MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP M.Barczyk - W Ciszy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP M.Barczyk - W Ciszy (/temat-hip-hop-m-barczyk-w-ciszy)



M.Barczyk - W Ciszy - M.Barczyk - 18.01.2016

Szybki wieczorny sampling żeby nie wypaść z wprawy, jak wam się widzą takie proste bity?



RE: M.Barczyk - W CISZY - Zirds - 18.01.2016

Fajny, przejrzysty beat. Sample bardzo ładne, ładnie pocięte i dopasowane.

Nie podoba mi się motyw od 0:59.


RE: M.Barczyk - W Ciszy - Balloon - 19.01.2016

Zaczyna się fajnie, sampel ciekawy, fajnie pocięty. Bas troszke taki sztuczny, zmieniłbym dźwięk na bardziej głęboki. No, ale to zakończenie tragiczne :D brzmi jak kolęda :P. Ogólnie bardzo fajnie, ale końcówka do śmieci jak dla mnie ;).


RE: M.Barczyk - W Ciszy - M.Barczyk - 19.01.2016

Siema siema, dzieki za opinie, no wlaśnie to zakończenie jest celowe bo to jest oryginalny sampel i chciałem pokazać jak bardzo nieciekawą piosenkę samplowałem :P


RE: M.Barczyk - W Ciszy - Shabboo Harper - 20.01.2016

Przy takim aranżu wokalu (sample); przy wspaniale potraktowanym Beacie; przy uroczych nutkach typu (skromne) piano czy reszcie tematycznych brzmień; moja refleksja jest jedna: gdzieś w tym przedziwnym kolażu musi "drzemieć" jakieś szczególne założenie Twórcy... Czyż tak, Michale? Myślę, że w pewnym stopniu to potwierdziłeś... ;)


RE: M.Barczyk - W Ciszy - GY4 - 20.01.2016

Bardzo ladnie sie pobawiles z samplami tutaj:)Sluchalem inne produkcje na soundcloud...fajne produkcje.Dobry poziom.Jesli moglbym zapytac bardziej doswiadczonego w temacie kolegi,jakie zabiegi stosuje przy produkcji,by uzyskac taki efekt koncowy??czy duzo jest tam korektora uzytego??pozdrawiam serdecznie


RE: M.Barczyk - W Ciszy - M.Barczyk - 20.01.2016

Hej Aniu, dzięki za tak ciepłą opinię! :) Ta piosenka, którą tutaj samplowałem była bardzo smutna, ale niestety moim zdaniem sporo było w niej kiczu, przez co w ostatecznym rozrachunku mi się nie podobała, jednak postanowiłem,że spróbuję wyłuskać fragmenty,które pozwolą mi mniej więcej zachować w brzmieniu podobne emocje, ale odrzucić tą kiczowatość itd. ogólnie bardzo spontaniczna i szybka akcja, można powiedzieć treningowa, ale bardzo lubię tak robić w ramach czystej rozrywki pozbawionej dumania, rozmyślania nad rozwijaniem, ubogacaniem utworu, daję mi to po prostu czysty fun :)

Dzięki GY4 za dobre słowo, cieszę się,że produkcje się podobają, w tym przypadku nie było tu cudów, bit składa się z pociętego sampla, bębnów i dogranego bassu, jeżeli chodzi o zabiegi to właściwie nie ma ograniczeń oprócz wyobraźni, tutaj sampel jest dość wyraźnie obniżony, dodatkowo domiksowałem też do obniżonego sampla identyczną ścieżkę ale podniesioną o oktawę wyżej, nie ma co szczegółowo pisać o zabiegach bo do tego każdy dochodzi z czasem, ja sam robię tak jak potrafię i broń Boże nie uważam się za eksperta w tej dziedzinie. Jeżeli mowa o korekcji to jest to akurat narzędzie, które praktycznie zawsze jest wykorzystywane w produkcji w mniejszym lub większym stopniu, dzięki niemu możesz oczyścić ścieżki z brzydkich częstotliwości, wpływać na barwę oraz umieszczać ścieżki w danym zakresie częstotliwości tak aby instrumenty (ścieżki) nie gryzły się ze sobą i nie zabierały swoje miejsca, np. stopa i bass odpowiadają za niskie częstotliwości, które posiadają najwięcej energii i z reguły to te dwa elementy powinny odpowiadać za odpowiednią ilość niskich częstotliwości w utworze, dlatego też na innych ścieżkach warto ten dół podciąć żeby nie zamulać dodatkowo tego pasma. Przede wszystkim dużo kombinuj i słuchaj efektów jakie przyniosą Twoje działania :-)


RE: M.Barczyk - W Ciszy - ZaRaz2001 - 20.01.2016

Bardzo dobra, rzemieślnicza robota, ale nic odkrywczego.


RE: M.Barczyk - W Ciszy - Maciek - 21.01.2016

mi bardzo sie podoba ta przejrzystość (jak Zirds wyżej zauważył) - pięknie brzmiąca perkusja przede wszystkim. aranż tez sprawia ze przyjemnie się tego słucha... co do zakończenia - to chyba wszyscy wiemy ze to taki zabieg demonstracyjny i jeśli ten numer miałby iść szerzej, to by to poszło do kosza ;)
4/5


RE: M.Barczyk - W Ciszy - M.Barczyk - 21.01.2016

Haha !koS w sumie ciężko się nie zgodzić,ale dzięki,że doceniłeś robotę! :-)
Maciek, cieszę się,że zwróciłeś uwagę na perkę bo właśnie chyba temu elementowi najwięcej uwagi poświęciłem,wiadomo,że sekwencje są proste,ale skupiłem się na brzmieniu drumsów, bo zauważyłem,że w wielu moich produkcjach bębny są albo bez jakiegoś szczególnego charakteru, albo w ogóle jakieś mdłe, w każdym razie niezbyt się wyróżniały i tutaj mam wrażenie,że w końcu udało mi się sensownie layerować ze sobą próbki i dzięki temu to brzmi trochę lepiej, dziękóweczka!