MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Tektones - Nowadayz - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Tektones - Nowadayz (/temat-hardstyle-tektones-nowadayz)



Tektones - Nowadayz - Adamzzz - 17.01.2016



Cześć! W końcu, po kopanym jego w te i nazad ROKU, dokończyłem coś hardstylowego i szczerze powiedziawszy po tak długiej przerwie robiąc ten kawałek ostatnie na czym mi zależało to bycie oryginalnym xD Po prostu chciałem zrobić cokolwiek co brzmi jak stary dobry hardstyl. Kurde mam nadzieję że rozumiecie xD
Eniłej, mam nadzieję że mimo tego komuś się spodoba.
Pozdrawiam i zapraszam do hejtowania :D


RE: Tektones - Nowadayz - In-Tegral - 17.01.2016

Jak możesz to podrzucić na instaud.io albo zippy, to chętnie prześwietlę materiał.


RE: Tektones - Nowadayz - Adamzzz - 17.01.2016

Noł problem! Przesyłam wersję wav do pobrania. Nie wiem jakim cudem, ale wyszło 150 MB xD Sorry

http://www75.zippyshare.com/v/6b7gl6BT/file.html


RE: Tektones - Nowadayz - woziu122 - 17.01.2016

Więc tak:
intro fajne, wkręca. Wokal coś na prawo ściągnięty, moim zdaniem powinien być w środku. Pierwszy kick fajny, jeśli sam go zrobiłeś to gratuluje. Miło się go słucha z samplami które sie przewijają w panoramie. Melodia przypomina mi starego Wildstylez, przyjemna dla ucha. Kick z melodii przypomina mi ten co jest w Brennan Heart & TNT - It’s My Style, przesterowany sub bez szczególnego crunchu i śmiga dobrze :D.
Ode mnie masz piąteczke za całokształt. Czekam na kolejny track :)


RE: Tektones - Nowadayz - In-Tegral - 17.01.2016

Track na pewno inspirowany starym poczciwym Wildstylez'em. Kick wpasował się idealnie aczkolwiek jego sub tłucze za mocno o jakieś 5db i harmonia w całym mixie poszła się je***. Najgorzej boli mnie lead w climaxie. Za mało wysokich ma i za mało rozbudowany jest przez co climax traci całkowicie na mocy. Lead powinien składać się minimum z 4 warstw jeżeli chodzi o hardstyle (Nawet Elie z Toneshifterz o tym wspominał). Proponuję również rozstawić go w różnych miejscach o różnych ustawieniach reverbu delaya i kompresora etc. Przy masterze coś zwaliłeś Adamie :D, w climaxie lead jest gnieciony przez kick i automatycznie się ścisza. Ogólnie track ma spory potencjał ale jest niedoszlifowany.


RE: Tektones - Nowadayz - Adamzzz - 17.01.2016

Dzięki za szczere opinie xD Od razu uspokajam - kick wystrugany przez mnie.
In-Tegral, dzięki za cenne wskazówki. Gdy to wszystko masterowałem starałem się za przykład brać kawałki starych Noisecontrollersów i oczywiście Wildstyleza i porównywać poziomy na analizatorze. Dlatego wydaje mi się że z subem powinno być wszystko okej, no ale niech Ci już będzie xD
A lead ma 3 warstwy, czyli z tego co twierdzą Toneshiftersi o jedną za mało. Ja tam jestem szkoły Headhunterza i uważam że wszystko zależy od basu który siedzi pod wszystkim. Jak w kawałku jest kick który zajmuję masę spektrum, tak jak mój, to niestety trzeba poświęcić nieco mięcha w leadzie żeby nic się wzajemnie nie zagłuszało. Dlatego nie majstrowałem już przy leadzie w obawie przed totalną klapą xD
Tyle chciałem dopowiedzieć. Jeszcze raz dzięki za odsłuchanie. Przyznaję Wam po 2 punkty reputacji!~~


