MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Tometrik - On The Run (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Tometrik - On The Run (Original Mix) (/temat-progressive-tometrik-on-the-run-original-mix)



Tometrik - On The Run (Original Mix) - Tometrik - 16.01.2016



Taki kawałek ode mnie. Zapraszam do odsłuchu:)
Nie interesują mnie kwestie techniczne - to jest jeszcze do małej poprawy i to wiem.
Tylko ogólne wrażenia z odsłuchu - czy się podoba, czy się dobrze słucha.
Jeżeli się spodoba to proszę o like lub repost dalej.
Pozdrawiam


RE: Tometrik - On The Run (Original Mix) - Fly - 16.01.2016

To wejście supersawa w 1:03min kompletnie mi sie nie podoba. Ogólnie ten synth jakoś mi nie przypadl do gustu. Mógłbyś spróbować wykręcić coś o nieco innej barwie.

Co do reszty,wpada w ucho. Ten zsamplowany wokal jest bardzo dobrym pomyslem. Całość zdecydowanie na plus ;)


RE: Tometrik - On The Run (Original Mix) - doublesi123 - 18.01.2016

Witam jestem nowy na portalu ale muza jest częśćią mojego życia od lat i prawde mówiąc jak dlamnie na wstępie podniosłeś wysoko poprzeczkę podoba mi się wstęp a co dalej kwestia gustu:D


RE: Tometrik - On The Run (Original Mix) - Tometrik - 18.01.2016

Dzięki za komentarze. Fajnie, że jako całość się podoba. Z tego zsamplowanego wokalu zadowolony jestem. Wpadłem na ten pomysł w sumie przed skończeniem kawałka. Wycinka jednego słowa z acapelli znanej amerykańskiej wokalistki, potem transpose odpowiedni żeby była prosta "melodia" z tego wokalu i żeby pasowało do reszty oraz efekty. Zapraszam jeszcze do komentowania i oceniania.
Pozdrawiam


RE: Tometrik - On The Run (Original Mix) - augenous - 18.01.2016

Nie jestem profesjonalistą w tworzeniu muzyki, więc nie będę gadał o jakichś przestrzeniach itp.
Jak dla mnie utwór jest dobry :) Brakuje w dropie jakichś tam plumkań, bo melodia czasami odrobinę się dłuży.
Daję czwóreczkę ^^


RE: Tometrik - On The Run (Original Mix) - Quantum Spark - 21.01.2016

Bardzo przyjemny klimat.
Aranż może mógłby być lepszy.
Taki bardziej minimalowy, z łagodnymi przejściami jak końcówka.
Trochę wokal "zpiczowny" za wysoko czasami.
Ale ogólnie ma świetny vibe jak gra niżej.
Ogólnie cały kawałek ma świetny vibe, nie za słodki w sam raz.
Dobra robota.


RE: Tometrik - On The Run (Original Mix) - Kveon - 22.01.2016

od 1:03 te hihaty nie potrzebne tam
Za dużo pitchu na wokalu, przez co często daje po uszach
W dropie przydałaby się inna perka
Pianinku brakuje mocy


RE: Tometrik - On The Run (Original Mix) - KBK - 22.01.2016

Supersaw mnie trochę drażni. wydaje mi się, jakbym już gdzieś to słyszał... Przypadek? :)

Utwór do pierwszej minuty fajnie brzmiał, jak wszedł ten saw to jakoś odwróciło mój pogląd, generalnie taka "nijaka" ta melodia, urozmaiciłbym ją. To pianino niczym z rock n' roll-a mi tu też nie pasuje, alo może dlatego że to nie mój styl. Ładne arpeggio przy 2:20.
Daję 3/5.


RE: Tometrik - On The Run (Original Mix) - Shabboo Harper - 25.01.2016

Z pewnością utwór jest w zgodzie z gatunkiem. Nie podoba mi się dźwięk, który przeważa w L kanale (0:30/1:04); zakłóca odbiór całości. Sound Design złożony, lekko szorstki w brzmieniu; chwilami przerysowany. Odnoszę wrażenie, iż tak „pełna wszystkiego” treść stwarza kilka „wizji” w tymże projekcie (przy powtarzalnym aranżu z początku, od 3:37 z dźwiękiem pospolitego piano „wchodzi” odmienny klimat). Nie istnieje jakiś trwały koncept tematu; niewykluczone, iż jest to celowe... Miks rzeczywiście potrzebuje większej precyzji. Keep going. ^^