MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! (/temat-glosniki-2-0-czy-monitory-studyjne-dylemat)



Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - DjMat - 4.01.2016

Siemka, forumowicze mam do was pytanie od jakiegoś czasu zastanawiam
się nad kupnem głośników 2.0 komputerowych prawda budżet jaki chciałem
przeznaczyć to od 300 zł do 500 zł.
Znalazłem fajne typy bo: Microlab
solo6c, Modecom SHF80u, Edifier R1280T, Edifier R1600 każdy z tych
modeli cieszy się dobrymi opiniami. No i do tego planowałem kupić
jakiś interfejs Prodigy Cube albo MAYA U5. Ale głębiej w necie poszperałem i znalazłem monitory studyjne i teraz mam dylemat dlatego,
że nie wiem czy nie lepiej jest dołożyć trochę więcej kasy i kupić np:
KRK RP G3, Alesis Elevate 3 albo jego starszego brata 5.
I z czasem
dokupić interfejs jakiś kozacki np Focusrite Scarlett 2i2 ??? Zaznaczę jeszcze, że potrzebuję
dobrego sprzętu dlatego, że zainteresowałem się robieniem muzyki dopiero
stawiam pierwsze kroki ale bez dobrego sprzętu wydaje mi się, że nie
ruszę. Czekam na waszą opinię :)

Pozdrawiam


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - Zirds - 4.01.2016

Każdy tutaj ruszał bez sprzętu... Większość produkuje na tym co ma i naprawdę są to dobre technicznie kawałki.

Na początek nie zaprzątaj sobie głowy sprzętem, a ucz się kompozycji, budowy dźwięku, syntezy, grania na klawiszach etc. Jeżeli Ci się będzie dobrze wieść w tej dziedzinie to dopiero potem myśl o rozbudowie. A i możliwe, że uda Ci się dozbierać więcej za ten czas (w dobrych porywach rok samej nauki) pieniążków i kupić pewniejszy, solidniejszy sprzęt niż to co sam sobie zaoferowałeś:)


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - DjMat - 4.01.2016

Zirds przepraszam ale nie dopisałem tego wiesz ja potrzebuje również sprzęt do odsłuchu dlatego, że mi muzyka non stop gra w pokoju cały czas mam styczność z tą muzyka. Dlatego właśnie potrzebuje czegoś dobrego co ja przywalę sobie dobre tance albo rocka to poczuję ciarki a prawda jest taka, że na razie tylko pieszczę swoje uszy głośniczkami z laptopa jeżeli w ogóle można nazwać to pieszczeniem hehe a co do robienia muzyki tak stawiam pierwsze kroki już na fl i tak jak piszesz uczę się interwałów, akordów itd itd.


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - Knifeman - 4.01.2016

Microlaby solo zbierają dobrą opinię. Modecomy też nie są złe o ile ciągle mówimy w kategorii głośników do słuchania. Reszty nie znam.


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - DjMat - 4.01.2016

Rozumiem a jeżeli miałbyś Knifeman się wypowiedzieć odnośnie monitorów studyjnych to co byś polecił ??? i z tego co wyczytałem to również świetnie się do odsłuchu nadają monitory studyjne tak, ze nie wiem czy jest sens po prostu inwestować załóżmy te 400 zł jak mogę dołożyć 300 zł i mam monitory już takie całkiem całkiem na sam początek tylko właśnie mam rozkmine bo kurde nie znam się na sprzęcie audio i nie wiem jakie to będzie po prostu miało przełożenie dźwięku monitorów studyjnych a zestawu 2.0 dlatego właśnie pytam was. Również z czasem planuje do tych monitorów dokupić interfejs audio co by zadbać o latencje i jakość dźwięku chodź z tym drugim tak naprawdę nie wiem jak jest ponieważ czytałem, że interfejs tylko odpowiada za latencje.


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - Soundmaniaq - 5.01.2016

a wzmacniacz do monitorów masz? Czy szukasz aktywnych?


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - Knifeman - 5.01.2016

O studyjnych nie wiem zbyt wiele. Zwykły sprzęt konsumencki różni się od studyjnego tym że ten pierwszy ma grać jak najprzyjemniej aby cieszyć się muzyką podczas słuchania a drugi jak najbardziej standardowo i bez charakteru co pozwala na chłodno ocenić brzmienie. Tak w dużym uproszczeniu.

Bez interfejsu nie ma sensu kupować monitorów.


