MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP FELIX G - Cyan - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP FELIX G - Cyan (/temat-trap-felix-g-cyan)



FELIX G - Cyan - FELIX G - 6.01.2016

FELIX G




Cyan






Jakies sugestie?


RE: FELIX G - Cyan - waspi - 6.01.2016

całkiem sponio to wchodzi może hi hat trochę za cicho a tak to piękniutko


RE: FELIX G - Cyan - Shutara - 6.01.2016

Bardzo fajne smaczki (mówię o mini melodiach) pomiędzy głównym synthem. Z wejściem perkusji jest jeszcze lepiej. Głęboko, spokojnie i interesująco. Jedyne co mi właśnie lekko wadzi to brzmienie głównego motywu. Lekko bym je zmodulował, ale to subiektywna opinia; jest bardzo spoko.
Haty może faktycznie odrobinę za cicho (od 2:59 jest w sam raz), ale i tak daję 4 ;)


RE: FELIX G - Cyan - Hola Flavio - 6.01.2016

Felixie, bardzo podoba mi się. Uwielbiam takie klimaty, ale mam jedno przeciwwskazanie - zmień ten oklepany werbel. Ogólnie propsik.


RE: FELIX G - Cyan - Shabboo Harper - 7.01.2016

Według mnie to najbardziej stylowy z Twoich tematów. W "sinoniebieskim" odcieniu nut przeważa brzmienie zbliżone do "rozmyślania". Jednolita barwa perci i subtelny bass plus piano kreują spokojny, przystępny temat; Electro Synth w tle i kilka fx'ów efektownie upiększają "Cyan". Nietypowe przejście interesujące. Myślę, iż minimalny sample wokalny byłby jeszcze dodatkowym "smaczkiem" całości. ;)


RE: FELIX G - Cyan - FELIX G - 7.01.2016

Dziekuje wszystkim za opinie Heart
Haty i werbel postaram sie na przyszlosc ogarnac, co do wokalu to bardzo bym chcial, ale nikt nie chce mi zaspiewac xd


RE: FELIX G - Cyan - Krauze - 9.01.2016

daje 5 bo przesłuchałem już ze 6 razy i jadę dalej.


RE: FELIX G - Cyan - Maciek - 11.01.2016

Bardzo ciekawy numer - świetny klimat stworzony przez wszystkie te syntezatory - ja osobiście bym ciut inne poziomy w miksie ustawił i ciut bardziej odseparował niektóre rzeczy od siebie... 4/5


RE: FELIX G - Cyan - iamsteffe - 17.01.2016

Niezły kawałek , dobry do wychillowania. Wprowadza fajny klimat ;)
Ale , jak zawszę przykuwam uwagę do drums'ów i tu ten hi hat jest nieco za cicho aczkolwiek to nie jest jakiś karygodny błąd ;) Dźwięki tła super !!! na duży +
Ode mnie mnie 5 takie klimaty lubię a to jest naprawdę niezłe.


RE: FELIX G - Cyan - Arytmica - 1.02.2016

Sam nie wiem do końca, jak ocenić ten kawałek. Chyba spodziewałem się innego rodzaju trap'u, ale skoro już tu trafiłem, to podzielę się moimi spostrzeżeniami; czyli przede wszystkim szlifuj mix. Część sampli gryzie się z resztą (konflikt kluczy) np. chimes/cowbell grany na początku, czy snare. Górnych częstotliwości pisząc w skrócie - praktycznie niema, a sub.. no właśnie. Od początku coś mi z nim nie grało, więc pofatygowałem się, żeby sprawdzić "u siebie". Sub gra po 1 w stereo, a po 2 nie równo (jakby potrzebował kompresji) co moim zdaniem jest dość rażącym niedopatrzeniem. W końcu sub i perkusja to w trapie podstawa, a tutaj, jest to Twoją słabszą stroną. Cóż. Tak jak już mówiłem, szlifuj mix. Polecam też oglądanie tutków i czytanie artykułów. Cheers!


RE: FELIX G - Cyan - FELIX G - 5.02.2016

(1.02.2016, 12:26)Arytmica napisał(a): Sam nie wiem do końca, jak ocenić ten kawałek. Chyba spodziewałem się innego rodzaju trap'u, ale skoro już tu trafiłem, to podzielę się moimi spostrzeżeniami; czyli przede wszystkim szlifuj mix. Część sampli gryzie się z resztą (konflikt kluczy) np. chimes/cowbell grany na początku, czy snare. Górnych częstotliwości pisząc w skrócie - praktycznie niema, a sub.. no właśnie. Od początku coś mi z nim nie grało, więc pofatygowałem się, żeby sprawdzić "u siebie". Sub gra po 1 w stereo, a po 2 nie równo (jakby potrzebował kompresji) co moim zdaniem jest dość rażącym niedopatrzeniem. W końcu sub i perkusja to w trapie podstawa, a tutaj, jest to Twoją słabszą stroną. Cóż. Tak jak już mówiłem, szlifuj mix. Polecam też oglądanie tutków i czytanie artykułów. Cheers!

Akurat konflikt kluczy jak i nierownosc basu sa zamierzone. W zasadzie nie tylko bas jest nierowny, wiekszosc instrumentow wypada z rytmu, robie tak we wszystkich utworach i nazywa sie to humanization. Ogolnie to nie klasyfikowalbym mojej muzyki do typowego trapu.

Natomiast zgodze sie co do góry, teraz kiedy juz "odzwyczailem" sie od tego utworu slysze jak malo jej jest. Btw dziekuje za wnikliwa analize, milo mi, ze poswieciles czas :D

Dziekuje tez innym, przyjemnie dostac tyle feedbacku i miejsce w "najlepszych utworach" Heart