MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) (/temat-classical-ann-hope-chasing-a-dream-piano-violin)



Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Ann Hope - 11.01.2016

Witam,

To mój pierwszy utwór. Jestem ciekawa co sądzicie :) Pomysł zrodził się na fortepian, później dodałam smyczki. Miałam nadzieję wyrazić w nim zadumę, trochę nostalgii i nadzieję...ale co z tego wyszło - ocenicie sami :)




RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Shutara - 11.01.2016

Barwa pianina jakoś nie do końca mi pasuje i od 0:22 puściłbym stringi osobno, a tak to skaczą z piano i jakoś dziwnie (mi) to brzmi. Niemniej jednak dość posępne, ale jednocześnie przyjemne :) Bardzo dobrze przelane emocje. Pomimo dość ubogiego instrumentarium, zasługuje na coś pomiędzy mocne 3, a nieśmiałe 4.
Jako że to pierwszy utwór, to daję 4 i czekam na więcej <thumbup>


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Shabboo Harper - 12.01.2016

Ascetycznie, nostalgicznie; w brzmieniu smyczków smutno przytulnie. Klimat wyważony w swym "chłodzie"; instrumentarium ogromnie skromne. Piano "letargiczne", przygnębione. Zacne... Aranż nie do końca mnie przekonuje, lecz to Twój koncept, który w pełni szanuję. Ann, nadzieja z pewnością jest (Hope)...

Lady, witaj w MP. :)


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Abigail Noises - 12.01.2016

Kompozycja utworu jest dobra ale niestety techniczne sprawy zaniżają całość dość znacznie. Brakuje tu momentów, w których oddałabyś nacisk na poszczególne nuty. Wygląda to tak jakbyś w ogóle nie używała velocity – ''od lewa do prawa równa linia''. Utwór ''nie oddycha''. Dodatkowo aby coś usłyszeć musiałem podkręcić gaina na maxa. Smyki są za bardzo w tle. Poszerzyłbym całość także jakąś wtyczką. I najistotniejsze to brak kompresji – chociaż delikatna ale przydałaby się, bo wrażenie jest takie, jakbym słuchał tracka z drugiego pokoju – nie przebijają się dźwięki do ucha. Ten moment po 1.35 najbardziej mi się podoba ale... znów gdyby tutaj nacisk był większy niż w pierwszej części to kompozycja by zyskała – ja zawsze czekam na koniec bo to tam ma być clue utworu. 2/5

Fajnie, że kolejna kobieta wrzuca swoje utwory na MP – pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze produkcję.


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Ann Hope - 12.01.2016

Dzięki za Waszą ocenę i wskazówki :) Poprawiłam projekt, użyłam kompresji i rzeczywiście różnica jest ogromna ;) Popracuję nad nim i dodam poprawioną wersję. Co do Velocity to jest różne, ale się nie wyróżnia, podejrzewam, że właśnie m.in przez brak kompresji :P


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Cris - 12.01.2016

a ja twierdzę, że nie należy producentów/kompozytorów rozpieszczać "bo to 1 kawałek na forum" itd itd. Podaje suche fakty :
Pomijając plastikowość fortepianu (jego barwa oscyluje gdzieś w granicach niesławnego FL KEYS), to raz że jest odczuwalny brak jakiegokolwiek dynamizmu w grze, jeśli grasz na klawiszach, zaopatrz się w dynamiczną klawiaturę, jeśli nie, to popracuj nad velocity poszczególnych nut, brakuje akcentowania poszczególnych nut, "charakteryzowania" ich poprzez większą ekspozycję w utworze. Fortepian musi wybrzmieć - musi mieć też odpowiednie echo nałożone na siebie. Co do smyczkowej sekcji, to sądziłem ze będzie akompaniamentem, jednakże akompaniują w dość kiepski sposób, grając niepełne akordy, często wymuszenie chcą zapełnić pustkę, powinny lawirować między melodią, a jeśli już mają grać tło, niech robią to dobrze. Co do melodii, to dla mnie nie ma żadnego motywu przewodniego, nie ciągnie słuchacza w utwór, a na siłę stara się mu pokazać, że producent potrafi niefałszować- to jednak jest zbyt mało, żeby w mieć odwagę (przynajmniej ja bym nie miał, na chwilę obecną) pokazać to swiatu, melodia musi byc ukierunkowana tematycznie, fortepian ma o tyle trudność , a zarazem przewagę, że solo musi byc grany mądrze, bo nie nadrobi się tutaj natłokiem instrumentów.

Moja ocena to 1/5 (w gwiazdkach) i 1/10 merytorycznie. Pracuj i słuchaj więcej klasyki, a jeśli nawet nie klasyki (która jest nudnawa szczerze mówiąc) to słuchaj tych bardziej modernowych pianistów : Yiruma, Kevin Kern, Giovanni Allevi to tak na początek.