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - Maciek - 5.01.2016

A nie lepiej Ci na razie powalczyć na słuchawkach lub podpiąć jakieś konsumenckie głośniki (które pewnie posiadasz bo sam pisałeś że muzyka Ci gra nonstop) a monitorami i interfejsem zainteresować się dopiero jak sam do tego dojdziesz że są Ci potrzebne (nie dlatego, że na internecie ludzie piszą że trzeba to mieć)?
Przy samej produkcji, aranżach poznawaniu zasad budowania utworu, itp nie musisz mieć dobrych odsłuchów. To dopiero ma głębszy sens podczas miksu a zanim do tego dojdziesz to jeszcze trochę zejdzie. I czy w ogóle dojdziesz, bo może za pół roku stwierdzisz, że jednak klejenie modeli czołgów sprawia Ci większą frajdę. Póki co zbieraj pieniądze - sensowne monitory to koszt ciut większy niż 500pln


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - FrancescoKationi - 5.01.2016

Witam
Jest dużo dobrego w tym co koledzy wyżej napisali, ale napiszę Ci jak widzę to z mojej strony. U mnie sprawa wygląda całkowicie inaczej... zaczynałem tworzyć muzykę na słuchawkach (dużo wcześniej na głośnikach tak for fun). Następny zestaw to był creative 2.1 co uważam w zupełności dla początkującego laika za wystarczający sprzęt do tworzenia, kosztuje zaledwie ponad 100zł. O monitorach marzyłem już dużo wcześniej i udało się tannoy 502 - bardzo dobre monitory które będę polecał dla każdego zarówno do słuchania muzy jak i tworzenia. Jedyna zmiana jaka mi się zamarzyła po przeczytaniu testu to tannoy 802 ze względu na rodzaj muzy jaki tworzę http://www.e-muzyk.pl/testy-sprzetu-muzycznego-testy-instrumentow-muzycznych-testy/monitory-studyjne-mainmenu-35/5141-test-tannoy-reveal-802-niedrogie-aktywne-monitory-studyjne-z-8-dolem-jakie-monitory-do-hip-hopu-tannoy-reveal-802-czy-yamaha-hs8-jakie-monitory-studyjne-wybrac-do-dubstepu-do-techno-tanie-monitory-studyjne-z-mocnym-basem-jakie-monitory-maja-mocny-silny-ba
Powiem tak wiedziałem na co się piszę mając już 502 i wiedziałem, że może być grubo. Jak się okazuje to był strzał w dziesiątkę i nie dlatego że 502 są słabe, otóż nie są wystarczające w zupełności szczególnie w warunkach domowych. Tannoy 802 to już inna bajka i nie polecam dla ludzi którzy mają problem z głośnym słuchaniem. Ostatnio przyjechała do mnie policja o godzinie 17.00, a katowałem je góra 20 min rozkręcona na maksa i jedno mogę powiedzieć na pewno, przy maksymalnym volume monitory te nadal zachowują barwę piękny dół, nic nie trzeszczy i jestem nimi przerażony z powodu ich mocy. Także jeśli lubisz wypić i posłuchać głośno to lepiej kup sobie 502. Miałem okazję słuchać różnych monitorów i 5 i 8 oczywiście nie znam wszystkich, ale tannoy to oki co zdecydowanie najlepsze odsłuchy z jakimi miałem do czynienia.


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - DjMat - 5.01.2016

(5.01.2016, 0:41)Soundmaniaq napisał(a): a wzmacniacz do monitorów masz? Czy szukasz aktywnych?
Nie mam wzmacniacza mnie interesują tylko monitory aktywne.


(5.01.2016, 6:56)Maciek napisał(a): A nie lepiej Ci na razie powalczyć na słuchawkach lub podpiąć jakieś konsumenckie głośniki (które pewnie posiadasz bo sam pisałeś że muzyka Ci gra nonstop) a monitorami i interfejsem zainteresować się dopiero jak sam do tego dojdziesz że są Ci potrzebne (nie dlatego, że na internecie ludzie piszą że trzeba to mieć)?
Przy samej produkcji, aranżach poznawaniu zasad budowania utworu, itp nie musisz mieć dobrych odsłuchów. To dopiero ma głębszy sens podczas miksu a zanim do tego dojdziesz to jeszcze trochę zejdzie. I czy w ogóle dojdziesz, bo może za pół roku stwierdzisz, że jednak klejenie modeli czołgów sprawia Ci większą frajdę. Póki co zbieraj pieniądze - sensowne monitory to koszt ciut większy niż 500pln
Tak Maciek pisałem, że gra mi mi muzyka non stop ale z głośników od laptopa nie doczytałeś do końca :P wiec mimo wszystko to nie jest jakiś zadowalający dźwięk. Wiec dlatego te głośniki muszę po prostu kupić i zdaje sobie z tego sprawę, że koszt wyniesie mnie powyżej 600 zł. Ale uważam, że jak mam kupić mizerie za 300 zł to jednak mimo wszystko wole dołożyć. A co do twojej tekstu odnośnie tego, ze mogę po pół roku odejść od tworzenia i zająć się klejeniem masz racje, może tak być ponieważ tworzenie muzyki jest moją dodatkową pasją a zakup dobrych głośników to jest inwestycja na lata. :)