RE: Tektones - Nowadayz - OProject - 17.01.2016

W końcu ci się udało :P
Ja bym dodał jakieś małe haj hatsy w intro :P
Kick nawet spoko (choć ja tam wole te bardziej hardkorowe) Myślę że ma lekko za dużo koło 50-60Hz moze tam dodaj coś tak 100-300Hz
Znam ten wokal, miałem go kiedyś użyć ale jakoś nie było pomysłu i nie pasował :P
Te EFIKSY fajne nawet z początku.
2 Drop nie obraź się ale mi się z bigroomem skojarzył hehe albo z rura, ale brzmi spoko xd
Do Leada mógłbyś dać nieco góry.
Melodia spoko, generalnie ok kawałek, mnie tak bardzo średnio podchodzi ale wszystko gra dobrze :P
Electronics jednak bardziej mi się podoba ;)
Ale zaliczam na 4 xd


RE: Tektones - Nowadayz - Shabboo Harper - 20.01.2016

Ogromnie ostry w ekspresji "cocktail" pieprznych dźwięków, z których zwłaszcza Kick "ciemięży". Adammiezzz, to zdecydowanie nie jest mój klimat, lecz incydentalnie lubię wkroczyć w "sferę" tak osobniczych barw i poczuć to "coś"; intuicyjnie, bez przymusu. Temat z pewnością jest "Hard", lekko eklektyczny, jak również, według mnie, trochę nużący. Niewykluczone, iż przewlekłość utworu w poszczególnych (wyrazistych) fragmentach przyczyniła się do takowych (moich) odczuć. Myślę, iż Twój "Nowadayz" w esencjonalnej postaci byłby "drinkiem", który nie gasi pragnienia a wręcz przeciwnie... ... ... ;)


RE: Tektones - Nowadayz - djdomenek - 20.01.2016

track bardzo mi się podoba
melodia odzwierciedla stare klimaty
intro proste wkręcające do dalszego słuchania
kick bardzo dobry
Życzę coraz lepszych produkcji :)


RE: Tektones - Nowadayz - Ixipe - 29.01.2016

na początku miałem nadzieje że będzię to coś w stylu Enigmato, którego katowałem ileś lat temu w kółko... się rozczarowałem bo dalej brzmi już mało hardkorowo :(


RE: Tektones - Nowadayz - L.G. - 1.02.2016

Uważam że bardzo fajne produksiwo, melodia bomba.
5
Pzdr.

Ps. Pobrałem sobie do kolekcji.


RE: Tektones - Nowadayz - Rym1 - 3.02.2016

Ciekawa melodia , podoba mi się :)


RE: Tektones - Nowadayz - KAMERDYNER DRUGI - 19.02.2016

mi się podoba nawet ciarka poszla jak weszla melodyjka,opinia słuchacza


RE: Tektones - Nowadayz - Foortic - 19.02.2016

Na wstępie zaznaczam że nie tworze Hardstyle'u więc możesz się z niektórymi rzeczami wypowiedzianym z mojej strony nie zgadzać... :D
A więc... Pierwszą rzeczą (charakterystyczną) ktora mi się bardzo spodobała jest to Kick... Niestety trochę przebasowany i w climaxie trochę zaglusza melo (które jest drugą charakterystyczną rzeczą która mi się spodobała...)
W intro na początku podoba mi się ten (kick?) który przypomina uderzanie o metal...
W kwestii mixu zagłębiać się nie będę... Jest ok
Ogólnie fajny hard lecz przydałoby mu się małe pranie... :D
4/5


RE: Tektones - Nowadayz - Fortiz - 26.02.2016

Bardzo ciekawy track. Melodia fajna, w takim starszym stylu, lead tak samo. Może troszeczkę nie podchodzi mi anticlimax (po prostu nie mój styl). Miks również wydaję się być w porządku.
Podsumowując bardzo dobra produkcja :)