MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Karta dźwiękowa USB - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Karta dźwiękowa USB (/temat-karta-dzwiekowa-usb--16836)



Karta dźwiękowa USB - KBK - 5.01.2016

Witam!

czy może ktoś z Was polecić mi kartę dźwiękową na USB do około 100 zł?
Zależy mi, aby zgrywać analogowo przez wejście liniowe tracki ze stacji roboczej, dlatego zależy mi, aby wejście Line-In miało próbkowanie na przyzwoitym poziomie.


RE: Karta dźwiękowa USB - Zirds - 5.01.2016

Nie ma takiej, a jak jest to niewarta polecenia. Poszukaj używek typu Focusrite Scarlett 2i2, solo.


RE: Karta dźwiękowa USB - KBK - 5.01.2016

Dzięki. A jakaś alternatywa? Nowe urządzenia to koszt prawie 600 zł a używki nie ma szans dostać... To może coś do 200 zł?


RE: Karta dźwiękowa USB - Maciek - 5.01.2016

Do czego potrzebujesz?


RE: Karta dźwiękowa USB - KBK - 5.01.2016

(5.01.2016, 10:32)KBK napisał(a): Zależy mi, aby zgrywać analogowo przez wejście liniowe tracki ze stacji roboczej, dlatego zależy mi, aby wejście Line-In miało próbkowanie na przyzwoitym poziomie.

Maćku uczymy się czytać ze zrozumieniem


RE: Karta dźwiękowa USB - Maciek - 5.01.2016

Wybacz ;)
Na szybko przeglądam w pracy z telefonu podczas przerwy ;)
W takich pieniądzach niestety nie kupisz nic sensownego - domniemam że używasz laptopa stąd wybór usb... A rozglądałeś się za mikserem usb?
Używanym rzecz jasna


RE: Karta dźwiękowa USB - KBK - 5.01.2016

Na chwilę obecną nie jestem w temacie jeśli chodzi o sprzęt tego typu, mam co prawda mikser ale typowo DJ-ski.
Zastanawiam się nad jakością tych kart, czy jest aż tak zauważalna różnica między taką za 100 i 500 zł, czy przeciętny producent jest w stanie tą różnicę zauważyć?


RE: Karta dźwiękowa USB - Maciek - 5.01.2016

Powiem tak - miałem kiedyś emu 0404 w wersji wewnętrznej i bardzo przyzwoicie się sprawowała. Kilka lat temu miałem do czynienia z tym samym modelem w wersji usb i poziom szumów własnych generowanych przez nią był nie do przyjęcia a jej koszt to chyba ok 800pln.


RE: Karta dźwiękowa USB - KBK - 5.01.2016

Póki co zauważyłem, że mój laptop nagrywa sampla prawie bezstratnie na jakości - przynajmniej na odsłuchach AKG K240MKII nie wyczuwam prawie różnicy, ale o dziwo samplowanie bezpośrednio w Workstation robi większe straty...
Właśnie boję się, że zakup karty może okazać się gorszym wyjściem, niż używanie wejścia liniowego w lapku...


RE: Karta dźwiękowa USB - Maciek - 6.01.2016

Jeśli w takim razie zadowolony jesteś ze swojej karty wewnętrznej w laptopie, nie szukaj alternatywy bo w pieniądzach jakie podałeś to ciężka sprawa... Trzeba okazji a co najwyżej jakiegoś Focusrite'a wyhaczyć można. Ludzie je chwalą, lecz ja osobiście nie miałem styczności więc głowy nie dam - głowę mogę dać za RME, ale to trzydziestokrotność kwoty jaką podałeś ;)
Rozumiem że workstation to ten Roland, który masz w profilowym?


RE: Karta dźwiękowa USB - KBK - 6.01.2016

(6.01.2016, 6:43)Maciek napisał(a): Rozumiem że workstation to ten Roland, który masz w profilowym?

Zgadza się.