(5.01.2016, 10:26)FrancescoKationi napisał(a): Witam
Jest dużo dobrego w tym co koledzy wyżej napisali, ale napiszę Ci jak widzę to z mojej strony. U mnie sprawa wygląda całkowicie inaczej... zaczynałem tworzyć muzykę na słuchawkach (dużo wcześniej na głośnikach tak for fun). Następny zestaw to był creative 2.1 co uważam w zupełności dla początkującego laika za wystarczający sprzęt do tworzenia, kosztuje zaledwie ponad 100zł. O monitorach marzyłem już dużo wcześniej i udało się tannoy 502 - bardzo dobre monitory które będę polecał dla każdego zarówno do słuchania muzy jak i tworzenia. Jedyna zmiana jaka mi się zamarzyła po przeczytaniu testu to tannoy 802 ze względu na rodzaj muzy jaki tworzę http://www.e-muzyk.pl/testy-sprzetu-muzycznego-testy-instrumentow-muzycznych-testy/monitory-studyjne-mainmenu-35/5141-test-tannoy-reveal-802-niedrogie-aktywne-monitory-studyjne-z-8-dolem-jakie-monitory-do-hip-hopu-tannoy-reveal-802-czy-yamaha-hs8-jakie-monitory-studyjne-wybrac-do-dubstepu-do-techno-tanie-monitory-studyjne-z-mocnym-basem-jakie-monitory-maja-mocny-silny-ba
Powiem tak wiedziałem na co się piszę mając już 502 i wiedziałem, że może być grubo. Jak się okazuje to był strzał w dziesiątkę i nie dlatego że 502 są słabe, otóż nie są wystarczające w zupełności szczególnie w warunkach domowych. Tannoy 802 to już inna bajka i nie polecam dla ludzi którzy mają problem z głośnym słuchaniem. Ostatnio przyjechała do mnie policja o godzinie 17.00, a katowałem je góra 20 min rozkręcona na maksa i jedno mogę powiedzieć na pewno, przy maksymalnym volume monitory te nadal zachowują barwę piękny dół, nic nie trzeszczy i jestem nimi przerażony z powodu ich mocy. Także jeśli lubisz wypić i posłuchać głośno to lepiej kup sobie 502. Miałem okazję słuchać różnych monitorów i 5 i 8 oczywiście nie znam wszystkich, ale tannoy to oki co zdecydowanie najlepsze odsłuchy z jakimi miałem do czynienia.
Dziękuje za tak długą i wnikliwą odpowiedz FrancescoKationi. No o tych Tannoy Reveal 502 poczytałem i masz racje są zajebiste ludzie strasznie chwalą nawet znalazłem filmiki z odsłuchu ich wypas i również cena jest zaskakująco mała. I jeszcze powiedz mi jak z membraną ile ma być 5 cali wystarczy prawda pokój mam wymiarów 12m2 w kształcie prostokąta ??? I jeszcze powiedz mi jakie masz zdanie do monitorów studyjnych KRK RP G3 ??? i jakiego interfejsu używasz ?




Łączę posty oraz poprawiam formatowanie bo widzę że koledze coś nie wyszło
LocoMatt



RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - FrancescoKationi - 5.01.2016

Wygląda to tak 502 to 5 calowe, 802 to 8. Natomiast odnośnie krk rpg3... byłem na nie bardzo ale to bardzo napalony, dopóki nie dowiedziałem się wielu złych rzeczy to raz, a dwa nie wiedziałem jeszcze wtedy o tannoy. Z krk jest kwestia tego typu, że przekłamują dolne pasmo, tak naprawdę to takie trochę głośniki które udają monitory. Wg mnie to będzie po tym wszystkim co słyszałem i czytałem jeden z najsłabszych wyborów. Co do interfejsu, to od początku tworzenia nigdy go nie miałem i nie używałem. Do dzisiaj nie wiem tak naprawdę jaki ma to wpływ na tworzenie muzyki. Oczywiście mówię tutaj o tworzeniu bez podłączania mikrofonów. U mnie wszystko jest podłączone jackami. Nie próbuje Ci powiedzieć, że interfejs jest zbędny. Tylko ja nie miałem z nim nigdy styczności i nie mam pojęcia jak to by się przełożyło u mnie. Z jakiego miasta jesteś?


