MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE KBK - Insomnia - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE KBK - Insomnia (/temat-trance-kbk-insomnia)



KBK - Insomnia - KBK - 30.12.2015

Hello mordeczki ;)

Jakieś nowe dziwadło urodziło się po świętach...
Wersja Live i SoundCloud:






RE: KBK - Insomnia - Zirds - 1.01.2016

A ja myślałem, że to Cover Faithlessa...

Nie jest źle, ale to gitarowe brzmienie

à la



jest przerażająco tragiczne. Nie mogłeś go zastąpić jakimś krótkim leadem z sekcji superSAW?


RE: KBK - Insomnia - KBK - 1.01.2016

Dzięki Zordon, skojarzenia masz niezłe tej gitary :D bardzo lubie takie brzmienia strunowe pianko/gitara dlatego tyle tego wciskam, celowo nie jechałem na samych syntetykach, żeby utwór nie zrobił się płaski jeśli chodzi o barwę. Nastepnym razem poeksperymentuje z jakims leadem bo mnie zlinczujesz jak to powtórzę xD heh


RE: KBK - Insomnia - Shutara - 6.01.2016

Haty w perkusji takie suche...ale w sumie pasują :D
Piano git, a połączone z fikuśną gitarą brzmi dla mnie jak kawałek z ballady o jakimś średniowiecznym bohaterze pokroju Robinhood'a. xD Nie zrozum źle moich bujnych porównań, bo ta część mi się podobała :) Później już bardziej typowo, ale również jest okej. Co prawda totalnie nie mój styl na co dzień, ale dam 4 - trzyma się kupy całościowo <thumbup>


ps. wybacz, ale pominąłem wersję live.


RE: KBK - Insomnia - Michael bromber9 - 6.01.2016

Mam mieszane odczucia co do Twoich produkcji.. mianowicie widać ze jesli chodzi o budowanie melodii(wszystkich elementów układanki) to wszystko jest na bardzo dobrym poziomie:) ale zaczynają sie schody jesli chodzi o dobór odpowiednich barw dźwięków juz nie wspomnę o mixe całości ( nie wiem gdzie leży błąd) być może to sprawka Twojego odsłuchu lub braku doświadczenia.. Jeśli tak no to musisz zacząć porównywać swoje produkcje z produkcjami profesjonalnymi zeby mieć odniesienie i starać się zbliżać do nich pod wzgledem jakości i przejrzystości.. bo naprawdę troche żal sie tego słucha gdy kawałek ma naprawde duzy potencjał a tak naprawde spartolona jest praca pod względem czysto technicznym.. zawsze powtarzam że może warto zrobić krok do tyłu zeby pójść dwa do przodu ??? przenieś się na Daw typu FL ableton itp.. (oczywiście to od Ciebie i od Twoich odczuć zależeć ma na jakim bedziesz pracować) naucz się go i pracuj nad techniką bo potencjał jest duży:)
Pozdrawiam


RE: KBK - Insomnia - Zirds - 8.01.2016

(6.01.2016, 9:39)Michael bromber9 napisał(a): Mam mieszane odczucia co do Twoich produkcji.. mianowicie widać ze jesli chodzi o budowanie melodii(wszystkich elementów układanki) to wszystko jest na bardzo dobrym poziomie:) ale zaczynają sie schody jesli chodzi o dobór odpowiednich barw dźwięków juz nie wspomnę o mixe całości ( nie wiem gdzie leży błąd) być może to sprawka Twojego odsłuchu lub braku doświadczenia.. Jeśli tak no to musisz zacząć porównywać swoje produkcje z produkcjami profesjonalnymi zeby mieć odniesienie i starać się zbliżać do nich pod wzgledem jakości i przejrzystości.. bo naprawdę troche żal sie tego słucha gdy kawałek ma naprawde duzy potencjał a tak naprawde spartolona jest praca pod względem czysto technicznym.. zawsze powtarzam że może warto zrobić krok do tyłu zeby pójść dwa do przodu ??? przenieś się na Daw typu FL ableton itp.. (oczywiście to od Ciebie i od Twoich odczuć zależeć ma na jakim bedziesz pracować) naucz się go i pracuj nad techniką bo potencjał jest duży:)
Pozdrawiam

Nie jakość barw zdobi muzyka.


RE: KBK - Insomnia - KBK - 9.01.2016

Dzięki za wszyskie komentarze.
Mam świadomość, że miks nie jest najlepszy i w 100% zgadzam się z waszymi opiniami. Niestety jest to coś, nad czym próbuję zapanować od dawna, ale nie wiem w czym tkwi błąd, słyszę doskonale, że całość się "nie klei" ze sobą, ale nie ukrywam, że liczyłem, że ktoś wytknie mi konkretnie co może być nie tak - czy wyciąć jakieś częstotliwości z którejś ścieżki, nałożyć kompresję, przyciszyć...?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie. Mam już kolejną produkcję w toku, w najbliższym czasie wrzucę krótkie demo do oceny pod kątem technicznym.
Co do przesiadki na DAW-a - myślę, że w dużym stopniu rozwiązało by to mój problem, ale uparcie próbuję sobie udowodnić, że prawdziwy muzyk zrobi muzykę na wszystkim - wiem to głupie, ale coż... :) Prędzej czy później przesiądę się na DAW-a.


RE: KBK - Insomnia - Shizzlematic - 9.01.2016

O ile miks ma trochę koni, to w sumie nie za bardzo nawet przykuwam do nich uwagę. Całość brzmi bardzo fajnie. Barwy dźwięków opływają starym, dobrym trancem, a ostatnio co raz mniej się tego słyszy :P

Co do miksu. Powinieneś bardziej zapanować nad pogłosem na leadzie. Za bardzo się ze wszystkim zlewa. Stopę mógłbyś trochę bardziej zaakcentować, bo na dropie zlewa się z bassem, przez co strasznie słabo ja słychać, a sam sub zajmuje całość dolnych hz ;P

Jako, że brzmi to naprawdę dobrze aranżacyjnie i kapie tym starym klimatem dam ci 4 :P


RE: KBK - Insomnia - MEEF - 25.02.2016

KBK...masz cos w tych swoich utworach co mi sie ppodoba to chyb a linia melodyjna , ale zacznijmy od poczatku , widze że lubisz wprowadzać fajnie do utworu , robisz taka jakby przygode w która wprowadzasz słuchacza no i ta melodja 1:39 podba mi sie :) W tych swoich melodjach kurde masz cos , moze to preset a moze prostota midi ale fajne mi sie osobiscie podba i bardzo przypomina mi to stare kawalki trance które lubie :) :>