uniwersalna i nie będzie ujmująca dla obu gatunków. Taki kompromis."

Przychylam się do Twej sugestii.

@Zirds:
Cytat: "...myślę, że jak już jest taki temat to można dodać do ankiety punkt: "Dział z setami, mixtape, EPki i LP/Full Albumy Użytkowników forum".

Okey, Projekt uzupełniony. Jacku, czas zweryfikuje czy Ankieta będąca quasi próbą "uporządkowania" pewnych kategorii w ogóle będzie przyjęta... ^^

@Zathura: Dziękuję Ci za "obecność" w temacie. Twój (szczegółowy) komentarz to kolejny, cenny "głos" w dyskusji. <thumbup>

@soundsystem:


Cytat:"...jestem za remixami wszystkich gatunków w jednym "miejscu" , więcej byłoby wyświetleń wpisów i ocen Smile rock metal też by się przydał."

<takjest> Dziękuję...

@Knifeman:
Cytat:Czekam na wypowiedź czerwonych w tym temacie.

Chciałabym wierzyć, iż takową "wypowiedzią" będziemy w końcu doświadczeni... Niech "Czerwony" wciąż brzmi dumnie.

Ladies and Gentlemen, czekamy...

Odświeżony...
PROJEKT ANKIETY:

Odpowiedzi do wyboru: Tak/Nie


Czy uważasz, iż winien być stworzony:

1. Dział Bass Music z poddziałami: Drum&Bass, Breakbeat, Liquid Drum&Bass, Neurofunk, Dubstep, Garage?
2. Dział Remixy (Remixes) z uwzględnieniem: Remixy konkursowe (Contest Remixes), Bootlegi, Mash-Up'y, Covery wszystkich gatunków muzycznych?
3. Pod-dział Remix'ów "#1 Miesiąca"?
4. Dział Rock/Metal/Metalcore?
5. Pod-dział "Top 3 Miesiąca" podliczony według średniej najwyższych ocen z działu "Najlepsze Utwory"?
6. Dział EP/LP z poddziałami: Set'y, Mixtape?


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - In-Tegral - 31.12.2015

Myślę, że dział Remixy to bardzo dobry pomysł. Top3 Miesiąca również bardzo dobry pomysł, aczkolwiek patrzenie na średnie ocen to trochę fail, dział EP/LP też jestem za. Co do reszty to nie mam zdania, tak czy inaczej trzeba czekać na czerwonych ludków :E


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - piral - 1.01.2016

Cytat:aczkolwiek patrzenie na średnie ocen to trochę fail
Tak z innej beczki właśnie: zauważyłem, że z tymi ocenami jest różnie. Niektórzy od razu klikają X gwiazdek przy pisaniu komentarza, ale są osoby, które o tym zapominają albo nie widzą (albo umyślnie to robią?). Swoją drogą średnia nawet 5 ocen to nadal słaby wykładnik wartościowości utworu.


RE: New Year Wishes czyli... trzy punkty Lady. - Abigail Noises - 1.01.2016

Pisałem wcześniej o metodzie jak mogłoby to wyglądać, bo faktycznie samo sugerowanie się średnimi nie jest miarodajne . Od czegoś trzeba zacząć i wybór top 3 powinien być brany pod uwagę od średniej, bo jak nie od średniej to od czego? I nie powinny to być od razu trzy utwory a z osiem, a może dziesięć. Dopiero jury wybierałoby te najlepsze po tajnym głosowaniu, a samo głosowanie ujawniane byłoby dopiero w temacie. Samo jury także by się zmieniało co miesiąc. Jury wybierane byłoby losowo z pięciu ''memberów'' i pięciu ''szarych''.