MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE The Fly & Kveon - Independent (Big Room) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE The Fly & Kveon - Independent (Big Room) (/temat-house-the-fly-kveon-independent-big-room)



The Fly & Kveon - Independent (Big Room) - Fly - 10.01.2016

Witam,oto mój collab z Kveonem. Czy wyszło? Nie mam pojęcia, ale jestem pewny jednego. Nie spodoba wam się bo big room....;P


Zapraszam do oceniania i pisania co wam się podoba,a co należy poprawić :)


RE: The Fly & Kveon - Independent(Big Room) - Kaper - 10.01.2016

Dźwięki fajne ale źle leżą w miksie. Przydała by się dobra kompresja aby to "zbić" bardziej xD Pomysł fajny ale koniecznie jeszcze nad tym popracujcie ;)
" Nie spodoba wam się bo big room..." wygrywa xD


RE: The Fly & Kveon - Independent(Big Room) - Fly - 10.01.2016

Kompresja mówisz ? Na master ? Dałem już i the glue i multiband compressor,ale może ustawiłem za małe ratio ?


RE: The Fly & Kveon - Independent (Big Room) - Kaper - 10.01.2016

szczerze to nie powiem Ci czego ustawiłeś za dużo a czego za mało bo ja robię wszystko na słuch xD
kompresor nie musi być tylko na master, czasem dobrze jest perke razem wrzucić na kompresor aby sie zbiła :P
Ale wiesz, mogę gadać brednie bo serio wszystko biorę na słuch i robię tak żeby dobrze zabrzmiało przynajmniej w moim odczuciu xD


RE: The Fly & Kveon - Independent (Big Room) - Shabboo Harper - 12.01.2016

Fly, Kveon klimat/aranż podobny do wykreowanego w Demo; nie wprowadziliście zbyt znaczących korekt... Jest jak jest; w tej wersji Wasz utwór musi się bronić. Good luck. ^^


RE: The Fly & Kveon - Independent (Big Room) - thepianosup - 15.01.2016

Kick w dropie nie jest w tonacji, a w big room zawsze powinien być prymą toniki tonacji.


RE: The Fly & Kveon - Independent (Big Room) - Fly - 15.01.2016

thepianosup,kick gra na E,a skala to A major, więc chyba jednak jest w tonacji...albo ja czegoś nie wiem xD


RE: The Fly & Kveon - Independent (Big Room) - K - 21.01.2016

(15.01.2016, 9:36)thepianosup napisał(a): Kick w dropie nie jest w tonacji, a w big room zawsze powinien być prymą toniki tonacji.

To nie Hardstyle, że basowy pogłos kicka musi być idealnie dopasowany do utworu.


RE: The Fly & Kveon - Independent (Big Room) - Faden - 5.02.2016

Tak sie robi Big Room!!! Niemialem na mysli waszego, ale ten...<hehe>



RE: The Fly & Kveon - Independent (Big Room) - Fly - 6.02.2016

@Faden,chyba mamy inne poczucie humoru


RE: The Fly & Kveon - Independent (Big Room) - Kveon - 6.02.2016

(5.02.2016, 2:20)Faden napisał(a): Tak sie robi Big Room!!! Niemialem na mysli waszego, ale ten...<hehe>

A My robimy po swojemu big room! Nie porównuj nas do kogoś. Nie chcemy nikogo "kopiować", zrobiliśmy to po Naszemu i słychać efekty.


RE: The Fly & Kveon - Independent (Big Room) - Faden - 7.02.2016

(6.02.2016, 15:47)Fly napisał(a): @Faden,chyba mamy inne poczucie humoru

@Mucha. Cos mi sie zdaje, ze podobny...

Kveon
Ta trabka w refrenie byla dosc popularna w tzw. ''Melbourne'' Szczerze nie jest to nic odkrywczego, a tamten utwor to tylko przyklad z ktorego mozna by zaczerpnac troche wiedzy, aby niebylo takie nudne jakie jest teraz.
Ten lead w breaku jest zajebisty i mozna by go bylo uzyc do jakiegos EDM, a tak jego potencjal zostal zmarnowany tutaj...


RE: The Fly & Kveon - Independent (Big Room) - Fly - 7.02.2016

Twój komentarz mnie nie śmieszy,więc dalej będę twierdził,że inne.

Zaraz...chyba,że Ty tak na poważnie...

Jeśli tak,to uważam,że ten kawałek który podałeś,to prawdziwy syf. Może kick jest ok, ale reszta...naprawdę nie wiem co Ci się może w nim podobać. W dropie słyszę tylko jakiś śmieszny scratch który w ogóle nie ma mocy. Breaku nawet nie skomentuje...

Podawanie tego jako przykład do naśladowania, to pomyłka.