MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Eimear - Above The Stars (EP) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Eimear - Above The Stars (EP) (/temat-progressive-eimear-above-the-stars-ep)



Eimear - Above The Stars (EP) - eimear - 11.01.2016

Witam.
15 lutego br. wychodzi moja druga EP w Alter Ego Progressive
a w niej dwa utwory :)






RE: Eimear - Above The Stars EP [2] - piral - 11.01.2016

Od pierwszych sekund wyczuwam dobry klimat. Dawno cię tu nie było swoją drogą. ;) Trochę przeszkadza mi ilość szumu na przejściu. Piękny breakdown, im dalej tym lepiej. W 2:42 jak wszedł ten vox na chwilę miałem ciarki. Podobają mi się te różne one shoty, reverse szumy pod perką w drugiej części.
"Above The Stars" nie przypadł mi do gustu tak bardzo jak "Love is Freedom" ale to nadal całkiem niezły track. Daję 5


RE: Eimear - Above The Stars EP [2] - Shabboo Harper - 12.01.2016

"Love is Freedom": sporo "szmerów" w tym fragmencie... Perca lekko "stłumiona"; delikatne w swej wariacji piano; urokliwe akcenty natury w tle. Generalnie subtelny, foniczny Sound Design. Wokal matowy, zmysłowy. Przyjemny.
"Above The Stars:" jest prześwietnie w aranżu intensywnych nut; misternie dopieszczony Beat; Bassline głęboki, "mięsisty"; intensyfikuje chwytliwe flow. Tempo prima. Kunsztowny miks... <takjest>

Łukaszu, gratuluję wyczynu. Niech dobry los Ci sprzyja. :)


RE: Eimear - Above The Stars EP [2] - eimear - 12.01.2016

Nie było mnie bo nie skupiałem się ostatnio na muzyce :)
Ale w końcu wszystko jest na dobrej drodze by mieć więcej czasu na obydwie rzeczy.
Tak w pierwszym faktycznie szumów, nie wiem dlaczego bo sam pad gra całkiem przyzwoicie ale ze wszystkim idzie w szumy. Nic poprawie się.
Dzięki za przesłuchanie i komentarze !


RE: Eimear - Above The Stars EP [2] - Michael bromber9 - 12.01.2016

Bardzo przyjemnie słucha się tych delikatnych dźwięków.. Melodyjny prog na dobrym poziomie.. jest wielki klimat.:) jak zwylke przy okazji przesłuchiwania Twoich numerów nie mogło obyć się bez głębokiej chordy:) Masz wielkie czucie tego co robisz i dokładnie wiesz co chcesz tym osiągnąć świetnie rozkładasz i dawkujesz emocje w kawałku (moje osobiste odczucie)

co do pierwszego numeru to muszę przyznać że całkowicie mi nie pasuje ten szum(pad) moim zdaniem psuje znacznie tak świetny track.. Pozdrawiam i powodzenia oczywiście 5


RE: Eimear - Above The Stars EP [2] - Tomasz Karaban - 12.01.2016

Sądzę że w pierwszym MOIM skromnym zdaniem za dużo szumów. W ogóle jedna z lepszych produkcji jakie tu słyszałem a słyszałem niewiele więc zmykam i szukam dalej :D

Sądzę że w pierwszym MOIM skromnym zdaniem za dużo szumów. W ogóle jedna z lepszych produkcji jakie tu słyszałem a słyszałem niewiele więc zmykam i szukam dalej :D


RE: Eimear - Above The Stars (EP) - Crazy Noise - 12.01.2016

Widzę, że co raz lepiej panujesz nad dołem w kawałkach. Mój faworyt to "Above The Stars". W pierwszym kawałku nie pasuje mi trochę przejście (2.48). Dałbym coś co chociaż lekko by wkręcało do refrenu. jakiś fajny uplifter plus może stopniowe ścinanie niskich częstotliwości i nagłe wyciszenie wszystkiego. W dwójce natomiast jest za dużo tych "szumów".
Gratuluję wydania i życzę kolejnych sukcesów ;)


RE: Eimear - Above The Stars (EP) - Koman - 13.01.2016

Przypadkiem dodałem ocenę 2(chciałem 4). Utwory są bardzo ciekawe, szczególnie Above the Stars.
Powtórzę poprzedników, niezbyt podobają mi się te szumy.

Wyszło bardzo klimatycznie, utwory dają się słuchać raz, drugi, trzeci. To jest coś co do mnie trafia.


RE: Eimear - Above The Stars (EP) - GY4 - 13.01.2016

Drugi track swietny.Troszke Deadmau5-em mi pachnie:)Dobry progressive robisz...oby tak dalej.pozdro


RE: Eimear - Above The Stars (EP) - sss - 15.01.2016

Dobra czas na moją pierwszą wypowiedź. Na sam początek powiem WOW. Od pewnej chwili szukałem takiego nagrania, bo poczułem już troszkę zmęczenie materiału śmigając na moich playerach.
Zacznę może od mojego faworyta, którym jest "love is freedom" Szczerze pozytywnie mnie zaskoczyłeś bo zamiast vox'a spodziewałem się ptaszków ponownie:) Na początku dla mnie szum zdecydowanie za bardzo się wybija. Ogólnie to nawet mam takie 1-no skojarzenie z pewną grą zwaną mirror's edge myślę, że świetnie ten track by pasował do takiej utopii jaką tam wykreowano.

Natomiast "above the stars" podoba mi się pozytywne emocje które tam zaszyłeś, delikatnie tak by komuś wejść do głowy. W tle Bardzo spodobały mi się te "głębsze" akordy
(づ◕▾◕)づ


RE: Eimear - Above The Stars (EP) - Revnotes - 16.01.2016

Przede wszystkim gratuluję współpracy z Alter Ego, rozpoznawalny wydawca samoistnie jest gwarantem dobrego marketingu i ewentualnych supportów. Życzę Ci, aby ich było jak najwięcej dla Ciebie i tej EP.

W "Love Is Freedom" ilość szumów mogłaby być mniejsza lub po prostu założyłbym na niego jakiś filtr, który by sporo nosowych częstotliwości wytłumił. Takie tam moje widzi mi się. Ogólnie breakdown bardzo mi przypomina te z uplifting trance, tyle że z nieco cofniętym pianinem, akurat mnie bardziej ciągnie do plucków, chordów, mocniej w kierunku house. Przyznaję, że numer jest dobry, bardzo dobry, ale po prostu nie trafia idealnie w mój gust, dlatego nie poczułem się jakoś szczególnie.

"Above The Stars" zdecydowanie bardziej do mnie przemawia, melodic progressive house w stylu Alex H. Na mnie wrażenie robią te wszystkie przeszkadzajki, efekty. Potrafisz je dobierać, jest tego mnóstwo i świetnie budują teksturę, na bogato. Zajebiste przejście, odniosłem wrażenie, że robisz to naturalnie z wielką łatwością i o to chodzi. Za ten numer masz u mnie 5, a nie pamiętam kiedy po raz ostatni oceniłem tutaj jakiś utwór tak wysoko.

Działaj, realizuj swoją pasję, co byśmy mogli być dumni z jakiegoś rodaka w takiej stylistyce. Masz zadatki na kogoś, kto swoje produkcje będzie prezentował znacznie szerszej publiczności niż ta, którą znajdziesz na forach muzycznych.