MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Balloon - New Hope (Downtempo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Balloon - New Hope (Downtempo) (/temat-hip-hop-balloon-new-hope-downtempo)



Balloon - New Hope (Downtempo) - Balloon - 16.01.2016

Witam słuchaczy !!! :)
Mam wam do przedstawienia niedawną produkcję w klimacie Downtempo/Trip Hop, jeszcze przed miksem. Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat, bo czuję, że jeszcze cos w aranżu brakuje (prawdopodobnie nie tylko) :). Pozdrawiam i zapraszam do odsłuchu !!! ^^.




RE: Balloon - New Hope (Downtempo) - TZW - 16.01.2016

Długaśne intro jak dla mnie, ale brzmi dobrze, chociaż to nie moje rytmy. Nie zaszkodziłby dodatkowy instrument jeszcze, można poeksperymentować. Daje 4, czuć że trochę czasu na to poświęciłeś.


RE: Balloon - New Hope (Downtempo) - Dymek - 17.01.2016

Ja bym skrócił to intro i calkowicie zmienil koncept utworu po tej burzy dałbym raczej jakieś "smutne" akordy i przede wszystkim nie downtempo:D mimo,że sam pracuje nad takim kawałkiem...:P ode mnie to tyle na szybko:) bo mam przerwe w pracy:P


RE: Balloon - New Hope (Downtempo) - GY4 - 17.01.2016

Przyjemnie sie slucha.Ale tez bym pokombinowal chyba z dopasowaniem jakiegos instrumentu jeszcze.A moze warto by wymienic ten dzwiek ktory sie zaczyna w 1.28 na cos o smutniejszym brzmieniu rzeczywiscie...?Zalezy jaki pomysl w Twojej glowie jest hehe:)pozdrawiam


RE: Balloon - New Hope (Downtempo) - Maciek - 17.01.2016

Fajne brzmienia, które współgrają ze sobą - momentami ciekawe przejścia w aranżu... tylko intro ciut za długie, za długo czekamy na perkusje ;)
no i tak się nagle urywa...
a reszta w porzadku


RE: Balloon - New Hope (Downtempo) - Shabboo Harper - 18.01.2016

„Jesiennie”... Tęsknie, lirycznie, smutnie. Projekt urokliwy w czułej prostocie nut. Jest skromnie; bez upiększonego Background'u. Przy końcu już zbyt jednolicie. Jakaś solówka w postaci np. wiolonczeli czy też trąbki podkreśliłaby charakter tematu i tytułową „nadzieję”. "-"? Kick zbyt donośny. Balloon, w utworze drzemie olbrzymi potencjał (!). <takjest>


RE: Balloon - New Hope (Downtempo) - Zirds - 18.01.2016

Jak na Trip-hop intro jest całkiem w miarę odpowiednie (długość). Są intra w Tripach dłuższe (Archive).
Co do samego utworu to jest... nudno, bo praktycznie to samo.

Ten "chord" z utworu to jakiś sampel czy sam zagrałeś tą melodię na jakimś electro piano?


RE: Balloon - New Hope (Downtempo) - Balloon - 18.01.2016

Dziekówa wszytskim za opinie !!!:) może faktycznie za mało urozmaicone jeszcze. Popracuje nad instrumentem min jednym i jakas inna melodia w tle. Koncówke też zmienię. Chyba będzie lepiej jak się będzie stopniowo wygaszać. Intro było zamierzone takie długie w celu wybudowania napięcia, lecz potem jest nudno i krótko. Tak mi się wydaje. Co do sampli jest tylko jeden na początku deszcz. Reszta jest zbudowana na DX10 FLowski, FL Keys. Miroslav Philharmonik, Sytrus. Aha oraz perkusjonalia są na samplowane.


RE: Balloon - New Hope (Downtempo) - Zezzel - 20.01.2016

Melodia od 0:46 podobna do kawałka "Cyndi Lauper - Time After Time". Może byś jakimś wokalem tam zarzucił? :)


RE: Balloon - New Hope (Downtempo) - Balloon - 22.01.2016

(20.01.2016, 16:46)Zezzel napisał(a): Melodia od 0:46 podobna do kawałka "Cyndi Lauper - Time After Time".

Faktycznie hahaha, ale nie bylo to celem uwierz mi przypadek podobieństwa ;). Co do wokalu to myśle nad tym :).