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Abigail Noises - 13.01.2016

Cytat: to jednak jest zbyt mało, żeby w mieć odwagę (przynajmniej ja bym nie miał, na chwilę obecną) pokazać to swiatu

W całym Twoim wywodzie, z którym się zgadzam to zdanie jest niepotrzebne. Widać, że jest na początku drogi a forum jest dla każdego i po to wrzuca swój pierwszy utwór aby się czegoś dowiedzieć.

Ann Hope, dobrze że miałaś odwagę i mam nadzieję, że będziesz miała ją nadal :) Można wiedzieć na czym tworzysz?


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Ann Hope - 13.01.2016

(13.01.2016, 9:23)AdamWax napisał(a):
Cytat: to jednak jest zbyt mało, żeby w mieć odwagę (przynajmniej ja bym nie miał, na chwilę obecną) pokazać to swiatu

W całym Twoim wywodzie, z którym się zgadzam to zdanie jest niepotrzebne. Widać, że jest na początku drogi a forum jest dla każdego i po to wrzuca swój pierwszy utwór aby się czegoś dowiedzieć.

Ann Hope, dobrze że miałaś odwagę i mam nadzieję, że będziesz miała ją nadal :) Można wiedzieć na czym tworzysz?

AdamWax dzięki za Twoją opinię :) Oczywiście, że nadal będę miała odwagę, do tchórzliwych nie należę :P Tworzę w Fl Studio, jak na razie z wtyczek do smyczków mam Orchestral i session strings, do fortepianu addictive keys. Jak znajdę chwilkę, postaram się rozszerzyć swoje instrumentarium jakimiś ciekawymi wtyczkami.

Co do Twojego postu Cris....
Oczywiście szanuję Twoją opinię, mamy wolność słowa i każdy powinien wyrażać to co myśli, ale...
Jak gdzieś wcześniej napisałam liczę tutaj na Wasze opinie i wskazówki, aby wiedzieć co jest źle i to poprawić. Nie oczekuję peanów na swoją cześć...co Twój post w moim odczuciu poniekąd sugeruje. Podejrzewam, że na początku swojej twórczości dostawałeś od wszystkich po du*** i teraz chcesz się odwdzięczyć pięknem za nadobne... Uwierz mi jednych taka krytyka motywuje, drugich wręcz przygniata... Jak napisałam wcześniej, jestem dopiero na początku drogi i chcę jak najwięcej się dowiedzieć, nauczyć. Nie było łatwo wrzucić tutaj swój utwór i czekać na pożarcie wilków...Twój komentarz sugeruje, każdy urodził się alfą i omegą i nie potrzebuje rady kogoś bardziej doświadczonego (ciekawa jestem czy ktoś też tak ci powiedział, tudzież napisał na początku Twojej drogi, w stylu radź sobie sam i tak jesteś do du**)
Będę wrzucać tu swoją twórczość bo wierzę, że są tu ludzie, którzy są chętni podzielić się swoją opinią i mi pomóc. Doceniam to niezmiernie, że chcą poświęcić mi swój czas... A teraz kończę ten wywód bo dalej nie ma sensu go ciągnąć...


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Recoil83 - 13.01.2016

Witam, nie przejmuj się krytyką, jak na pierwszy utwór to klimatycznie brzmi dobrze daję 4.


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - soundsystem - 13.01.2016

powiem tak , utwór nie ma głównego motywu a jest długi i za to daje 5/5 , nuty są świetne fajnie to sobie wymyśliłaś i jest ich mnóstwo i za to taka ocena , jak na początek to wygląda to fajnie , skrzypce i piano , jest klimat , po tych 2 minutach wrzuciłbym bit i dalej ciągnął to co było tylko może z zapętleniem pianina ?
komentarze jakie otrzymałaś są głupie moim zdaniem , tutejsi mają zwyczaj że motywują cię takimi wypowiedziami , jak zrobisz coś dobrego dopiero wtedy piszą co im się podoba choć nie zawsze - piszą co by zmienili , na temat mixu to też mają tutaj świra , i takie głupie otrzymałaś odpowiedzi w swoim temacie z trackiem .
czekam na coś nowego .


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Cris - 13.01.2016

Ja powiedziałem poza częścią odautorską suche fakty które popchną Cię dalej w konkretnym kierunku, jeśli chcesz więcej porad to śmiało pisz do mnie priv, owszem na początku każdy pisał że moje kawałki to chłam którego nie daje się słuchać, ale poszedłem w troszkę inną drogę pracy nad utworami, stworzyłem koło siebie środowisko ludzi z którymi współpracowałem w jakimś stopniu i którzy przed umieszczeniem przeze mnie kawałka na forum oceniali go każdy na swój sposób, dopiero tak przefiltrowany utwór z poprawkami trafiał na forum, wtedy gdy dostawałem baty zazwyczaj były to uwagi już konkretne i takie jak otrzymałaś ode mnie, a ze nie jest miła i lekko chamska, no to cóż. Ważne ze zawiera błędy które dałem rady wychwycić. Przy normalnej rozmowie podobno jestem milszy ;P Co nie zmienia faktu, że moje zimne słowa i wrogi odzew mozesz puścić mimo uszu, tak samo jak oceny 5/5 które nie są adekwatne. ;)


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - qnebra - 13.01.2016

Jak dla mnie, to jest zdecydowanie za ciche. Nie mówię od razu o puszczeniu kompresora do oporu.