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - DjMat - 5.01.2016

Rozumiem :) bo wiesz dlatego pytam bo są strasznie reklamowane są te KRK nawet Dj znani z nich korzystają i wiesz zastanawiało mnie to co te monitory mają w sobie właśnie stąd moje pytanie :P ale na pewno wezmę pod uwagę twoje zdanie przy zakupie :) wiesz u mnie kwestia wygląda tak, że na początek na pewno będą to monitory a później dopiero dokupię interfejs. Wiesz co ja pochodzę z Województwa Podkarpackiego okolice Łańcuta żeby ci to bardziej zobrazować mam nie daleko do Rzeszowa a ty ????? i tak notabene świetną muzykę robisz trochę clouda twojego posłuchałem :) ty zajmujesz się tylko produkcją czy również grasz jako Dj po klubach ?


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - FrancescoKationi - 5.01.2016

Daj fejsa to pogadamy. Temat krk i znanych djów działa tak, że traktują je jako któryś tam odsłuch... Mam dla Ciebie alternatywę tannoyów, ale uprzedzam że nie znam ich brzmienia.

http://jbl.essaudio.pl/monitory-odsluchowe/seria-lsr-3 podobno konkret masz tam też link do testów. Powiem tak na pewno chciałbym jes usłyszeć!!!


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - DjMat - 5.01.2016

Masz na priv linka odezwij się :)


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - Zirds - 5.01.2016

Sam mam LBL LSR 305. Mogę Ci je polecić z czystym sumieniem.


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - KBK - 5.01.2016

Odniosę się do pierwszego posta, za kwotę 300-500 zł to kupisz dobre słuchawki, ale nie głośniki. Wszystko co znajdziesz w konfiguracji 2.0 aktywnej w tej cenie nie spełni Twoich oczekiwań. Jakiekolwiek sensowne głośniki czy np monitory takie jak KRK zaczynają się od 500 zł za sztukę, więc jeżeli myślisz o kupnie czegoś, na czym będzie słychać instrumenty a nie pierdy, to dołóż odrobinę i się wstrzymaj. Zresztą kolega Zirds na pewno więcej pomoże w tym temacie, a co do ceny pewnie mi przytaknie.


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - Zirds - 6.01.2016

Tak samo poleciłem userowi Knifeman w jego temacie... Kup sobie głośniki Creative T40, mam je od lat. Kiedyś służyły mi do laptopa, a teraz spełniają swoją powinność jako zestaw mocno brzmieniowy do TV.


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - DjMat - 6.01.2016

Dziękuje wam bardzo za wszystkie rady :) już wiem czego chce ale jeżeli jeszcze ktoś ma coś to powiedzenia zapraszam do dyskusji.


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - Recoil83 - 6.01.2016

Witam, wiem również zaczynałem na słuchawkach, ale miałem wzmacniacz Technics SU-600 i głośniki Mission M30i i to całkiem inaczej brzmiało, nie zawsze coś co brzmi dobrze na słuchawkach będzie brzmieć dobrze na innym sprzęcie, dlatego polecałbym przesłuchać swoje kawałki na różnych urządzeniach np: smartfon, telewizor itd. jak będzie brzmieć dobrze to nie jest źle. Po trzech latach stwierdziłem że to co do teraz stworzyłem może brzmieć lepiej dlatego zbieram na monitory, najlepiej się nadają do pracy bo nie przekłamują, kartę mam ESI Maya 44 PCI, kupiłem ze względu na wejście mikrofonowe z zasilaniem Phantom, którego zresztą teraz nie używam bo nie mam zdolności wokalnych, monitory jakie mam w planach to ESI nEar 08 eX. Pozdrawiam


RE: Głośniki 2.0 czy Monitory studyjne dylemat !!! - Audionysos - 6.01.2016

Jeśli planujesz kupywać w niedalekim czasie jeszcze np. klawiaturę midi, albo zestaw perkusyjny, pady czy cokolwiek na czym byś chciał grać live to zdecydowanie polecam zakup interfejsu.
Tanich monitorów raczej nie mam sensu kupować, a dwa, że jeśli chcesz je rozstawić w pokoju mieszkalnym to ciężko będzie Ci to zrobić tak, żeby spełniały one swoje przeznaczenie.