MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA 3RBE - BrainStorm (roboczy) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA 3RBE - BrainStorm (roboczy) (/temat-electronica-3rbe-brainstorm-roboczy)



3RBE - BrainStorm (roboczy) - 3RBE - 6.01.2016

Pierwszy mój utwór na tym forum. Od jakiegoś czasu zaprzyjaźniam się z Abletonem i to tez pierwszy utwór z którego w jakiś sposób jestem zadowolony. Inspirowany klimatami retro. Forma jeszcze do dopracowania (będzie dłuższy). Uwagi i opinie mile widziane :)





pzdr


RE: 3RBE - BrainStorm (roboczy) - Revnotes - 6.01.2016

Od strony technicznej jest po prostu grubo! Z jednej strony mocarz, z drugiej precyzja. Na mnie zrobiłeś wrażenie, ciekawie pogrywa wraz z takim "retro" brzmieniem. Ogólnie nie potrafię ocenić Twojego pomysłu, ponieważ nie siedzę w tych klimatach.

PS: Szybko naskrobałeś te pierwsze 10 postów, a wielki brat patrzy ;)


RE: 3RBE - BrainStorm (roboczy) - 3RBE - 6.01.2016

a dziękuję za ta opinię :)
PS.wszystkie posty rzeczowe po zapoznaniu się z materiałem, bez ściemy.


RE: 3RBE - BrainStorm (roboczy) - Luke303 - 6.01.2016

Przesłuchałem 2 razy i zastanawiam się do czego się przyczepić. Track ma energie w bitach, mocna dynamika połączona z płynącymi syntezatorami. Brzmi świetnie jak dla mnie...moze trochę zbyt "napęczniało" przez nagromadzenie tych wszystkich elementów na raz. Powodzenia z następnymi produkcjami.


RE: 3RBE - BrainStorm (roboczy) - 3RBE - 6.01.2016

Trochę masz rację z tym "napęczniałym", nie ukrywam, że zależało mi na dość mocnym ładunku emocjonalnym w tym numerze i takie zestawienie w pewnym sensie spełniło moje założenia. Czy pisząc to, masz na myśli cały numer czy konkretne momenty ?


RE: 3RBE - BrainStorm (roboczy) - Luke303 - 6.01.2016

Chodzi mi o drugą połowę...trzeba by poustawiać pasma dla poszczególnych ścieżek tak żeby się podobne częstotliwości nie nakładały na siebie. Trochę tez chyba przesadziłeś z kompresją. Nie chce się wymądrzać bo sam nie potrafię zmiksować muzyki tak jak się powinno...może ktoś mądrzejszy Ci doradzi.


RE: 3RBE - BrainStorm (roboczy) - meatBall - 6.01.2016

ja pierdacze, to Kolegę poniosło :D w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście :P
zajebioza, kozacko to wszystko zmontowane, panorama, perka, fxy :] mimo, iż to teoretycznie w ogóle nie mój klimat, to jednak od połowy jest masakra, klimat normalnie jak sam padre JMJ... Piknie :D technicznie się nie sadzę :P

pozdro ;]


RE: 3RBE - BrainStorm (roboczy) - Zirds - 6.01.2016

Bardzo ciekawa kompozycja. Bogate barwy basów i synthów. Bardzo dobrze rozpracowana kompozycja, gatunkowo przypominająca cięższe wersje utworów Marka Bilińskiego, a także The Flashbulb zaś w lżejszej postaci.
Nie podoba mi się brzmienie werbla - jest suche i krótkie, nad stopą też można by było trochę popracować.

4/5 (na zachęte i pierwszy post na forum) ;)


RE: 3RBE - BrainStorm (roboczy) - 3RBE - 6.01.2016

Luke303: Dzięki za rady. Zgrywam to na lichych głośnikach u na słuchawkach też słyszę, że pasma jeszcze nie do końca. Szczerze mówiąc jestem raczkujący w temacie realizacji. Jeszcze dużo przede mną.

meatBall: Cieszę się, że tak to odbierasz. Dzięki za dobre słowo.

Zirds: Podzielam opinie o werblu, przemyślę sprawę. Dzięki.


RE: 3RBE - BrainStorm (roboczy) - Shutara - 6.01.2016

Bardzo ciekawa aranżacja (połączenie cięzkiej stopy z np. lekkim wobblem i kaskadą plucków). Tło też udane, nie przesadne (jedynie wchodząca w 2:00 partia robi lekką nadwyżkę moim zdaniem). Z tym werblem to faktycznie mogło być lepiej, ale z mojej strony 4, bez ściemy ;)


RE: 3RBE - BrainStorm (roboczy) - Shabboo Harper - 15.01.2016

Rafał, utwór specyficzny; trudny, w odcieniu Electro Industrialu. Przewodni Synth w swym "marsowym" brzmieniu kreuje klimat zbliżony do 80's (Jean M. Jarre); fx'y różnorodnie uchwycone plus przestrzeń pięknie podkreślona to siła Twego tematu. W przeciwieństwie do sekcji rytmicznej. Chwilami jest zbyt "gęsto", lecz... "zależało Ci na mocnym ładunku emocjonalnym"; i takowy osiągnąłeś. Projekt, w takiej postaci, zdecydowanie potrzebuje "rozpostarcia skrzydeł"... <takjest>