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Ann Hope - 13.01.2016

(13.01.2016, 17:49)Cris napisał(a): Ja powiedziałem poza częścią odautorską suche fakty które popchną Cię dalej w konkretnym kierunku, jeśli chcesz więcej porad to śmiało pisz do mnie priv, owszem na początku każdy pisał że moje kawałki to chłam którego nie daje się słuchać, ale poszedłem w troszkę inną drogę pracy nad utworami, stworzyłem koło siebie środowisko ludzi z którymi współpracowałem w jakimś stopniu i którzy przed umieszczeniem przeze mnie kawałka na forum oceniali go każdy na swój sposób, dopiero tak przefiltrowany utwór z poprawkami trafiał na forum, wtedy gdy dostawałem baty zazwyczaj były to uwagi już konkretne i takie jak otrzymałaś ode mnie, a ze nie jest miła i lekko chamska, no to cóż. Ważne ze zawiera błędy które dałem rady wychwycić. Przy normalnej rozmowie podobno jestem milszy ;P Co nie zmienia faktu, że moje zimne słowa i wrogi odzew mozesz puścić mimo uszu, tak samo jak oceny 5/5 które nie są adekwatne. ;)

Twoje suche fakty na pewno pchną mnie w dobrym kierunku :P , co nie zmienia faktu, że mogły być przekazane w nieco cieplejszej formie ;) I naprawdę mam nadzieję, że przy "normalnej" rozmowie jesteś trochę milszy :P Ale mimo wszystko dziękuję za ocenę i poświęcony czas pomijając formę przekazu ;)


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Zirds - 13.01.2016

Powiem Ci, że do jakiejś gry typu Minecraft by się nadawała :). C418, czyli kompozytor muzyki do Minecrafta robi w tym samym stylu, za pomocą jak najprostszych dźwięków, barw. Kiedyś artyści używali tylko syntetycznych dźwięków i nikt się nie czepiał, że pianino ma barwę organków Casio z 1993 r.
Dla współczesnej muzyki rozrywkowej POP, HipHop, ostatnio EDM, fakt, liczy się to by być na szczycie pod względem jakości wykonania, gdzie nad utworem pracowało 14 inżynierów audio i być tylko w pierwszej TOPce List przebojów.

Muzyka dzieli się na tych co chcą na niej zarobić i na tych co chcą coś przekazać...
Myślę, że Twój utwór jest z tej drugiej kategorii, która według mnie jest pisana przede wszystkim dla siebie, a nie dla innych.


Polecam, jeśli ktoś nie zna zapoznać się z produkcjami C418:




PS. Witam w dziale poświęconym Elektronice i Innym zabiegom muzycznym, gdzie wszelkie schematy i kanony są omijane i liczy się głównie przekaz autora.

3/5 bo wiem, że będzie jeszcze lepiej :)


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - abyssMB - 15.01.2016

Cytat:Pomysł zrodził się na fortepian, później dodałam smyczki. Miałam nadzieję wyrazić w nim zadumę, trochę nostalgii i nadzieję...ale co z tego wyszło

I całkiem fajnie Ci to wyszło - co prawda utwór nie jest doskonały technicznie, może nie brzmi jak produkcja holywoodzka , ale ma urok i mi sie podoba :). Co do ocen poprzedników, każdy ma trochę racji , ale technika jest do opanowania, dobre sample i wtyki można ściągnąć bądź kupić natomiast kreatywności Ci nie brakuje - a to jest najważniejsze :) . Czasami jedni są bardziej szorstcy w opiniach drudzy mili, ale każdy głos jest ważny. Mysle że gdybyś użyła większych skoków velocity na fortepian pomogłoby to utworowi, lepsze brzmienie sampli też by było pomocne, ale proste sample i wtyczki mają swój urok.
Czekam na kolejne produkcje. :D


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - aqmoolator - 21.01.2016

Przez cały utwór czekałem na jakieś małe solo. Melodię wyobraziłem sobie, w kilkunastu nutach, które w ten schemat wskoczą i dadzą po głowie. Szkoda, że zabrakło choćby momentu kiedy człowiek chciałby cofnąć i usłyszeć to jeszcze raz. Marudzę, a przecież ani przez moment nie miałem ochoty przewinąć, przerwać czy wyłączyć;)
Jest w tym to coś, co sprawia, że się słucha. Nie każdemu pewnie taki minimalizm przypadnie do gustu, ale nie można też mówić, że utwór jest zły. Udało Ci się jednak zwrócić na tę kompozycję uwagę a to naprawdę dużo!
Brzmienie do poprawy. Troszkę pogłosu, troszkę mocy i będzie lepiej.


RE: Ann Hope - Chasing a Dream (Piano/Violin) - Wappa - 21.01.2016

fortepian Heart i smyki :D
już cię kocham xD